İninal Kart Nedir, Nasıl Kullanılır 2023 

İninal kart banka hesabı gibi düşünülebilir. Alışveriş dışında finansal işlemler de rahatlıkla kullanılabilir. Bireysel hesap alanını kullanarak döviz işlemleri, alım/satım süreci, Havale ve EFT işlemleri gerçekleştirilebilir. Farklı bir ininal hesaba para gönderme işlemi gerçekleştirilebilir. Kişi istediğinde tanımlı faturasını da ödeyebilir.

Online alışveriş fırsatından yararlanmak için sanal kart ya da fiziksel kart eklemek gerekir. Kişi hesabı altında yer alan alandan yapılan transferler görülebilir. İşlem başına mesai saati sonrasında gönderim işlemine kadar 5.000 TL limit konur. Mesai saatleri içerisinde hesap toplam bakiyesi kadar kişi gönderim yapma fırsatı elde eder.

Yapılan son transferler işlem menüsü içerisinde detay sayfası alanı ile yeniden tekrarlanabilir. Bu da otomatik olarak IBAN numarası alıcının adı soyadı ve işlem açıklamasını yazılması anlamına gelir. Kişinin bu işlemleri tekrar girmesine gerek yoktur.

İninal Kart Nereden Alınır Fiyatı Nedir?

İninal kart tek seferliktir. Tek seferlik olarak satın alınıp kullanılabilir. Özellikle günümüz teknolojisine uygun olarak temassız ve çipli olarak değerlendirilebilir. 5 TL ödeme yaparak sahip olunan kart içerisine istenen miktarda para yüklemesi yapılabilir. Satış noktaları olarak belirli mağaza ve marketler tercih edilir. Kart kullanılmıyor olsa bile aylık olarak 2 TL tutarında bir para talebi iptal istenebilir.

Bankaya EFT/Havale işlemleri resmi iş gün saatlerinde 09.00 ile 16.45 arasında ücretsiz olarak gerçekleşir. Ancak mesai saatlerinin dışında tatil günlerinde 5 TL ücreti/ödemesi bulunur.

İninal Kart Avantajları Nelerdir?

İninal Kart avantajları arasında farklı mağazalarda ve marketlerde yapılacak alışverişlerde indirimli ya da ücretsiz ürün kullanımı sağlanabilir.

İninal kart kampanyaları arasında yıllık dijital abonelik harcamalarına 40 TL indirim fırsatı sunuluyor. 

  • Hepsiburada internet sitesi üzerinden yapılacak online alışverişe özel 125 TL hepsi papel hediye ediliyor
  • Okula dönüş indirimi kapsamında kart ile yapılacak olan 150 TL ve üzeri harcamaya 30 TL hediye ediliyor. 
  • İninal ile FLO mağazalarından yapılacak olan 150 TL ve üzeri harcamaya 30 TL hediye ediliyor
  • Trendyol popüler internet sitesi üzerinden 200 TL ve üzeri harcama yapıldığında 20 TL indirim hesaba tanımlanıyor

İninal Kart Nasıl Bakiye Yüklenir?

İninal kart yüklemesi yapabilmek için Cüzdan uygulamasını aracı kullanılarak kredi ya da banka kartı üzerinden bakiye yüklemesi yapılabilir. İninal uygulaması içerisinde yer alan Cüzdan bölümünün ana sayfası içinde yer alan “Bakiye Yükle” alanına gelinir ve ininal kart bakiye yüklemesi yapılır. Banka kartına 5.000 TL kredi kartına ise 1.250 TL’ye kadar bakiye yükleme işlemi yapılabilir.

Para yüklemek için hesap numarası ile en yakındaki anlaşması bulunan Migros ve ŞOK marketlere gidilmelidir. Ardından kasiyere hesap numarası verilerek yükleme beklenebilir. Havale ya da EFT yönteme için açıklama alanına hesap nosunu yazabilirsiniz. 

Banka Havale ya da EFT işlemleri farklı bankaya transfer süresi 15 ile 20 dk arasında gerçekleşir.

İninal Kart Bakiye Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal kart sahipleri üzerinde Visa logosu bulunuyorsa yıl içinde 500 TL’ye kadar nakit çekim talebinde bulunabilir. Yeni çıkan İninal Visa kart sahipleri içinde bulunan bakiyeyi ATM üzerinden nakit olarak çekip kullanabiliyor. Talep edildiğinde uygulama içerisindeki Cüzdan alanı kullanılarak para transferi işlemi havale/EFT işlemi ile sunuluyor.

İninal Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Aktif kullanılan İninal kart üzerinde bloke oluşabiliyor. Bu duruma genellikle uygulamaya giriş yaparken internet üzerinden çok fazla hatalı giriş yapılması sebep olabiliyor. Bazı durumlarda kartın arka bölgesinde yazan CVV kodunun yanlış girilmesinden kaynaklı bloke işlemi oluşabiliyor.

İninal kart üzerinde oluşan blokeyi kaldırabilmek için mobil uygulamasından destek alınabilir. Kart alanına geçilir. Ayarlar alanına gelinir. Diğer işlemler bölümüne geçilir ve kart üzerindeki bloke silinmiş olunur.

İninal Kart cvv Nasıl Öğrenilir?

İninal Kart CVV kodu internet alışverişlerinde 16 hane olarak sunulan kartın arka kısmında yazar. Güvenlik kodu olarak alınır. Öncelikle kartın ön bölümünde yer alan 16 haneli kart numarası altında yer alan kartın son kullanma tarihi, kartın arka tarafında 3 haneli güvenlik kodu ile desteklenir. Bu 3 haneli güvenlik kodu CVV numarasıdır. Bu numara değiştirilemez. 3 kez hatalı olarak giriş yapıldığı anda kart bloke hale gelir.

İninal Kart Uzun Süre Kullanılmazsa Ne Olur?

Satın alınan bir İninal Kart uzun süre kullanılmadığında iptal edilmesi önerilir. Bunun için uygulama içerisinden ya da İninal müşteri hizmetleri aranarak detaylı bilgi alınabilir. Kart kullanılmadığında dahi her ay 2 TL olarak bakiye kesintisi yapılıyor. İninal Kart kullanılmadığında kapanmaz. Kişinin kapatma talebini iletmesi gerekir.

Kişisel talep ile hesap kapatılabilir. Hesapta bakiye olsa dahi kart kapatılır. Aynı hesap içine yeni bir kart eklemesi yapılabilir. İki farklı hesaptan yalnızca biri kullanılabilir.

Hesap kapatmak için hesap kutusuna gelinir. “İninal Kartım” seçilir. Açılan menüde yer kalan “Kartı Kapat” alanına tıklanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu