Vodafone RedBox Tarife Paketleri ve Fiyatları 2023

Vodafone firması Redbox olarak adlandırdığı hizmeti sayesinde ev internetlerinin taşınabilir olmasına olanak sağlıyor. Yine Vodafone bünyesinde hizmet veren taşınabilir modemli internet insanların yalnızca modemlerini kullanarak internet erişimi olan her yerde internete girebilme avantajından faydalanabiliyor. 

Normal telefon hattı tarifelerinden farklı olan bu uygulamanın tarifeleri ve fiyatları şu şekilde sıralanabilir;

  • 200 GB internet içeren RedBox 200 tarifesi ayda 119,90 ₺ 
  • 250 GB internet içeren RedBox 250 tarifesi ayda 159,9 ₺
  • 15 Mbps hızında limitsiz internet sunulan RedBox Limitsiz tarifesi ayda 159,9 ₺

Bu güncel tarifeler ve fiyatlar Ocak 2023 yılında açıklanan tarife ve fiyatlardır.

Vodafone Redbox Taşınabilir Evde İnternet Nedir?

Vodafone Redbox uygulaması evde internet sahibi olmak isteyenler için özel olarak çıkarılan bir hizmettir. Ancak bu hizmet ile diğer evde internet hizmetleri arasında önemli bir fark vardır. Vodafone Redbox diğer ev internetleri gibi sabit değildir. Bu evde internet hizmetine sahip olan kişiler modemlerini internet bağlantısı olan her yere taşıyarak internete bağlanabilmektedir.

Vodafone Redbox tarifesini satın alan müşteriler evlerinde herhangi bir kablo bağlantısı gerektirmeden 4.5G ya da varsa fiber altyapısını kullanarak internete bağlanabilmektedir. 

Bu internet paketi özellikle çok sık seyahat yapanlar, öğrenciler ve tatile gitmeyi sevenler için en iyi seçimlerden birisidir. Satıştaki tarifelerin hem uygun fiyatlı hem de kaliteli hizmet vermesi birçok kişinin internet ihtiyacını karşılamaktadır. Birçok müşterinin olumlu yorumunun olması nedeniyle her geçen gün kullanıcı sayısı artmaktadır.

Vodafone Redbox Taşınabilir Tarife ve Fiyatları 2023

Vodafone Redbox 2023 senesinde tüm tarifeleri için yeni bir fiyatlandırma yaptı. Ocak ayında yapılan fiyat değişikliği ile birlikte güncel fiyatlar şu şekildedir;

  • 200 GB internet içeren tarife 119,90 ₺
  • 250 GB internet içeren tarife 159,9 ₺
  • 14 Mbps hızında limitsiz internet içeren tarife 159,9 ₺

Redbox Taahhütsüz Paket Var mı?

Kullanıcıların memnuniyetle kullandığı Vodafone evde internet uygulaması yalnızca taahhütlü olarak satışa sunulmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen müşterilerin 24 aylık taahhüttü imzalaması gerekmektedir.

Vodafone Redbox Müşteri Hizmetleri İletişimi

Vodafone markası her zaman müşteri memnuniyetini en ön planda tutarak müşterilerine hizmet vermektedir. Her hizmeti kaliteli olan bu firma olası sorunlarına karşı haftanın 7 günü 24 saat teknik ekipleri ile beklemededir. Olası bir sorun durumunda ya da satıştan önce bilgi almak için 542 numaralı destek ekibi arayabilirsiniz.

Redbox Modem Fiyatı Nedir?

Bu internet hizmeti her ne kadar taşınabilir bir internet hizmeti olsa da modem ihtiyacı bulunmaktadır. Vodafone Redbox modem normal modemlerden farklı yapıda olsa da işlev olarak aynıdır. Bu modemler Vodafone tarafından 456 ₺’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmaktayken 2. el olarak daha uyguna da satışa sunulabilmektedir.

2. el modemler sıfır modemlere oranla eskimiş ve kullanılmış olduğundan tercih edilmemelidir. Bunun yerine biraz daha ekleme yapılarak sıfır pakette Redbox modem alınması daha mantıklıdır. Eğer ikinci el alınacaksa da güvenilir birinden az kullanılmış bir modem alınması gerekmektedir.

Vodafone Redbox Müşteri Hizmetleri ile Başvuru Yapma

Vodafone tarafından sunulan bu hizmete başvurabilmek için fiziki Vodafone bayilerine başvurabileceğiniz gibi aynı zamanda müşteri hizmetlerini kullanarak da başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yalnızca 542 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp talep oluşturmak yeterlidir.

Vodafone Redbox 4.5G Evde İnternet Faydaları Nedir?

Vodafone Redbox müşterilerine 4.5G ya da varsa fiber hızında internet garantisi veriyor. 4.5G hızındaki internet sayesinde video izleme, dosya indirme ve sayfa açılışında büyük bir kolaylık sağlanıyor. Çoğu zaman bu hız yeterli olsa da bazı müşteriler fiber altyapısını kullanarak daha hızlı internetin keyfini çıkarabilmektedir.

Vodafone Redbox Kullanıcı, Müşteri Yorumları 2023

İnsanlar herhangi bir ürün ya da hizmet alırken öncelikle daha önce bu hizmetten faydalanan kişilerin yorumlarını merak eder. Vodafone Redbox yorumları çoğu zaman hizmetin iyi olduğunu göstermektedir. Özellikle video içeriği paylaşılan platformlarda ve forum sitelerinde yapılan incelemelerde hemen hemen bütün kullanıcıların Redbox internet hızından ve hizmetten memnun olduğunu göstermektedir.

Vodafone Redbox Nasıl İptal Edilir?

Vodafone Redbox iptal edilirken öncelikle müşteri hizmetlerine talep oluşturulması gerekmektedir. Talep oluşturulduktan sonra gerekli işlemler başlatılarak kısa süre içerisinde bu hizmet iptal edilebilmektedir. Ancak bunun için iptal edilen hizmetin cayma bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

Vodafone Redbox Taahhüt İptal Cayma Bedeli Ne Kadar?

Bu hizmetten Vodafone taahhüt dolmadan vazgeçmek isteyen kişiler iptal cayma bedelini ödemek zorundadır. İptal cayma bedelinin ücreti her pakette değişiklik göstermektedir. Yani başka bir deyişle paketlerin iptal bedelinin hesaplanabilmesi için kalan ayın bilinmesi gerekir. Ayrıca Vodafone tarafından yapılan kampanyada ilk ay paket iptal edildiğinde cayma bedeli ödememektedir.

Taşınabilir Redbox Altyapısı Nedir?

Redbox hizmeti altyapı olarak Vodafone markasının altyapısını kullanmaktadır. Hizmette 4.5G bağlantısı sağlanabildiği gibi aynı zamanda bölgede fiber altyapısı varsa bu altyapı da kullanılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu