Futbolcu Nasıl Olunur? 2023

Futbolcu olmak hemen hemen her genç bireylerin hayali olmaktadır. Futbolcu mesleği hem tercih edilmekte, hem de çok merak edilen konulardan birisidir. Bunun ile birlikte Futbolcu olma olayını hayal eden veya istemekte olanlar, ufak yaşlarda bu spora başlaması gerekir. Yaklaşık olarak 10 yaş ideal olmaktadır. Belirli bir süre alt yapıda yetiştikten sonra amatör lisans alabilirsiniz.

Amatör lisansı aldıktan sonra, futbolcu olma yolunda başlangıç yapılmış olunur. Amatör lisansınız çıktıktan sonra profesyonel lisansı almanız için 5 yıl futbol oynamak gerekir. Profesyonel lisans alınmasından sonra kulüplere transfer başlar. Futbolcu olma şartları nelerdir? Sorusuna cevap olarak şunlardır.

 • Çocukluktan bu yana sağlıklı bir beslenme olması gerekir.
 • Kiloya dikkat edilmesi gerekir.
 • Disiplinli olmak gerekir.
 • Hızlı ve teknik olunması gerekir.
 • Diğer şartlar ise şunlardır.
 • T.C. Kimlik numarası
 • 18 yaş üstü taahhütname
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 18 yaş altları için veli izin belgesi
 • Fotoğraflı sağlık raporu
 • Son 1 yıl içerisinde çekilmiş olan 3 adet fotoğraf

Futbolcu Çalışma Saatleri ve Görevleri Nelerdir?

Bir futbolcu teknik hocasının vermiş olduğu görevleri yerine getirmek gerekir. Oynayacağı maça kendisini konsantre etmek gerekir. Sağlığına çok önem vermesi aranır. Yaşamı düzenli olması gereklidir. Yapılacak antrenmanlara katılmak futbolcunun görevleri arasında yer alır.

Diğer görevleri ise, Görev verilmesi durumunda takımla beraber çalışıp bütün maçlara katılmak. Fiziksel olan sakatlıkların tedavilerini zamanında yaptırmak. Oyun disiplini kurallarına uyması gerekir. Arkadaşlarıyla iyi ilişkiler içinde olmak. Kadroya alınmadığı zaman takımına destek vermesi gerekir. Milli takıma davet edildiği zaman milli takım kampına katılmak. Futbolcunun görevleri arasında yer alır.

Futbolcuların çalışma saatleri kulüplere göre farklı olmaktadır. Futbolcular günlük antrenmanlarını yaparlar. Fakat saat olarak teknik direktörün belirlediği saat içerisinde yapılmaktadır. Haftada 1 gün veya 2 gün izinli olunmaktadır. Futbolcuların çalışma saatleri tam olarak belli değildir. Kulübün belirlediği saatler içerisinde çalışmalar yapılmaktadır.

Futbolcu Olmanın Zorlukları ve Kolaylıkları Nelerdir?

Yurdumuzda birçok genç futbolcu olmak için hayaller kurmaktadır. Fakat futbolcu olmanın da kolay ve zor yönleri bulunmaktadır. Gençler ve aileler futbolcu olmanın zorlukları ve kolaylıkları nelerdir? Araştırmasında olmaktadırlar. Futbolcu olmanın en zor yanları, günde çift antrenman yapmak olmaktadır. Bu nedenle de fiziki olarak zorlanmak meydana gelir. Ayaklarınız şişene kadar koşmak gerekir. Devamlı olarak çalışmak ve dinç kalmak gerekir.

Bir futbolcu kendini serbest bırakırsa kulübede kalır. Yedek kulübesinde kalmak nedeniyle başka kulüp aramaya başlanır. Günlük antrenmanlara devamlı olarak katılmak gerekir. Bunun haricinde daha fazla antrenman yapmak önemlidir.

Futbolcu olmanın bir de iyi yanları bulunmaktadır. Futbolcu olmanın en iyi yanı parasıdır: Futbolda jübile yaptıktan sonra bazı tv kanallarında spor yorumculuğu yapmak. Diğer bir avantajı da teknik direktörlük yapmaktır. Futbolda kendinizi kanıtlamış iseniz şehirler ve ülkeler tanırsınız.

Futbolcu Maaşları Ne Kadar?

Futbolcu maaşları futbolcunun seviyesine göre farklı olmaktadır. Futbolcular için ekstra ödemelerde bulunmaktadır. Futbolcu maaşları ne kadar? Futbolcu olmak isteyenler tarafından merak konusu olmaktadır.

3. Lig Futbolcu Maaşları: Futbolcunun kulübüne göre farklı olmaktadır. Normal olan maaş 3.000 ve 6.000 lira arasında değişmektedir.

2. Lig Futbolcu Maaşları: Burada da futbolcunun kulübüne göre değişiklik gösterir. Ortalama maaş 5.000 lira ile 50.000 lira olmaktadır.

1. Lig Futbolcu Maaşları: 1.ligde futbol oynayan kişilerinde aldıkları maaşlar kulübüne göre değişmektedir. 250.000 lira ile 20. Milyon lira arasında olmaktadır.

Diğer yandan futbolculara maç kazandıkça ek prim verilmektedir. Şampiyon olmaları durumunda şampiyonluk primi ilave edilmektedir. Önemli maçlarda verilen primlerde futbolcuların gelirleri olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu