Banka Harici Acil Kredi Veren Yerler ve Kuruluşlar 2023

İnsan hayatında yer alan acil durumlar nedeni ile nakit ihtiyacı her zaman oluşabilir. Acil olarak paraya ihtiyacınız olması durumunda veya 1 saat içinde acil para bulmanız gerektiğinde bankalara gidemezsiniz. Bankalarda acil para ihtiyaçlarınızı gidermek için yapacağınız işlemler çok daha uzun süreceği için acil para ihtiyaçlarınızda bankalar imdadınıza yetişemez.

Bankalardan bir türlü yapılan başvurulara rağmen kredi çekemeyenler için bazı vakıflar tarafından kredi hizmeti sunuluyor. Firmalar tarafından verilen krediler sayesinde artık insanlar bankalardan alamadıkları kredilerin daha fazlasını firmalar sayesinde rahat bir şekilde alabiliyor. Özellikle bankalarla bir türlü anlaşamayan ve hukuki açıdan problem yaşayan kişiler zor durumda kaldıkları anda firmalara yönelerek acil nakit ihtiyacını hızlı ve kolay bir şekilde karşılayabiliyor.

Üstelik firmaların vermiş olduğu kredi hizmetleri bankaların vermiş olduğu kredilerle benzerlik göstermektedir. Yani firmalar tarafından alınan krediler tamamen yasal süreç çerçevesinde gerçekleştirilir. Bu sayede acil nakit ihtiyacı olanlar ve sürekli bankaya kredi başvurusu yapmaktan sıkılanlar için kredi veren vakıflar sıkça tercih edilmektedir. Üstelik bankaların vermiş olduğu kredi limitinden fazlasını veren vakıflar sayesinde artık tüm borçlar alınan krediler sayesinde kapanmakta ve tüketiciler rahat bir nefes alarak geri ödemelerini düzenli bir şekilde yapmaktadırlar.

Hangi Vakıflar ve Kuruluşlar Kredi Veriyor?

Banka haricinde kredi veren birçok şirket ve kuruluş bulunuyor. Kredi olanağı sağlayan vakıfları sıralayacak olursak;

 • Koç finansman
 • Koç Fiat kredi
 • Evkur
 • Hemenal
 • Mercedes Benz finansman
 • Orfin finansman
 • TEB finans kuruluşu
 • Tırsan finansman
 • Volkswagen Doğuş finansman

Daha birçok vakıf tarafından kredi ihtiyacı olanlara kredi veriliyor. Verilen kredilerin ödemeleri tam zamanında yapılamaması durumunda  bankalarda olduğu gibi aynı şekilde yasal olarak vakıflar ödemelerini alabiliyor. Bu sayede bankalardan kredi çekemeyenler kredi almak için vakıflara başvuru yapma imkânına sahiptir.

Özellikle senet karşılığı kredi veren bankalar sayesinde artık tüketiciler herhangi bir belgeye sahip olmadan ve kredi notuna baktırmadan rahat bir şekilde istedikleri tutar doğrultusunda nakit para alabiliyor. Fakat kredi veren firmalar faiz oranlarını da hesaba katarak tüketicilerine masraf çıkarmaktadır. Bu yüzden banka dışında kredi alınırken mutlaka alınan kredinin üzerine ne kadar faizin geleceği öğrenilmeli, daha sonra ihtiyaç doğrultusu kadar kredi çekilmelidir.

Kredi Çıkartan Finans Kuruluşları Var Mıdır?

Herhangi bir şekilde banka veya faktoring gibi kuruluşlardan kredi alamayanlar için kredi çıkartan finans kuruluşları kredi ihtiyacını karşılamaktadır. Fakat Kredi çıkartan kuruluşlar belirlenen oranda komisyon alarak kullanıcılarına Kredi çıkmasını sağlıyor. Güvenilir firma ile çalışan tüketiciler en fazla %20 gibi bir komisyon ödeyerek kredi alabiliyor. Hizmet veren bu firmalar Kredi danışmanlık firmaları olarak bilinir.

Bu firmaların almış oldukları komisyon ücreti kredinin onaylanmasının ardından alınıyor. Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan ve kredi onaylanmadan önce komisyon isteyen firmalardan mağdur olmamak için kesinlikle uzak durulmalıdır. Kredi çıkartan danışmanlık firmaları, genel olarak banka ve finans kurumları arasında aracılık yapan firmalardır. Bu danışmanlık firmaları kredilerin hızlı bir şekilde onaylanmasına yardımcı olmaktadır.

Senetle Kredi Alma

Acil para ihtiyaçlarınızda yardımınıza yetişen bir diğer yöntem senet karşılığında kredi veren finans kuruluşlarıdır. Senet imzalayarak belirli vadeler sonunda senet borcunuzu ödeyerek acil ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğini finans kuruluşları maddi durumunuza, gelir oranınıza göre kredi kullandırıyorlar.

50.000 TL ye kadar kefilsiz bir şekilde kredi kullanabileceğiniz bu yöntem sayesinde 1 saat içinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi almak isteyenler için bankalar dışında farklı alternatif yöntemler bulunuyor. Holdingler veya küçük işletmeler tarafından senet karşılığında kredi alma imkânı sunuluyor. Verilen hizmet sayesinde insanlar senet karşılığında nakit ihtiyaçlarını karşılayarak maddi açıdan rahatlamaktadır. Özel kredi veren kurumlar genel olarak vakıflar, dernekler, iş adamları, kalkınma ajansları gibi özel kurumlardır. Bu kurumlar yasal bir şekilde kredi imkânı sağlamaktadır.

Özellikle bankalarda kredi notu düşük olanlar için vazgeçilmez olan bu kurumlar sayesinde artık kredi almak için sürekli banka kredisine başvuru yapma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Her şirketin kendi belirlemiş olduğu faiz oranı üzerinden tüketiciler kredi alabiliyor. Kredi alan tüketiciler almış oldukları kredinin ödeme gününe bağlı kalarak kesinlikle kredi günlerini aksatmamalıdır.

Ayrıca bankalardan kullanacağınız kredilerde faiz oranları ve kesintilerde çok fazla olacağı için kayıp miktarınız daha fazla olacaktır.

Kuyumcudan Kredi Kartına Taksit ile Altın Alıp Satma

Acil para ihtiyaçlarınızda uygulayabileceğiniz ve anlık olarak para ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yöntem olan kredi kartı ile altın alıp satım işi en kısa süre de en az kayıpla para bulabileceğiniz bir yöntemdir. Kredi kartınızı kullanarak taksitlendirme yöntemi ile altın alıp aynı saat içinde satış fiyatı üzerinden satış yaparak çok minimal bir kayıp ile acil para ihtiyaçlarınızı gidermiş olursunuz. Bu yöntem günümüzde en fazla kullanılan yöntemler arasında yer alıyor.

Çek Bozdurma

1 saat içinde acil para ihtiyaçlarınızı gidermek için kullanabileceğiniz bir yöntem olan faktöring firmalarına çek ve senet bozdurma yöntemi de karlı bir yöntemdir. Elinizde bulunan ve uzun vadeli olduğu için tahsil edemediğiniz çekleri, senetleri belirli kırma oranları ile faktöring firmalarına bozdurabilirsiniz. Bu yöntem kırdırma oranı düşük olduğu için hem avantajlı olacağınız hem de 1 saat içinde acil para ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir yöntemdir.

Faturalı Hatta Kredi

Acil para ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz yöntemlerden biri olan faturalı hatlar için verilen krediler kolayca kullanabileceğiniz kredi türleridir. Ev internet aboneliğiniz veya gsm operatörü aboneliğiniz sayesinde avantajlı ve hızlı kredi kullanarak acil para ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

kolay kredi veren bankalar

15.000 TL ye kadar kredi kullanma şansına sahip olduğunuz bu yöntem ile acil para ihtiyaçlarınızda veya kredi kullanamadığınız durumlarda nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

Faturalı Hatta Telefon Alıp Satmak

1 saat içinde acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem faturalı hattınız üzerinden cep telefonu almak ve cep telefonunu bozdurarak paraya çevirmek. Bu yöntem ülkemizde çok sık uygulanan bir yöntem olup kayıp oranı da oldukça düşük bir yöntemdir. 12 ay veya 24 ay vade ile telefon alıp satarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

7 Yorum

 1. Merhaba emekliyim uzun vadeli kredi kullanmak istiyorum.maaşımıda otomatik bağlayarak ödemenin düzenli olmasını talep ediyorum yardımcı olurmusunuz.

 2. antalya havalimaninda kadrolu olarak çalışmaktayım acil senet ile 100bin lira lazim ön ödeme yapamam komisyon neyse veririm antalya tlf 0539 398 86 65

 3. Acil nakite ihtiyaciiniz varsa yardimci oluyorum hic bir sekilde on odeme almiyorum 0543 269 13 26 araya bilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu