İphone Ekran Kilit Şifresi Unuttum Kesin Çözüm 2023

İphone kullanan kullanıcılar bazı durumlarda şifresini unutabiliyorlar. Ancak bu durum sadece iphone kullanan kullanıcılar için geçerli olan bir durum değil. Bugün birçok kullanıcı için geçerli olan bir durumdur. Açılmayan telefonda kilit şifresi unutulduğu zaman bir takım yol ve yöntemler size sunulur.

Bu yolları kendiniz de deneyerek anında şifreyi kırabilirsiniz. İlk olarak şifrenin değişip değişmediğinden emin olun. Sonra Privatespace özelliği olup olmadığına bakın. En son ise telefonunuzu fabrika ayarına döndürün. Tüm bu işlemleri sırasına göre yaptığınız zaman şifre kırılacaktır.

İphone Ekran Kilit Şifresi Kaldırma Yöntemi

İphone kullanıcıları için kilit şifresi kaldırma oldukça kolay. Bunun için telefonda yer alan ayarlar menüsünü ziyaret edebilirsiniz. Bu menü aracılığı ile şifreyi kaldırmak mümkün. Bu alanda yer alan gizlilik ve güvenlik sekmesine gelin. Güvenlik sekmesi altında şifre ile ilgili bir başlık göreceksiniz. Mevcut olan şifreyi bu başlık altında tamamen telefondan kaldırabilirsiniz.

Bunun için eski şifre ne ise öncelikle onun tekrar yazılması gereklidir. Şifre yazıldıktan sonra da onun kullanımdan kalkması için bir yazı ekrana gelecektir. Bu yazı aracılığı ile şifreyi hemen kaldırabilirsiniz. Ya da şifrenin yerine başka bir şifre koymanız da mümkün. Gizlilik ve güvenlik adı altında bu işlemler size sunulur.

İphone Ekran Kilit Şifresi Kırma

İphone ile birlikte ekran kilidi şifresini unutup bunu kırmak isteyen kişiler vardır. Veya cep telefonu tamircilerine başvuranlar. Bunun için bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Anında şifre kırma işlemi gerçekleşir. Ancak bu işlemi evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Yani bunun çok basit yöntemleri vardır. Telefona iki kere uzun olacak şekilde basılı tutmanız gerekir. Daha sonra telefonun fabrika ayarına dönmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra telefon kendiliğinden sıfırlanacaktır.

Gerekli sıfırlama işlemini yaptıktan sonra ise telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem sonrasında şifre tamamen telefondan kalkmış olacaktır. Ancak işlem sonuç vermezse bunun sonucunda yetkili ve uzman olan bir kişiden yardım alabilirsiniz. Bu alanda uzman birçok telefoncu kısa sürede size yardımcı olabilir.

İphone Ekran Kilit Şifresi Format Atma

Ekran kilidi şifresi kimi durumlarda telefona ağır gelebilir. Bu tür durumlarda format atma işlemi uygulanır. Bunun dışında formatı genel olarak telefona atmak isteyebilirsiniz. Genellikle kötü yazılımlardan korunmak adına format çok sık atılır. Ancak format atıldıktan sonra telefonun mevcut olan şifresi ne ise o artık kullanımda olmaz. Çünkü format ile birlikte telefon da sıfırlanmış olacaktır.

Bu sıfırlama işleminden dolayı tekrar şifre koymak zorunda kalırsınız. Eski şifre ne ise aynı şekilde o şifreyi tekrar kullanabilirsiniz. Bunun için bir sakınca yoktur. Ancak atılan format ile birlikte telefonda mevcut olan veriler de silinmiş olacaktır. Çünkü format telefona ağır gelen birçok şeyin cihazdan silinmesini ve cihazın temizlenmesini sağlayan bir işlemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu