Bimcell Hakkında Herşey Kampanya Ve Tarifeler 2023

Bimcell 2012 yılından beri aktif bir şekilde hizmet sunan bir GSM operatörüdür. Bim zincir marketleri ve Türk Telekom işbirliği ile oluşturulan Bimcell, popülaritesini gitgide arttıran kullanışlı bir GSM şirketi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle büyük GSM firmalarının tarife ve paketlerinde yaşanan zamların ardından vatandaşların Bimcell gibi daha uygun fiyatlı hizmet sunan kuruluşlara yönelişlerinde ciddi bir artış yaşandı. Bu yazımızda Bimcell GSM operatörü ile ilgili merak edilen bilgileri sizler için derledik.

Bimcell İnternet Paketleri

Pek çok kullanıcının bir GSM operatörü ile ilgili merak ettiği ilk şey tabii ki de internet paketleridir. Bimcell internet paketleri noktasında birden fazla seçeneği kullanıcılarına sunarak her bütçeye uygun fiyatlandırma sağlamaktadır.

Bimcell güncel olarak 1 GB, 2 GB, 5 GB ve 10 GB şeklinde toplamda dört farklı internet paketini kullanıma sunmaktadır. İnternet paketlerinin fiyatları 1 GB’lık paket 25 TL, 2 GB’lık paket 34 TL, 5 GB’lık paket 44 TL ve 10 GB’lık paket 52 TL şeklindedir. İnternet paketlerini satın almak için ?*120# kodunu tuşlayabilirsiniz. ?*120# kodunu tuşladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan “İnternet Paketleri” başlığına tıklayınız.

Ardından almak istediğiniz paketin numarasını giriniz. Karşınıza paketle ilgili bir bilgilendirme ekranı gelecektir. Bu noktada paketi satın almış olmazsınız. Bilgilendirme ekranında bulunan “satın al” butonundan “cevapla”yı seçip 1’i tuşladığınızda paketi satın alma işleminiz gerçekleşecektir.

İnternet paketlerini satın almak için başka bir yöntem daha mevcuttur. Almak istediğiniz paketi başında Bimcell olacak şekilde (Bimcell 1 GB, gibi) yazıp 4551’e göndererek de internet paketlerinden istediğinizi satın alabilirsiniz. Paketler 1 aylık sürenin tamam olmasının ardından bakiyenizde yeterli miktarda para mevcutsa otomatik olarak yenilenir. Yenilenen paketinize önceki paketten kalan haklarınız devredilmez.

Bimcell Konuşma Ve Dakika Paketleri

Eğer sadece dakikaya ihtiyacınız varsa size uygun konuşma paketleri de Bimcell’de mevcut. Pek çok operatöre göre daha uygun fiyatlarla edinebileceğiniz dakikalarınızla şebeke korkusu olmadan rahatça konuşabilirsiniz.

Bimcell’de şu an için hizmete sunulmuş olan iki adet kullanım paketi mevcuttur. Bu paketlerden biri 260 dakikalık ikincisi ise 500 dakikalık her yöne kullanım hakkı sunmaktadır. Konuşma paketlerini internet paketlerinde olduğu gibi ?*120# kodunu tuşlayarak satın alabilirsiniz. Bu sefer karşınıza gelen ekrandan “konuşma paketleri” başlığını seçmelisiniz.

Öncelik ile belirtmek gerekirse eğer konuşma tarifelerini 4551’e mesaj atarak satın almanızda mümkün. Mesaj bölümüne 250 dakikalık paketi almak istiyorsanız Bimcell 250 DK, 500 dakikalık tarifeleri satın almak istiyorsanız Bimcell 500 DK yazarak konuşma paketlerinden istediğinizi anında satın alabilirsiniz. İnternet paketleri için belirtilen kullanım süresi ve kalan kullanım haklarının aktarılması ile ilgili tüm bilgiler konuşma paketleri içinde geçerlidir.

Bimcell Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bakiyemizin ve kalan kullanım haklarımızın takibini yapmak, harcamalarımızı daha kontrollü bir şekilde yapmamızı sağlar. Bimcell GSM operatöründe mevcut bakiyenizi öğrenmenin iki yolu vardır. İlki umumi bir yöntem olan *123# kodunu kullanmaktadır. *123# kodunu tuşlayarak karşınıza gelecek olan ekrandan kalan kullanım haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Kalan bakiyenizi öğrenmenin bir diğer yolu ise 9333 nolu telefonu aramaktır. 9333’ü arayarak kalan tutar ve kalan kullanım haklarınız hakkında detaylı bir biçimde sesli anons alabilirsiniz.

Bimcell Bedava İnternet Ve Dakika Nasıl Alınır

Bimcell, kendi üzerinden yeni bir hat açan kullanıcılara ücretsiz kullanım hakları vermektedir. Bimcell bedava dakika, internet, sms tarzında bonuslar bulunmaktadır. 2023 yılında bu kampanya 9GB internet, 350 dakika ve 350 SMS şeklindedir. Kampanyadan yararlanabilmek için hattınızın aktif edildiği tarih itibari ile 30 gün içerisinde “BIMCELL BONUS” yazıp 4551’e mesaj atmanız gerekmektedir.

Bimcell ayrıca BTK akademi içinde güncel bir kampanya yürütmektedir. Özellikle gençlerin yazılım ile ilgili çalışmalarına destek olabilmek için Bimcell tarafından BTK akademi portalında yapılan internet kullanımları için iki ay boyunca 6 GB hediye internet verilmektedir. Kampanyadan yararlanmak için BTK Akademi yazıp 5555’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bimcell Avantajlı Paketler

Bimcell toplu ihtiyaçlarınıza cevap verecek uygun fiyatlı karma paketleri de kullanıcılarına sunmuştur. Bu paketler sayesinde internet, dakika ve SMS ihtiyaçlarınızı tek bir ödeme ile halledebilirsiniz. Ayrıca dakika ve internet ihtiyacınız yoksa ve sadece SMS hakkı almak istiyorsanız, uygun fiyatla alabileceğiniz bir SMS paketi de mevcuttur.

Karma paketler Dost Küçük, Dost Orta, Dost Büyük ve Dost Mega isimlerinde ve 4 adetlerdir. Dost Küçük paketi 700 DK, 300 SMS ve 4 GB; Dost Orta paketi 700 DK, 300 SMS ve 7 GB; Dost Büyük paketi 700 DK, 300 SMS ve 10 GB, Dost Mega paketi 700 DK, 300 SMS ve 16 GB kullanım hakkı sunmaktadır. Paket ücretleri sırasıyla 44 TL, 51 TL, 57 TL ve 70 TL’dir.

SMS paketi ise toplamda 1100 adet mesaj hakkı sunan avantajlı bir pakettir. SMS paketinin kullanım ücreti sadece 17TL’dir. SMS paketi ve karma paketlerin kullanım süreleri 1 aydır.

Bimcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır

Bimcell hattınız ile ödemeli arama servisi aracılığıyla başka bir Bimcell kullanıcısını ödemeli usul ile arayabilirsiniz. Bu sayede karşı tarafın çağrıyı kabul etmesi ile yapılacak ödeme sizin değil, çağrıyı kabul eden kişinin kullanım haklarından temin edilmektedir. Böylece acil bir görüşmeyi dakika hakkınız olmadan da gerçekleştirebilirsiniz. Bimcell hattınızdan ödemeli arama yapmak için aramak istediğiniz numaranın başına “9696” eklemeniz yeterlidir.

Bimcell Çekmiyor Çekim Gücü Nasıl Arttırılır

Bimcell çekmeme sorunu hattınızın çekmemesinin farklıca sebepleri olabilir. Çekim gücünüzü arttırmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  • Ağ ayarlarınızı kontrol ediniz. Ağ ayarlarınızdan -telefonunuza uygunluğuna göre- 4.5G frekansının seçili olduğundan emin olun.
  • Telefonunuzun sistem güncellemelerini yapmayı ihmal etmeyin.
  • Aktif olarak kullanmadığınız hizmetleri devre dışı bırakın veya kapatın.
  • Baz istasyonu ile aranızda ki engelleri kaldırın ( Bimcell Türk Telekom şirketinin baz istasyonlarını ve alt yapısını kullanmaktadır.)

Bimcell Ek Paketler Nasıl Alınır

Bimcell kullanıcıları için dakika ve SMS kullanımı adına ek paketler bulunmamaktadır. Ancak internet kullanımı için oldukça uygun fiyatlı ek paketler mevcuttur.

Günlük 2 GB, 5 GB, 10 GB ve 20 GB internet ek tarifelerin fiyatları 9 TL, 13TL, 21TL ve 36 TL’dir. Haftalık 2 GB, 5 GB, 10 GB ve 20 GB internet ek paketlerinin ise kullanım ücretleri 16 TL, 21 TL, 31 TL ve 46 TL’dir. Eğer bana daha uzun süreli kullanım sağlayacak ek paketler lazım diyorsanız o zaman aylık ek paketler tam olarak sizin için var! Aylık 2 GB ek internet 21 TL, 5 GB 31 TL, 10 GB 46 TL ve 20 GB 61 TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu