Vodafone Taahhüt Hesaplama, Sorgulama ve İptal Etme 2023

Birbirinden avantajlı paketlerin yer aldığı Vodafone, aboneleri için indirimli olarak sunmuş olduğu tarifelerde en az 1 yıllık taahhüt almaktadır. Aboneler kullandıkları paketler veya hatlarının üzerine satın aldıkları elektronik cihazlar için taahhüt vererek indirimler kazanıyor, taahhüt boyunca bu indirimlere sahip oluyorlar.

Vodafone aboneleri vermiş oldukları taahhüttü bozmak istediklerinde ise almış oldukları indirim miktarını geri ödemek zorunda kalıyorlar. Taahhütlerini bozmak isteyen veya ne kadar taahhüt süresi kaldığını öğrenmek isteyen Vodafone aboneleri için alternatif seçenekler bulunmaktadır.

Vodafone yanımda, müşteri hizmetleri ve vodafone mağazalarına giderek kalan taahhüt sürenizi öğrenebilir, Vodafone taahhüt sorgulama işlemi dışında taahhüt iptal etme, taahhüt uzatma, taahhüt hesaplama veya taahhüt ödeme işlemi de yapabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Süresi Hesaplama

Vodafone aboneleri almış oldukları hizmetler kapsamında kalan taahhüt sürelerini hesaplayabilmek için şu yöntemi adım adım uygulayabilirler;

 • Vodafone internet sitesine giriş yaparak online self servis giriş işlemi yapmalı
 • Giriş işlemi sonrasında işlemlerim ve sonrasında sözleşme ve taahhütlerim sekmesine tıklamalısınız
 • Sözleşme görüntüleme ve almış olduğunuz hizmet kapsamında taahhüt başlangıç tarihini öğrenme
 • Vermiş olduğunuz taahhüttün bitiş tarihine göre kalan taahhüt süresini hesaplamalısınız

Bu adımları takip ederek Vodafone taahhüt hesaplaması ve taahhüt sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz hizmet kapsamında kalan taahhüt süresini hesaplayabilmek için 0 542 veya 0 542 542 00 00 numarasını arayabilir, telefon aracılığı ile Vodafone müşteri temsilcisi ile görüşerek kalan taahhüt süresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt İptal Etme

Almış olduğunuz Vodafone hizmeti kapsamında taahhütünüzü bozmak istediğinizde sesli veya yazılı olarak komut vermeniz gerekiyor. Yazılı olarak taahhüt bozmak için 2 yöntem mevcut. Bu yöntemler;

 1. Vodafone mağazalarına giderek Vodafone taahhüt iptal etmek istediğiniz yazılı bir dilekçe ile belirtmek
 2. Vodafone genel merkezine yazılı dilekçenizi faks yolu ile iletmek.

Yazılı olarak taahhüt iptal edebildiğiniz gibi Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak almış olduğunuz hizmet ile ilgili olarak taahhüt iptal etmek istediğiniz belirtebilirsiniz. Kimlik doğrulama işlemlerinden sonra Vodafone taahhüt iptal etme işlemini yapılarak vermiş olduğunuz taahhütü kalan süresi ne olursa olsun iptal edebiliyorsunuz.

Vodafone Taahhüt Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt iptal etme işlemi sonrasında taahhüt süresi boyunca sahip olduğunuz indirimler iptal edileceği gibi bir sonraki faturanıza yansıtılacaktır. Taahhüt bozma işlemi sonrasında size fatura edilen indirimler ve yararlanmış olduğunuz avantajların maddi olarak karşılığı olan miktarlar yasal olarak ödemek zorunda olduğunuz rakamlardır.

Vodafone taahhüt ödeme işlemi yapmak için internet bankacılığını kullanabilir, Vodafone self işlemler sayfasında yer alan fatura ödeme sayfasını kullanabilir, Vodafone mağazalarına giderek taahhüt ödeme işlemi yapmak istediğinizi belirtebilir veya herhangi bir banka şubesinden Vodafone taahhüt ödeme işlemi yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Güncel olarak adınıza kesilmiş olan dijital fatura ödeme yapmak istediğiniz tüm sistemlerde göründüğü ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Vodafone cihaz puanı sorgulama kampanyasına göz atarak size göre cihaz kampanyalarda neler var bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama
Vodafone Taahhüt Sorgulama

Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Fiyatları 2023

Vodafone abonelerinin kullanmış oldukları taahhütlü tarifelerin cayma bedelleri farklılık göstermektedir. Kullandığınız veya abonesi olduğunu tarife kapsamında almış olduğunuz indirimlerin kullanım süresi ile çarpılması ile elde edilen miktara ek olarak sözleşme imzaladığınızda sözleşme içerisinde yer alan cayma bedeli miktarı toplanarak kullanıcıya fatura ediliyor.

Vodafone faturalı aboneleri için taahhüt bozma bedeli olarak en az 228.00 TL cayma bedeli belirlemiştir. Bu rakamın üzerinde varsa almış olduğunuz indirimler ekleniyor ve cayma bedeli olarak size sunuluyor. Cayma bedelini hesaplamak için bir Vodafone mağazasına gidebilir veya 542 ve 0542 542 00 00 numarasını arayarak müşteri temsilcisi ile görüşüp öğrenebilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Vodafone aboneleri vermiş oldukları taahhütlerden vazgeçmek istediklerinde cayma bedeli olarak adlandırılan ve ödemek zorunda oldukları bir bedel vardır. Bu bedel ile birlikte varsa kullanmış oldukları tarifenin indirimleri kullanım süreleri ile çarpılır ve kullanıcılara yansıtılır. Vodafone cayma bedeli hesaplamak veya cayma bedeli sorgulaması yapmak için izleyebileceğiniz birkaç adım var. Bu adımları şöyle sıralayabiliriz;

 • Vodafone online işlemler sayfasına erişim sağlayarak kullanmış olduğunuz tarifeden veya satın almış olduğunuz cihazdan kaynaklı oluşan cayma bedelini hesaplayabilir veya sorgulayabilirsiniz.
 • Vodafone cayma bedeli sorgulaması için Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilir, kişisel bilgi doğrulama işlemi sonrasında cayma bedeli sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Vodafone mağazalarına giderek müşteri temsilcisine cayma bedeli sorgulaması yapmak istediğiniz belirterek cayma bedeli hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bozma Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt bozma işlemi yapacaksanız 2 yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu yöntemler;

 1. Vodafone müşteri hizmetleri servisini aramak ve taahhüt bozmak istediğiniz belirtmek.
 2. Vodafone bayisine veya mağazasına giderek müşteri temsilcilerine taahhüt bozmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Vodafone taahhüt bozma işlemi sırasında sizden kişisel olarak kullandığınız telefon numarası ve kimlik numaranız isteniyor.

Bu bilgileri müşteri temsilcisine veya müşteri hizmetlerinde sizle görüşen temsilciye verdikten sonra taahhüt bozmak istediğiniz belirtmeniz yeterli oluyor Sözlü veya yazılı olarak Vodafone taahhüt bozmak istediğinizi beyan etmeni işlemin yapılması için yeterli oluyor.

Vodafone Taahhüt Uzatma Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt bozma işlemini yapabildiğiniz gibi taahhüt uzatma işlemi de yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz Vodafone tarifesinden ve tarife için dediğiniz fiyattan memnunsanız taahhüt uzatarak bu avantajlardan yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Vodafone taahhüt uzatma işlemi için yapmanız gereken Vodafone mağazalarına gitmek, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisi ile görüşmek veya Vodafone online işlemler sayfasına erişim sağlayarak self işlemler sayfasına ulaşmaktır. Hangi yöntemi tercih ederseniz edin karşınıza çıkan kişi veya sayfa üzerinden taahhüt uzatmak istediğiniz belirtebilirsiniz.

Müşteri temsilcileri ile bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz gibi internet sayfası üzerinden de kendi kendinize kolayca yapabilirsiniz. Teknolojik alt yapısı sayesinde sizlere profesyonel bir internet sitesi sunan Vodafone tüm işlemleri kolayca kendi kendinize yapma olanağı sağlıyor.

Bu sayede yapmak istediğiniz işlemleri ve Vodafone taahhüt uzatma işlemini kolayca kısa süre de yapabiliyorsunuz. En güncel indirimli Vodafone faturalı, faturasız tarife ve paketlere bakmak isterseniz burayı tıklayın.

Vodafone Taahhüt Cezası Ne Kadar?

Vodafone ile yapmış olduğunuz sözleşme türüne göre farklı tutarlarda taahhüt cezası ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Kullanmış olduğunuz tarifenin kapsamına, hat üzerinden satın almış olduğunuz cihaz değerine veya vermiş olduğunuz taahhüt süresine göre taahhüt cezası belirlenmektedir. Bu nedenle kesin ve tüm işlemler için bir taahhüt cezası yoktur. Kullanmış olduğunu tarifenin taahhüt bozma bedelini sorgulamak için farklı yöntemler izleyebilirsiniz.

Taahhüt cezasını abone olmadan veya cihaz almadan önce öğrenmek de mümkündür. İşlem yaptığınız Vodafone mağazasının temsilcileri ile görüşerek yapacağınız işlem sonrasında oluşabilecek taahhüt bedelini öğrenebilirsiniz.

Vodafone abonesi olarak indirimli tarifelerden yararlanmak, kaliteli mobil alt yapısını kullanmak ve Vodafone tarafından sizlere sunulan cihazlardan birini almak istediğinizde sözleşmenizde yer alan taahhüt bozma ve taahhüt cayma bedelini dikkatli bir şekilde okumanız gerekiyor.

Ayrıca vermiş olduğunuz kullanım süresi taahhütüne göre değişen taahhüt cayma bedelini de işlem yapmadan önce sorgulamanız çok önemlidir. Bu işlemler sırasında müşteri temsilcisinden oluşabilecek cayma bedeli hakkında bilgi almak size işlem öncesinde bilgi verecektir.

10 Yorum

 1. İlk ay cayma bedelim 450₺ çıkardılar 8 ay kullandım şimdi cayma bedelim 1600₺ diyorlar Vodafone pişmanlıktır

 2. Tüketicinin korunması hakkında kanun 52.madde 4.fıkra yı okumanızı tavsiye ederim… orada belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesinin herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cazai şart ödemeksizin istadiği zaman feshetme hakkına sahiptir.

 3. Ben evdeki internetimi iptal ediyorum asla bir daha vodafon ev interneti almayacam kaç kere aradım arıza için ekipleriniz gelmedi arıyoruz defalarca adres verin 4 kere adres veriyoruz gelen giden yok

  1. Asla almayın Vodafone evde internet pişmanlıktır bana 15 günlük cayma bedeli yok dediler iptal ettiğimde 1000 TL fatura çıkardılar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu