FM21 Football Manager 2021 Hile Ve Taktikler 2023

Football Manager en ayrıntılı ve gelişmiş futbol takımı yönetme oyunlarından biridir. İçerisinde yüzlerce farklı oyuncuya ait gerçek istatistikleri barındıran oyun kolay değiştirilebildiğinden oyuncular tarafından yamalarla geliştirilmektedir. Amacınız menajeri olduğunuz takımın maçları, kupaları kazanmasını sağlamak ve en iyi oyuncuları takımınıza ekleyerek güçlü kadrolarla daha etkili ve keyifli maçlar yapmaktır.

Bedava Football Manager 2021 Antrenman Programı

Oyun içerisinde başarılı maçlar çıkarmanın en önemli noktalarından birisi ise futbolcularınızı en iyi şekliyle eğitmektir. Bu eğitimi antrenmanlarla sağlayabilirsiniz. Antrenmanlar sayesinde oyuncuların futbol kabiliyetleri ve fiziksel özelliklerinde artış olmaktadır. Bu yüzden doğru antrenmanlarla düşük fiyatlara takımınıza aldığınız futbolcuları daha yüksek seviyelere çıkartıp ister satabilir ister maçlarda etkili biçimde kullanabilirsiniz.

Antrenman programı için görevlendirme ve antrenör sayısını iyi ayarlamak önemlidir. Kalecilerin antrenmanı için üç farklı koça ihtiyaç vardır. Genel kaleci antrenmanını yapacak bir koç ve bu koç en iyi koçlar arasından seçilmek şartıyla etkili bir hamle olacaktır.

İkinci kaleci koçu ise şutları kesme antrenmanı yaptıracak daha düşük seviyeli bir koç olabilir. Üçüncü ve son kaleci antrenmanı koçu ise handling özelliğini yükseltecek bir koç olmalıdır. Böylelikle kaleciler için en iyi antrenman programı belirlenmiş olacaktır.

Futbolcuların maç içi zekası ve yeteneklerini arttırmak için 7 farklı koç gerekmektedir. Koçlar futbolcuları taktiksel yönden geliştirecektir. Koçlardan ilki kaleci koçlarında olduğu gibi genel antrenmanı sağlayacak kaliteli bir koçtur. Bu koç antrenman programının ana koçudur. İkinci koç taktik savunma, üçüncü koç savunma konusunda teknik bilgiler verecek, dördüncü koç hücum taktikleri, beşinci koç hücum teknikleri, altıncı koç pozisyon tutma taktikleri, yedinci koç ise pozisyon alma teknikleri verecektir.

Son olarak kaleci ve taktiksel antrenmanlar seçildikten sonra fiziksel gelişim için fitness koçları belirlenmelidir. Üç farklı koç seçilmelidir. İlk koç deneyimli ve güçlü bir koç olmalı ve genel fiziksel eğitim vermelidir. İkinci koç güç çalışmaları yaptıracaktır. Üçüncü ve son koç ise hızlandırma çalıştıracak bir antrenman programı izlemelidir.

Bedava Football Manager 2021 En İyi Oyuncular

Takımınıza oyuncu seçerken oyuncuların yetenekleri ve yaşlarına bağlı olarak takıma katacakları önem arz etmektedir. Transfer etmeye en uygun ve hızlıca gelişip takıma değer katacak en iyi oyuncular bulunmalıdır. Bu oyunculardan biri Charlie Setford’tur. Ajax altyapısında bulunan Setfort 16 yaşında gelecek vadeden bir kalecidir.

Jordan Lotomba henüz 22 yaşında ve gelişmeye açık olan bir hücum oyuncusudur. Owen Wijndal ise sol bekte görev alan uluslar arası deneyime sahip ve liderlik vasıflarını bulunduran Football Manager takımınıza değer katacak en iyi oyunculardandır.

Bedava Football Manager 2021 En İyi Genç Yetenekler

Football Manager genç yetenekler ile gelişim sağlanabilecek bir yapıya sahiptir. Bu yüzden oyun içerisinde bulduğunuz bir genç yeteneği takımınızda dünya yıldızına çevirebilirsiniz. Gelecekleri parlak ve gelişime oldukça açık olan birçok kritik oyuncu bulunmaktadır. Defansif orta sahada oyun okuma yeteneği gelişmiş olan bir genç yetenek arıyorsanız o kişi Nicolo Rovella’dır. 19 yaşında olan genç yetenek takımda oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Ajax tarihinin en genç oyuncusu olan Ryan Gravenberch ise 18 olan yaşıyla yeteneklerini gösterme şansı bulmaktadır. Yetenekli oyuncuyu birçok takım takip etmektedir. Takımınıza değer katacak başka bir futbolcu ise Türk bir genç yetenek olan Naci Ünüvar’dır. Sol kanat, forvet ve forvet arkası mevkilerinde oynayabildiğinden gayet ilgi çeken bir futbolcudur.

Football Manager 2021 En İyi Asistan Menajerler

Takımda menajer kadar yardımcı menajerin de etkisi bulunmaktadır. Asistan menajerler bu yüzden fikstürlerin başarılı olmasında oldukça etkilidir. Football Manager en iyi asistan menajer listesi ise şöyledir:

 • Mark Jackson
 • Peter Hermann
 • Semen Alman 
 • Pep Segura
 • Peter Krawietz
 • Rui Aguas
 • Pat Lyons
 • Carles Planchart
 • Marco Landucci
 • Steve Holland
 • Marco Ianni
 • Carlos Marchena
 • Savier Garcia
 • Giovanni Martusciello
 • Jorge Theiler
 • Jayme de Almeida
 • Davide Ancelotti
 • Giancarlo Finardi

Bedava Football Manager 2021 Yabancı Sınırı Kaldırma

Yabancı sınırını block etmenin iki farklı yolu vardır. Birincisi yamalar sayesinde gereksiz bu sınırı oyundan kaldırmaktır. İnternette bulacağınız yama linkleri sayesinde basit bir kurulumla bu sınırı yamalayarak kaldırabilirsiniz. İkinci yöntem ise oyunda birçok farklı değişiklik yapılmasını sağlayan FM 2021 Scout Editör kullanmaktır. Bu editör sayesinde oyun içerisinde ligler dahil olmak üzere onlarca şey dizayn edilebilir. 

Bedava Football Manager 2021 Transfer Hilesi

Gayet ayrıntılı olan FM 21 menajerlik oyununda transferler maçların kaderini belirlemektedir. Bu yüzden daha iyi oyuncular bulmak gerekmektedir. Ayrıca bulduğunuz futbolculara bütçenin yetmesi gerekmektedir. Kısıtlı bütçe veren oyunda transfer hilesi yapmak oyunun keyfini arttırmaktadır.

Yapacağınız transfer hilesi ile bütçenizi aşan oyuncuları dahi takımınıza alabilirsiniz. Hile sayesinde birçok yetenekli futbolcu elinizden kaçmayacak ve takım gittikçe daha değerli hale gelecektir. 

Bedava Football Manager 2021 Para Hilesi

Para hilesi transfer hilesinden daha etkili bir hiledir. Para hilesi yapıldığında hem transferlere harcanacak para hem de takım içinde ve gelişime harcanacak para sağlanmış olacaktır. İnternette sık sık hilesi paylaşılan Football Manager 21 birçok oyuncu tarafından hile ve yamalarla oynanmaktadır. Yapılacak hiçbir para hilesi oyundan banlanma veya atılma sebebi değildir. Oyunun kendisi hile yapma imkanı sunmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu