İnternet ve Playstation Cafe Açma Maliyeti ve Kazancı 2023

Bu yazıda gençlerin topluca aynı anda aynı yerde oyun oynamak için gittikleri Internet ve Playstation cafelerden bahsedeceğiz. Son derece popüler olan bu yerlerin açmak isteyenlere bu yazı tam anlamı ile bir kılavuz olacaktır. Eğer siz de İnternet ve Playstation açma düşünüyorsanız o zaman tüm yazıyı baştan sona okumanız gerekir. Şimdi dilerseniz adım adım başlayalım.

İnternet ve Playstation Cafe Açmak Mantıklı ve Karlı mıdır?

Yazının en başında en temel soru olan acaba İnternet ve Playstation açma karlı mıdır sorusunun yanıtını vermek gerekir. Eğer kaliteli ve yüksek özelliği olan bilgisayarlar ve playstationlar ile açılırsa son derece karlı ve keyifli olan bir iştir. Doğru yeter sayıda cihaz olmalı ve açılan işyeri doğru bir konumda olmalıdır. Ortam özellikleri de karlılığı etkileyen faktörler arasında gelir. Akıllıca bir strateji ile zarar etme olasılığı yoktur. Yatırım bir kere yapılan işler arasındadır.

İnternet ve Playstation Cafe Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

İnternet ve Playstation açma maliyeti kurulacak bilgisayar ve playstation sayısına özelliklerine göre değişir. En az mevcut bu dönem için 250 bin Türk Lirasını cihaz maliyetleri için ayırmak gerekir. Ekstra olan işyeri açılış maliyetleri ile bu rakam minimum 300 bin TL değerinde olacaktır.

Böylesi bir işyerinin aylık kazancı tüm giderler düştükten sonra ilk başlarda net 15 bin TL kadar yükselebilir. Burada saatine kaç TL denildiği, eleman çalıştırıp çalıştırmama rakamları değiştiren faktörlerdir. Ayrıca işyeri ve dükkan açma konusunda Kosgeb destekleri ve devlet yardımlarından faydalanabilirsiniz.

İnternet ve Playstation Cafe Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

İnternet ve Playstation açma işleminin yapılması için öncelikle aşağıda yazılı olan evrakların alınması gerekir. Bunun akabinde istenen tüm evraklar ile birlikte eksiksiz bir biçimde işyerinin açılacağı yerde olan Belediyenin işyeri açma bölümüne başvurulması gerekir. Süreç tamamen buradan ilerleyecektir.

İnternet ve Playstation Cafe Açma İzinleri Nasıl Alınır?

İnternet ve Playstation açma izinleri adım adım ilerleyen bir süreçtir. Önce ilgili yaşanan kentte bulunan Sanayi Ticaret Odasına gidilerek kayıt yaptırılır. Vergi levhası çıkartılır. İtfaiye kurumuna gidilerek itfaiyeden gerekli izinler alınır. Tüm bu süreçlerden sonra da yukarıda da ifade edildiği gibi son izin için belediyeye gidilir.

İnternet ve Playstation Cafe Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

İnternet ve Playstation açma için gereksinim duyulmakta olan belge ve evraklar aşağıda yazılı olduğu biçimdedir.

  • İşyeri açacak olan kişinin güncel tarihli olan kimlik fotokopisi
  • Eğer açılacak olan işyeri kiralanıyor ise o bu durumda dükkan sahibi ile yapılmış olan karşılıklı imzalanmış bulunan bir imzalı kira kontratı
  • Lakin eğer işyeri kişinin kendisine ait ise o kişinin mülkünün tapu fotokopisi
  •  Pilavcı dükkanı açılacak olan yerin depreme karşı dayanıklı olduğunu gösteren deprem sigortası vb. evraklar. Yeni mevzuatta bu yasal bir zorunluluktur.
  • Ticaret Odası veya Esnaf Sanatlar Odasına kayıt olduğunu gösteren kayıt belgesi
  • İtfaiyeden alınmış bulunan yangın kontrollerinin yapıldığına dair rapor. Bu raporu itfaiyenin ilgili olarak idari birimleri gelerek inceleme yaptıktan sonra nihai kararını verir
  • Firma vergi levhası fotokopisi
  • SGK kayıtları

Yukarıda yazılı olan evraklar işyerine ruhsatı alınması için gerekli olan evraklardır. Yine kimi durumlarda ilgili belediyelerin kendi içerisinde mevzuat değişiklikleri bulunabilir. Bunların dışında ekstra olarak başka belgeler de istenme durumu olabilir. Buna istinaden böylesi bir sürece girer iken tüm detayların en ince ayrıntısına kadar öğrenilmesi sonradan bir sorun çıkmaması için oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu