En İyi Ve Hızlı Yasaklı Sitelere Giriş [VPN] 2023

VPN uygulama olarak indirilebileceği gibi tarayıcıya bir eklenti olarak eklenebilen ve konumunuzu başka ülkelerden ve başka konumlardan internete giriyormuş gibi konumunuzu değiştirir. VPN kullanabilmek için herhangi bir internet sağlayıcısına bağlı olunması yeterlidir. Ayrıca ülkemizde birçok sebepten dolayı birçok site kısıtlanmaktadır. Örneğin geçtiğimiz yıllarda Wikipedia yasaklanmıştı.

Bu yüzden erişmek isteyen kişiler Türkiye’de erişilmeyen sitelere başka ülkelerden giriyormuş gibi siteyi kandırarak giriş yapabilirler. Bahis sektöründe oldukça kullanılan VPN’ler IP adresinizi değiştirerek başka IP adresini kişiye verir. Bu da bağlantı güvenliğinizi arttırarak bağlandığınız ağlardan sizin IP adresinizi saklayarak kişiyi gizler. VPN ile bağlandığında kişinin cihazı veya konumu hakkında bütün bilgileri saklar.

VPN sayesinde farklı konumlar arası bağlantıları daha güvenli hale getirebilirsiniz. Tamamen yasal olan VPN’ler sayesinde kişinin bütün cihaz bilgileri saklanmış ve daha güvenli bir internet erişimi sağlanarak tehlikelerden korunulur. Yasaklı sitelere de erişimi sağlayabilen VPN aracılığıyla birçok erişilemeyen veya açılmayan site açılmaktadır.

VPN Ücretli Mi?

Tamamen ücretsiz olan birçok VPN bulunmaktadır. VPN’ler cihazınızın uygulama mağazasında bulunmakla beraber eklenti olarak tarayıcınıza eklenir. Ücretsiz şekilde bağlantıyı sağlayan VPN’ler olmasına rağmen bazı VPN sağlayıcıları da ücretli indirmeyi veya ücretli üyeliği gerekli kılmaktadır.

Bu tarz VPN kullanmak isteyenler genellikle daha fazla imkan sağlayan bir VPN kullanmak istemektedir. Çünkü genelde ücretli olanlar bağlanılacak IP adresinin hangi ülkeden olacağını seçme imkanı sunmaktadır. Bunun dışında hiçbir ücret ödemeden VPN indirip kurabilirsiniz.

Kullandığınız VPN internet hızınızı azaltabilmektedir. Bu yüzden olduğundan yavaş bir internet bağlantınızın olması gibi bir dezavantaj sağlamaktadır.

Chrome VPN 

VPN hizmetini indirdiğiniz uygulamalarla sağlayabilmenin yanı sıra Chrome tarayıcısı kullananlar için birçok farklı eklenti şeklinde VPN yazılımları bulunmaktadır. Bu yazılımları Chrome üzerinden hiçbir uygulama yüklemeye gerek kalmadan bu hizmeti alabilmektedirler.

Kullanımı olarak kolay olan eklenti VPN’ler tamamen ücretsiz hizmet sunmakla beraber kişilerin tarayıcı üzerinden sanal güvenliklerini arttırmakta ve kısıtlanmış veya yasak sitelere giriş yapılmaya olanak sağlar. Chrome VPN eklentileri arama motorunda yapılacak basit bir araştırmayla kolayca indirilebilmektedir. Boyutları oldukça düşük olan eklentiler olduğundan cihazınızda fazla depolama kullanmamakta ve internet güvenliğinizi arttırmaktadır. 

VPN Güvenli Mi?

VPN güvenliği, kullananların çevrimiçi gizliliğinin korunmasına ve internet servis sağlayıcılarının göz atma etkinliklerini izlemesini önlemelerine imkan tanır. Bir kullanıcının cihazını VPN sunucusuna bağlayarak ve ardından internet trafiğini VPN sağlayıcısının web bağlantısı üzerinden geçirerek çalışır.

Bu, tarama bilgilerini gizler ve amacı kötü olan kişilerin sizin çevrimiçi etkinliklerinizin toplamasını veya izlemesini zorlaştırarak güvenliği arttırır. VPN hizmetlerinin ne kadar güvenli olduğu sorusu genellikle kullanılıyor olan VPN’e bağlıdır. Güvenilir bir sağlayıcıdan alınan bir VPN, onları bilgisayar korsanlarından ve İSS’lerden korumak için kullanıcılara ait verileri ve çevrimiçi olan tarama geçmişi için bir güvenlik özelliğine sahiptir.

Telefona VPN Yükleme 2023

Telefon, tablet ve bilgisayarlarda bulunan VPN sağlayıcılar birçok şekilde cihazınıza yüklenip kurulumu yapılabilmektedir. Mobil kullanıcılar tamamen yasal olan bu hizmeti uygulama mağazalarında bulunan VPN mobil uygulamaları sayesinde kullanabilmektedirler. Telefona VPN yükleme 2023 işlemini güvenli şekilde yapabilmek için izlenmesi gereken birkaç adım vardır.

Öncelikle güçlü bir internet ağına bağlı olunması gerekmektedir. VPN internet hızını yavaşlattığından yetersiz bir bağlantı tamamen internet erişiminizi durdurabilmektedir. Bu yüzden hızlı bir internete bağlandıktan sonra uygulama mağazanızdan VPN sağlayıcılarını araştırmalısınız.

VPN seçerken kullanıcı yorumlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Puanlaması yüksek olan ve daha çok indirilmiş olan VPN sağlayıcılarını telefonunuza yüklemeniz daha güvenli bir hizmet görmenize yardımcı olacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu