Fox TV Frekans Türksat Uydu Ayarları 2023

Fox TV frekans Türksat uydu ayarları 2023 yılı için Türksat (Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.) resmi internet sitesinde açıklanmıştır. Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları olan 3A ve 4A uyduları aracılığıyla verilen yayında şifresiz olarak ulaşabileceğiniz Fox TV frekans ve Türksat uydu ayarları şunlardır:

 • Kapsama Alanı: TR
 • Uydu: Türksat 4A
 • Frekans: 12336
 • Sinyal oranı: 5520
 • FEC: ¾
 • Polarizasyon: H(Horizontal)-Yatay TR
 • Audio PID: 2975
 • Video PID: 2875

Fox TV yayınlarını izleyebilmek için TV uydu ayarlarınızı bu değerler ile ayarladığınızda sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Platformlara Göre Fox TV Kanal Numaraları

Platformlara göre Fox TV kanal numaraları farklı yayı platformlarında Fox TV’nin sorunsuz izlenebilmesini sağlayan numaralardır. Her yayın platformunun kendine özel bir işleyiş şekli vardır. Bu nedenle kanal numaralarında farklılıklar olur. Her kanala özel yayın numarasını bildiğinizde kolayca bağlantı kurarak izleyebilirsiniz. Platformlara göre Fox TV kanal numaraları şunlardır:

 • Türksat 4A: 9. Kanal
 • Turkcell TV Plus: 26. Kanal
 • Vodafone TV: 26. Kanal
 • Kablo TV: 28. Kanal HD yayın, 909.Kanal normal yayın
 • Digitürk: 26. Kanal
 • Tivibu: 30. Kanal normal yayın, 315. Kanal HD yayın
 • D-Smart: 29. Kanal

Fox TV Frekans Bilgileri

Fox TV frekans bilgileri Türksat resmi web sitesinde açıklanmaktadır. Resmi kaynak bilgisi ile Fox TV frekans bilgisi 12336 olarak verilmiştir. Televizyonunuzun uydu ayarlarını 12336 frekans bilgisi doğrultusunda ayarlayarak kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde Fox TV izleyebilirsiniz.

Fox TV HD Türksat Uydu Frekansı

Fox TV HD Türksat uydu frekansı Türksat resmi açıklamalarına göre 12329’dur. HD frekans ayarı yapmak için televizyonunuzun kumandası ile menü tuşuna basın ve açılan ekranda kanal arama kısmına gelin. Burada uydu frekansı bölümünü göreceksiniz. Bu kısma 12329 yazın.

Aynı pencere içerisinde hemen altında sembol oranı ibaresini göreceksiniz. Bu kısma Fox TV HD yayın için 6666 yazın. Aynı bölümde polarizasyon kısmı karşınıza çıkacak buraya H (Horizontal)-Yatay işaretleyin. Hemen altında bulunan FEC kısmına Fox TV HD yayın için 2/3 yazın. Tüm bu bilgileri girerek HD yayın ayarını yaptıktan sonra kumandanızın Ok tuşuna basın ve Fox TV HD yayınını aratın. HD yayına kısa sürede ulaşacaksınız.

Adım Adım Fox TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Adım adım Fox TV frekans ayarı doğru frekans bilgilerinin televizyonunuzun kanal ayarları bölümüne girilmesi ile mümkün olacaktır. Şimdi adım adım Fox TV frekans ayarları nasıl yapılır açıklayalım:

1.Adım: İlk olarak televizyonunuzun kumandasından menü tuşuna basalım ve kanal ayarları sayfasına gelelim. Bu tuş genellikle kumandanın orta kısmında bulunur ve bazı kumandalarda ‘’setup’’yazabilir. Kanal ayarları kısmında kanal ekleme bölümüne gelelim.

2.Adım: Kanal ekleme bölümünde karşınıza uydu ayarları yazan bölüm gelecektir. Bu bölüme tıklayın ve Fox TV SD yayın için 12336, HD yayın için 12329 yazın. Hangi yayını istiyorsanız o frekans numarasını yazabilirsiniz.

3.Adım: Frekans bölümünün hemen altında sembol oranı yazan kısmı göreceksiniz. Kumandanızın yön tuşlarında aşağı tıklayarak sembol oranına gelin. Bu bölüme Fox TV SD yayın için 5520, HD yayın için 6666 yazın.

4.Adım: Yine aynı pencerede sembol oranının hemen altında polarizasyon yazısını göreceksiniz. Bu kısma gelip H-yatay olarak ayarlayın.

5.Adım: Aynı bölümde şimdi FEC ayarlarını yapmanız gerekir. Burada Fox TV SD yayın için 3/4 ,HD yayın için 2/3 olarak ayarlamalısınız.

6.Adım: Kumandanızın tam orta kısmında bulunan OK tuşuna basarak ayarlarınızı tamamlayın.

7.Adım: Kanal listenizde Fox TV yayınını görebilmek için ‘’aramayı başlat’’komutu verin ve bekleyin. Fox TV yayını kanal listenize gelecektir.

Fox TV Canlı İzlemek İçin Diğer Yöntemler

Fox TV canlı izlemek için diğer yöntemlerin başında internet gelir. Fox TV resmi internet sitesi olan fox.com.tr internet adresi üzerinden Fox TV’yi canlı olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız diğer yayın platformlarından da Fox TV canlı yayınına ulaşabilirsiniz. Digitürk, D-Smart, Kablo TV, Vodafone TV, Turkcell TV Plus, Tivibu platformlarından Fox TV canlı yayınlarını izleyebilirsiniz.

Fox TV 4K’ya Ne Zaman Geçecek

Fox TV 4K’ya yakın bir zamanda geçmesi beklenen kanallardan biridir. Türkiye’de henüz yalnızca TRT 4K yayını bulunuyor. Diğer kanalların ise yakın bir sürede 4K yayına geçmesi bekleniyor. 4K Ultra HD yayın olarak tanımlanıyor. HD çözünürlüğü çok yüksek olan 4K yayını 3656*2665 pikse çözünürlüğe sahiptir. 4K yayınları izleyebilmeniz için TV’nizin ve uydu alıcınızın Ultra HD kalitesine uyumlu olması gerektiğini bilmelisiniz.

Fox TV Kimin ve İletişim Bilgileri

Fox TV: The Walt Disney Company tarafından 22 Nisan 1993’te kurulmuştur. İhlas Holding yayın kurumu olan TGRT’nin yayın haklarının devredilmesi sonrası bu frekans üzerinden yayınlarına devam etmiştir. Fox TV iletişim bilgileri şunlardır:

 • İnternet Sitesi: fox.com.tr
 • Telefon Numarası: 212 414 90 00
 • Mail Adresi: [email protected]
 • Adres: Kazlıçeşme mah. Kennedy cad. No: 44 Zeytinburnu/İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu