İBB Wifi İnternet Şifresi ve Bağlantı Noktaları 2023

Bedava Wi-Fi hizmetinden yararlanmak isteyen İstanbul halkı, İBB Wi-Fi yazıp karşılarına çıkan ekrandan “İstanbul Sen” süper uygulamasını cep telefonlarına indirip kayıt oluşturmaları yeterlidir. Daha önce “İstanbul Seni” indirmiş olan kullanıcılar, İBB-WLAN karşılama sayfasında cep numaralarını girdikten sonra otomatik olarak İstanbul Sensin uygulamasına yönlendirilecektir.

Size en yakın İBB İnternet yerini de harita üzerinde görebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı sayesinde vatandaşa bedava olarak verilen bir internet hizmetine bağlanmak elbette kolay değildir. Bu hizmete cep telefonlarından, tabletlerden ve bilgisayarlardan bağlanabilirsiniz. Ayrıca kişi başı aylık 60 GB ayırıyorlar istediğiniz noktadan bağlanabilirsiniz.

Günlük 2 megabit hız ve 1 gigabayt kota ile kullanan kişilere hizmet vermekte olan bu hizmet insanların ücretsiz internette sörf yapmalarını sağlıyor. Bu hizmeti kullanmak için İbb Wifi hizmetine kayıt olmanız hatta TC kimlik numaranız ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu yüzden İBB WİFİ hizmetleri çok kullanılıyor ve çekme sorunu yaşanıyor. Aşırı bağlantı yüzünden internet yavaşlığından yakınan halk internetin hızlanmasını istiyor. Ayrıca internet noktalarının da artmasını isteyen halk görüşlerini geri bildirim butonundan bildiriyor.

İBB İnternet Nasıl Kullanılır?

Bedava kablosuz internet hizmetinden yararlanmak için İstanbulluların İBB Wi-Fi uygulama ekranından İstanbul Senin süper uygulamasını cep telefonlarına indirip kayıt olmaları yeterli. “İstanbul Senin” indirmiş olan kullanıcılar, İBB Wi-Fi Mini uygulamasını açarak bulundukları mekâna en yakın iBB Wi-Fi noktalarını app deki haritadan görmek için konum izni verebilirler.

Size en yakın İBB Wi-Fi yerlerini harita üstünden öğrebilir ve herhangi bir ek bilgi veya şifre istenmeden tek bir hareketle bu hizmete bağlanabilirsiniz. Ayrıca, bu interneti kullanmak isteyenler 60GB’dan kalan kota bilgilerini hemen o anda takip edebilirler.

İBB İnternet Metro, Metrobüs Nasıl Bağlanılır?

Telefonunuz toplu taşımada İBB’nin WI-FI ağını gösteriyorsa sisteme üye olmak için Kaydol’a tıklayın. Ardından, cep telefonu numaranızı girmeniz ve bir şifre seçmeniz istenecektir. Kayıt, cep telefonunuza gelen bir mesajdaki “doğrulama kodu” ve sizin belirleyeceğiniz bir şifre kullanılarak yapılır. Kulağa çok basit gelen bu işlemi kimler yapabilir, kimler yapamaz, neden ve niçin bir göz atalım.

Bu sistem aynı zamanda yurtdışındaki benzer uygulamaların cep telefonuna gönderilecek bir doğrulama kodu gerektirmesi nedeniyle turistlerin ilgisini çekecek olmasıyla da farklılık göstermektedir. Birçok Avrupa şehrinin meydanlarında da bulunan WLAN hizmetleri, Berlin metrosunda da mevcut. Ancak İstanbul uygulamalarına göre yabancı uygulamaların yaygınlığı ve kullanım kolaylığı ön plana çıkmaktadır.

İBB İnternet Kullanmak İçin Neler Yapılmalıdır?

İstanbulluların İBB’nin mobil servislerini tek seferde kullanmasını sağlayan harika kullanım ‘İstanbul Senin’ hızlı internetin aynı zamanda güvenli olan internetin de tek adresi olmuş durumda. İstanbul halkına bedava internet servisi veren İBB Wi-Fi, şu anda yalnızca yeni modern akıllı şehir programları üzerinden sunuluyor.

21 Temmuz’dan beri tüm program sahiplerine sunulan bedava internet servisi, 31 Aralık 2023 tarihine kadar 60 GB interneti kullanma hakkı sağlıyor. İstanbul Büyükşehir Bölgesi (İBB) servislerine kolay ulaşım sağlayan İstanbul Sevgiler Süper Uygulaması, İBB Wi-Fi servislerinin giriş noktasıdır. İBB Wi-Fi Ücretsiz Mobil İnternet sadece İstanbul üzerinden sağlanmaktadır.

Cep telefonunuzdan internete bağlanırsanız mobil programlar çalışır. İstanbullular, her zaman popüler olan iBB Wi-Fi noktası servisini kullanıp internete basit bir şekilde erişebiliyor. Meydanlarda, caddelerde, parklarda, bahçelerde, sosyal kurumlarda, üniversitelerde, hastanelerde, toplu taşıma araçlarında ve daha birçok kamusal alanda ücretsiz, güvenli ve hızlı internet herkesin kullanımına sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu