Kızılay Yardım Başvurusu Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım 2023

Kızılay özellikle pandemiden sonra artan yoksulluk sonucu ihtiyaç sahiplerine yardım etmektedir. Bu Kızılay yardımı yalnızca para desteği değil erzak ve gıda yardımı, giyinme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarda da insanlara yardım sunmaktadır. Başvurular yüz yüze size en yakın olan Kızılay kuruluşunda yapılabilmektedir. 

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay yardım başvurusu yapmayı iki şekilde tercih edebilirsiniz. Birincisi öncelikle Kızılay’ın resmi sitesinden ön bir randevu ile gideceğiniz zaman ve saati belirleyerek randevulu gidebilirsiniz veya direkt olarak size yakın olan kuruluşa giderek almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Böyle söylediğiniz takdirde size verilecek olan bir form olacak.

Formun içerisinde maddi durumunuzla ( Maaşınız, varsa ev kiranız gibi…) ilgili sorular bulunmakta. Bu şekilde maddi durumunuzun yeterli olup olmadığı hakkında kanıtlayıcı bir form doldurduktan sonra başvurunuz yapılmış olacaktır. Bazı durumlarda fatura yardımı ve kira yardımı bile yapılmaktadır.

Kızılay Öğrenci Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay’ın öğrencilere verdiği birçok farklı yardım vardır. Bunlardan yazımızda bahsedeceğiz. İlk olarak Kızılay’ın kırtasiye yardımı. Dar gelirli ailelere, geliri olmayan ailelere yardım ve şehit, gazi ebeveyni olan tüm çocuklara yardım yapılabiliyor. Bunun için İnternet üzerinden veya yine kuruluş üzerinden yardıma başvurabiliyorsunuz. Gerekli evraklar bulunmakta.

Çocuğun T.C kimlik belgesi, İkametgah adresi, çocuğun okuduğu okulu gösteren belge, ebeveynin T.C kimlik belgesi, eğer kirada oturuyorsa kira sözleşmesi, eğer ebeveyn çalışmıyorsa çalışmadığını gösteren belge ve eğer varsa fakirlik belgesi ile başvurulabiliyor. Bu yapılacak kırtasiye yardımı ise 1250 TL olmaktadır.

Bunun dışında dar gelirli yuvan 7200 TL, tüm öğrencilere 1611 TL gibi eğitim yardımları da bulunmakta. Bunlar için detaylı bilgiye Kızılay’ın sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kızılay 500 TL Yardım Başvurusu

Bu başvuru dar gelirli ailelere yardım ve Ramazan Bayramı yardımı. Şu anda Ramazan vakti geçtiği için maalesef şimdilik olmamaktadır. Ancak Kızılay bunun gibi yardımları her sene düzenli olarak sürdürüyor. Bu yüzden seneye Ramazan süresince bunun gibi yardımları takip ederek yardım alabilirsiniz.

Kızılay Yardım Kolisi Başvurusu

Kızılay birçok yardım yapmaktadır. Gıda ve erzak, eğitim ve daha birçok yardımdan bahsettik. Bu da onlardan bir tanesi ve isteyenler Kızılay’ın ALO168 numarasıyla onlara ulaşarak yardım talebinde bulunabilirler. Dilerseniz burada görevli kişilere Kızılay’ın kendi internet sayfasından veya kuruluşlardan da ulaşabiliyorsunuz.

Bu yardım kolisini alabilmek için de diğer tüm yardımlarda olduğu gibi gerekli evraklar bulunmakta. Fakirlik belgeniz varsa fakirlik belgesi, İkametgah adresi, işsizseniz bununla ilgili bir belge ve maaş alıyorsanız maaş bordrosu gibi belgelere ihtiyacınız olacak. Bu belgeleri de temin ederek başvuru yaptıktan sonra dilerseniz Kızılay’ın telefon numarası üzerinden veya direkt kuruluştan başvurunuzu durumunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıyeten internet sitesinden de öğrenilmekte. Başvurunuz kabul edildikten sonra ise para yardımlarını PTT üzerinden alabiliyorsunuz. Son olarak tüm bunlar dışında ev hanımlarına yardım olarak aktif verilen 600 TL gibi Kızılay yardımları da bulunmaktadır. Kızılay bunun gibi birçok yardım organize etmektedir. Bunların hepsini Kızılay sayfasından takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu