Türk Telekom Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Yapılır?

Otomatik fatura ödeme talimatı vermek isteyen bir kişi internet bankacılığı hizmetini kullanarak müşterisi olduğu banka kartı aracılığı ile talimat oluşturabilir. Online işlem yapmakta zorluk çekenler için ilgili bankanın çağrı merkezi hatta aranabilir. Müşterisi olunan banka şubesine gidilerek işlemler başlatılabilir. Pek çok banka otomatik fatura ödeme talimatı kapsamında ek nakit kazanç fırsatı da sunuyor.

Türk Telekom otomatik fatura ödeme talimatı oluşturabilmek isteyenlerin ise pratik bir şekilde kullanabileceği bir başka yöntem Online İşlemler Merkezini kullanmaktır. Bunun için Türk Telekom’un bireysel uygulaması “Online İşlemler” alınana giriş yapıldıktan sonra “Fatura işlemleri” kategorisine gelinmeli alt kategoride yer alan “Otomatik ödeme talimatı” menüsüne tıklanmalıdır. Bu menü içerisindeyken kullanılan aktif kredi kartı eklenmelidir.

Kredi kartını kullanarak fatura ödeme talimatları vermek isteyenler 444 1 444 numaralı Türk Telekom müşteri hizmetleri hattını arayıp fatura bilgileri ve kredi kartı ile otomatik fatura ödeme talimatı oluşturabilir. Türk Telekom üzerinden oluşturulacak fatura ödeme talimatlarına bedava internet ya da dakika hakkında sunuluyor. Bu kampanya her dönem değişebiliyor.

Türkcell Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Yapılır?

Turkcell faturalı hat sahipleri otomatik fatura ödeme talimatı vermek istediğinde çeşitli avantajlar elde edilebiliyor. Öncelikle bankanın sunduğu bedava internet, dakika ya da sms fırsatından faydalanabiliyor. Diğer açıdan bazı bankalar nakdi olarak para kazanma fırsatı da sunuyor.

Otomatik fatura ödeme talimatı verebilmenin en önemli faydası ise kişinin sürekli olarak fatura takibi yapma ihtiyacını gidermesidir. Turkcell hattı olanların otomatik fatura ödeme talimatı verebilmesi için şu işlemleri gerçekleştirmesi yeterlidir.

  • Turkcell.com.tr internet adresi üzerinden kişisel hesaba giriş yapılır.
  • Ana menü içerisinde en alt bölümlerde yer alan “İşlem merkezi” kategorisine geçilir.
  • Açılan sayfa üzerinde “Faturalarım” tıklanır.
  • Ardından gelen ekran üzerinde sol menüde yer alan “Otomatik ödeme talimatı” seçeneğini basılır. 
  • Otomatik fatura talimatı veren ses hat kullanıcıları için aynı ay içerisinde kazanabilecekleri çeşitli hediyeler Turkcell uygulaması içerisinde yer alan hediye havuzu alanından aktif hale getirilebilir.
  • Konu üzerine bilgilendirici sms telefona yüklenecektir.

Vodafone Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Yapılır?

İlk başta Vodafone otomatik fatura talimatı vermek isteyen kişiler cep telefonu üzerinden çağrı merkezine hattını arayarak ya da Vodafone’un online uygulamasını kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilir. Düzenli fatura talimatı verildiğinde ücretsiz bir şekilde online self servis alanını kullanarak işlem hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Kimlik fotokopisini gösterildikten sonra düzenli ödeme talimatı verilir. Bunun için en yakındaki Vodafone cep merkezlerine de gidilebilir. Vodafone otomatik fatura ödeme talimatı işlemlerini sabit hat üzerinden gerçekleştirmek isteyenler 0542 542 00 00 hattını araması mümkündür.

Bunun dışında 542‘yi tuşlayarak Vodafone hattına yönelik otomatik fatura ödeme talimatı talebi iletilebilir. IVR yöntemini kullanarak fatura ödeme yapmak isteyenler 7002‘yi ücretsiz olarak arayıp Vodafone fatura ödemesi istediğini iletebilir.

Otomatik Ödeme Talimatları Nasıl İptal Edilir?

Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone GSM operatörleri üzerinden otomatik fatura ödeme talimatı online olarak çağrı merkezi hattı aranarak ya da şubelere gidilerek kısa sürede tamamlanabilir. Bazı durumlarda verilmiş olunan otomatik fatura ödeme talimatı iptal edilmek istenebilir.

Böyle bir durumda otomatik fatura ödeme talimatının iptal edilebilmesi için bankaya ait internet bankacılığı şubesine giriş yapılmalıdır. Bunun dışında bankanın şubesine giderek bu talimatın iptal edilmesinin istendiği belirtilebilir. Hangi kart ile otomatik fatura ödeme talimatı yapılmışsa o kartın bankasına ait uygulama içerisindeki otomatik fatura talimat alanına gelinerek işlem geri alınabilir.

  • Türk Telekom üzerinden verilmiş bir otomatik fatura ödeme talimatını iptal edebilmek için 444 11 15 numaralı çağrı merkezi hattı aranabilir. Sms yolu ile otomatik fatura ödeme talimatı iptal edilebilir. Bunun için cep telefonunun mesaj kısmına MOBİLÖDEMEİPTAL yazıp 5555‘e kısa mesaj olarak gönderilmelidir. 
  • Turkcell otomatik fatura ödeme talimatı iptal edebilmek için faturalı hat sahipleri uygulama içerisinde yer alan “Faturalarım” seçeneğine tıklayarak açılan ekranın sol menüsü üzerinde bulunan “Otomatik ödeme talimatı” seçeneğine tıklanmalıdır. Burada ödeme talimatı verilmiş ise iptal tuşuna basılabilir. Diğer bir yöntem olarak turkcell.com.tr adresi içerisine giriş yapılabilir. “Talimatlar” kategorisi içerisinden iptal işlemi sağlanabilir. Çağrı merkezi hattını arayarak konu üzerine bilgi almak isteyenler 0850 622 60 60 numaralı hat üzerinden ulaşabilir.
  • Vodafone operatör hattı kullanıcıları için otomatik ödeme talimatını iptal edebilmek uygulama üzerinden mümkündür. Vodafone Yanımda uygulaması içerisine giriş yapıldıktan sonra “Faturalarım” kategorisi altında yer alan “Otomatik ödeme talimatı” alanına gelinerek verilmiş talimat iptal edilebilir.

Otomatik Ödeme Talimatı Sorgulama

Belirli operatörler üzerinden oluşturulmuş otomatik fatura ödeme talimatı sorgulanabilir. Kredi kartının bulunduğu bankaya gidilerek konu üzerine detaylı bilgi alınabilir. Bankanın müşteri hizmetleri hattı aranarak bilgi alınabilir. Bunun yanı sıra ödeme yapıldığı anda mail olarak ya da fiziksel olarak gönderilen faturanın alt kısmında yer alan otomatik ödeme talimatı bölümüne bakılarak banka ismi öğrenilebilir.

Operatör Cayma Bedeli Sorgulama

Operatör aboneliklerinde cayma bedeli operatörün belirlemiş olduğu para politikası standartları kapsamında değişebilir. Taahhüt niteliğinde imzalanan sözleşmeden vazgeçildiğinde cayma bedeli alınır. Sözleşme süreleri ise 12 aydan başlar. 24 ay ya da 36 aya kadar uzatılabilir.

Sözleşme içerisinde imzalanmış tarihlerden önce abonelik iptal ettirilmek istendiğinde belirli bir cayma bedeli alınır. Operatörler üzerinden oluşturulmuş otomatik fatura ödeme talimatları iptal edilmek istendiğinde herhangi bir şekilde cayma bedeli alınmaz. İnternet kampanyaları iptal edildiğinde operatörlerin sunduğu ek kampanyalarla cayma bedeli talep edilmez.

Kanunen suresi belirsiz olan ya da bir yıldan daha uzun bir süredir sözleşme bulunan durumlarda tüketici cayma bedeli olmadan fesh edebilir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim kurumu tarafından GSM operatörleri aracılığı ile alınan cayma bedelinden vazgeçildiği de duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu