Saç Satın Alan Perukçular, Kuaförler ve Yerler 2023

Kişilerin severek uzattıkları saçları ve bu saçlardan bir süre sonra sıkılarak kestirmek istemeleri yeni bir ticaret kapısını aralamıştır. Sizler de uzayan saçlarınızı istendiği şekilde kestirerek, bu saçları paraya çevirmek ister misiniz?

Öyleyse yazımızdaki bilgilerden yararlanmaya ne dersiniz. Saç satın alan ve bu saçlar ile kanser hastaları başta olmak üzere birçok rahatsızlık nedeni ile kullanılmaya yönelik peruk üretimi gerçekleştiren yerler bulunmaktadır. Genellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler bu sektörü ticari alana dönüştürmüştür.

Saç Satmak İçin Fiyatlandırma Kaç Para Eder?

Küçük şehirlerde de mutlaka saç alımı yapan kendisi peruk yapmasa bile bunu perukçulara satan kişiler elbette fazlasıyla bulunacaktır. Sağlıklı ve bakımlı bir saçın cm. başına para ettiğinin bilinmesi gereklidir. 2023 saç alan yer fiyat belirlemesine göre 2 TL den başlayarak 500 TL ye kadar bakımlı ve kullanışlı saçların alımı yapılmaktadır. Peruk yapımı için bütün uzun saçlarını veren kişilerin ise maksimum 5000 TL6000 TL ye kadar saçlarını satışa koyması mümkündür.

Saç Satmak Haram veya Günah Mıdır?

Saçlarını satmak isteyen kişiler ve bu koşullarda para kazanmak isteyen kişilere söylenilen ilk cümle “ama saçını satmak günah” olacaktır. Kişilerin dini boyutları ve dini düşünce yapılarını değiştirmeye yönelik bu tarz konuşmaları sıklıkla duyuyor olabilirsiniz. Saçınızı satmak istiyor fakat dini boyutu ile alakalı olarak tedirginlik yaşıyor olabilirsiniz.

Bu konuda din alimlerinin bile fikirleri birbirinden ayrışmış durumdadır. Özellikle kimi din alimleri, saçlarını hayırlı bir iş için kullandığında sevaptır derken; kimi din alimleri de özellikle bunu cinsiyete dökmüş ve kadınların saçlarının satmalarının günah olduğu kanısına varmışlardır. Kişinin kanser hastası saçı olmayan bir kişiye kendi saçlarını vermesi ve burada peruk olarak o saçın saçı olmayan kişi ile paylaşılmasının günah boyutu tabi ki tartışılır seviyededir.

Erkek ve Bayan Saç Satma Yöntemleri 2023

Çünkü burada kişi hayırlı bir iş yapmış olmaktadır. Özellikle erkek ve kadın saçının birinin haram birinin ise helal olması da kişilerin kendi akıl süzgeçlerinde tartışmaları ve karara bağlamaları gereken bir durumdur. Bu konuyu kişinin kendi hür vicdanı desteklemeli ve o doğrultuda hareket etmesi gerekmektedir.

Saçların Satılması İçin Hangi Özellikte Olması Gereklidir?

Saçın kendi renginde olması, boyalı olmaması ya da daha öncesinde herhangi bir işlem görmüş olmaması gerekmektedir. Boyalı saçlarla kaynak yapılmaz. Bu nedenle de parça parça kaynak olarak kullanılacak olan saçların işlemden geçmesi istenmez.

Saç tipine göre kalitesi istendik şekilde olması gerekmektedir. Yıpranmış, kırık olan saçlar alınmaz. Saçların bakımlı ve hacimli olması gerekmektedir.

Saçlarda bulunan nem oranın istendik ölçüde olması gereklidir. Saçları sürekli yıkayan ve ona düzenli bakım yapan kişilerin, saçlarında kuruluk görülmez.

Saç kuruluğu olan ve nemden uzak saçlar ne yazık ki kabul edilmemektedir. Belli bir oranda kabul edilen bu saçlar da peruk yapımı için kullanılmamaktadır. Ancak kaynak saç olarak belirli kuaförler tarafından alınabilmektedir.

Bir Yorum

  1. Saçlarınızı satmak artık çok kolay. Saçlarınızı değerinde alıyoruz. Satmak istediğiniz saçınızı fotoğrafını uzunluğu ile birlikte gönderin. Fiyatta anlaşalım. Paranızı hesabınıza yatıralım. Saçınızı bize kargolayın. Satmak istediğiniz saçlarınızı bekliyoruz.

    Mail adresimiz : [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu