Gizli Numara Açma, Kapatma ve Özel Numara Engelleme İşlemi

Gizli numaradan aranmak bazı kişileri oldukça rahatsız eder. Arayan kişi numarasını gizleme yaparak karşı tarafı arayıp rahatsız etmektedir. Bu nedenle de kişiler, sürekli rahatsız etmekte olan arayan kişinin kimliği hakkında araştırmalar yapmaktadır. Yurdumuzda bulunan Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom aboneleri aramakta olan gizli numaraları bilmek isterler.

Vodafone Gizli Numara Nasıl Bulunur?

Şimdi yapacağımız işlem sizlere yardımcı olacaktır. Gizli numarayı bulmak için yapmamız gereken yöntem çok basit. Öncelikle 11842 tanınmayan numaralar servislerine başvurmak veyahut, KIM yaz bir boşluk bırakmanın ardından arayan kişinin 10 haneli telefon numarasını ekleyip 7048’e mesaj atmak yeterli olacaktır.

Turkcell Gizli Numara Nasıl Bulunur?

Öncelik ile rahatsız edilmekte olan Turkcell kullanıcıları aynı sorunlar ile karşılasan Vodafone aboneleri gibi yasal olaraktan bilgilere ulaşma imkanına sahiptirler. Turkcell kullanıcıları arayan numarayı görmesine rağmen kim olduğu hakkında bilgileri olmadığı zaman, Turkcell tanınmayan numaralar servislerine başvuru yaparak öğrenebilmektedirler.

Türk Telekom Gizli Numara Nasıl Bulunur?

Gizli numaradan aranmalar yapılarak rahatsız olan Türk Telekom aboneleri de diğer hat aboneleri gibi yasal yollardan bulabilirler. Diğer yönden ise, *100# menüsünü veya TT Mobil Wap kullanabilirsiniz.

Turkcell Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Bazı insanlar gizli numaradan arama yapmak isterler bunun için Turkcell aboneleri Turkcell numara gizleme nasıl yapılır sorusunu sormaktadırlar. Turkcell Com.tr’ye giriş yaparak işlem merkezi sayfasına geliniz. Turkcell şifreniz ile girişinizi yapın. Daha sonra açılan sayfanın sol tarafında bulunan ayarlarım seçeneğinin alt kısmındaki çağrı ayarlarım menüsünü seçin.

Şimdi ise buradan numara gizleme ve gösterme işlemini yapabilirsiniz. Diğer taraftan telefonunuzda yer alan numara gizleme seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk önce #31# yazıp daha sonra 11 haneli telefon numarasını giriniz ve işleminizi tamamlamış olursunuz.

Turkcell Gizlenen Numara Nasıl Açılır?

Turkcell hattında olan numarasını gizlemiş fakat yeniden numarasını açtırmak isteyen bireyler, Turkcell gizlenen numara nasıl açılır sorularını her gün sormaktadırlar. Buna cevap olarak, Numara gizleme ayarlarını yaptığınız Turkcell.com.tr’nin en alt kısmında yer alan işlem merkezi sayfasına erişimi yapın.

Turkcell şifresi kullanarak giriş işleminin ardından size gelen sayfanın sol tarafında bulunan ayarlarım yönlendirmesinin alt kısmındaki çağrı ayarlarım bölümü üzerinden numara gizle ve göster işini yapabilirsiniz. Bu yöntem ile numaranızı gizlediğiniz gibi bu yöntemi kullanarak numaranızı gösterebilirsiniz.

Gizli Numaralar Tarafından Sürekli Aranıyorum Ne Yapmalıyım?

Gizli numaradan aranmak birçok kişiyi çok rahatsız etmektedir. Bu nedenle de gizli numaradan aranan bireyler, gizli numaralar tarafından devamlı aranıyorum ne yapmalıyım diye devamlı olarak sorular sormaktadırlar. Bu soruya yanıt olarak Vodafone hattınız bulunuyorsa gizli numaralara kapatmak için, 7046 numaraya GİZLİ AÇ yazıp mesaj yollayın.

Bu işlemi yapmanız durumunda gizli numaradan sizi arama yapamazlar. Türk Telekom hattı olan kişiler de yapacakları iki işlem bulunur. Bu işlemlerden birisi, *100# numara engelle aktivasyon işlemlerinde menüsünden yapabilirsiniz. Diğer yöntem, *253# yazıp arama yapmak yeterli olacaktır.

Turkcell hattı olan kişiler de, *253# tuşlama yapıp aramanızı yaparak sizi rahatsız eden gizli numaraları engellemiş olursunuz. Bunları yapmak istemez iseniz Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Yasal yollardan sizi rahatsız eden kişiyi bulabilirsiniz.

Turkcell Özel Numara Nasıl Alınır Fiyatları Nelerdir?

Size özel olarak sunulan cep telefonu numarası güvenirliği sağlar hem de kurumsal bir hava yaratmış olur. Turkcell 532’li hatlar çok popüler hale geldi. Genel olarak iş dünyası tarafından çok kullanılır. Turkcell özel numara kurumsallıkları temsil etmesinden dolayı, bazı iş adamları tarafından tercih edilir. Özel numara alma işlemi başvurunuzu yapmanız durumunda aynı gün alırsınız. Özel numaraları istediğiniz alanda kolayca kullanabilirsiniz.

Bireyler Turkcell özel numara nasıl alınır fiyatları nelerdir diye merak etmektedirler. İstediğiniz numarayı hat alırken belirtmeniz durumunda istediğiniz numara kontrol edilir. Eğer belirtmiş olduğunuz numara başkası tarafından kullanılmıyorsa ve satışa da uygun ise sizin olabilir. Başvuru için son 2 aylık bir fatura elektrik veya doğalgaz faturası olabilir. Kimlik fotokopisi yeterli olmaktadır.

Özel Turkcell numarası almak Turkcell bayilerinde ücretsiz olmaktadır. Fakat bazı marketlerde bu özel numaralar satılmaktadır. Fiyatları 500 bin liradan başlayın 1.500 liradan satılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu