Kuveyt Türk Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri 2020

Kuveyt Türk Katılım Bankası, ülkemizde faaliyet gösteren diğer bankalara nazaran daha az bir aidat ücreti almaktadır. Kredi kartları için ortalama 100 Türk lirası bir bedel alan bankanın müşterileri çıkan aidat geri alma yasası ile kredi kartlarının aidatının nasıl alınacağı konusunda araştırma yapmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası diğer bankalar gibi aidat geri iade talebine karşılık olumsuz cevap vermemektedir. Bu nedenle aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca ödemiş olduğunuz aidat ücretlerini geri alabilirsiniz. Aidatı geri alabilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetlerine Hızlı Bağlanma

İlk iş internet yolu ile aidat geri alma isteğinizi bankanıza bildirmek olacaktır. Kuveyt Türk Katılım Bankası internet sitesi üzerinden yapacağınız itiraz formu ile isteğinizi bankaya bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

Eğer dönüş sağlanmadığı takdirde sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplar ya da şikayetvar tarzı internet siteleri üzerinden talebinizi yineleyebilirsiniz. Eğer bu adımlarda sonuç alamazsanız ikinci iş olarak müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramak için 444 0 123 numarasını arayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri

Bu numara 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu görüşme esnasında müşteri temsilcisine kredi kartı aidatının iade edilmesini talep edebilirsiniz. Lakin bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey en fazla 10 yıl boyunca yaptığınız ödemeleri geri alabilirsiniz. Misal 13 yıldır kredi kartı kullanıyorsanız ilk üç yıl dışında kalan 10 yılın aidatını geri alabilirsiniz.

Eğer bu kısımdan da sonuç alamazsanız en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine giderek iade dilekçesi yazarak bankaya teslim ediniz. İşler bu noktaya geldiği zaman yüksek ihtimal ödemiş olduğunuz aidat tutar toplamı hesabınıza geri yansıtılır.

Kuveyt Türk İletişim Şubeleri

Bir şanssızlıktır aldı başını gidiyor durumu olur da eğer bu noktada da sonuç alamazsanız son iş olarak harcama dekontlarınız dahil olmak üzere iade dilekçesini tekrardan yazın ve Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapınız.

Yaptığınız başvuru sonucu %99 ihtimalle lehinize olacaktır. Karar çıktıktan sonraki 1 ile 3 ay süreç arasında tüm aidat tutar toplamı hesabınıza geri iade edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu