Garanti Bank EFT Saatleri, Sorgulama, Limitleri ve İptali 2023

Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olan Garanti Bankası 1946 yılından bu yana hizmet vermektedir. Bankacılığa dair tüm faaliyetler en etkin şekilde yapılmakta olup özellikle bankanın eft ve havale işlem hacmi oldukça fazladır.

2019 yılından itibaren bankanın Garanti BBVA olarak yoluna devam etmesi gücüne güç katmıştır. Sorumlu, anlaşılır ve şeffaf bir anlayışla hizmet verilmesi müşteri portföyünü günden güne artırmaktadır. Tüm işlemlerin kısa süre içerisinde tamamlanması müşteri memnuniyetini artırır. Özellikle eft saatleri konusunda banka geniş bir aralığa sahiptir.

Elektronik fon transferi bir banka hesabından başka bir banka hesabına yapılan para transferi olduğundan sadece hafta içi günlerde yapılmaktadır. Hafta sonu ya da resmi tatil günlerde yapılan eft işlemleri bir sonraki ilk iş gününde karşı hesaba geçmektedir. Dolayısıyla Garanti Bankası eft saatleri hafta sonu için ifade edilemez.

Garanti Eft Saatleri 2023

Garanti bankası eft saatleri 09.00 ile 17.15 olarak belirtilir. Saat 16.00’dan sona yapılacak eft işlemleri geç eft kapsamına girmekte olup bu işlem için alınacak ücret biraz daha fazla olmaktadır. Genellikle müşteriler geç eft yerine bir sonraki iş gününde karşı hesaba geçmek üzere talimat vererek eft yapmaktadır. Bu sayede ekstra ücret ödemeye gerek kalmamaktadır.

Garanti Eft Ücreti Ne Kadar?

Garanti eft ücreti işlemin hangi kanal aracılığıyla yapıldığına göre farklılık gösterir. Cep şube üzerinden hesaptan isme ya da hesaba yapılan transferlerde BSMV dahil 4,50 TL bu işlem geç eft olarak yapıldığında ise 7 TL ücret ödenir.

GarantiOne ile eft ücreti 2,5 TL iken internet şubesi aracılığıyla yapılacak eft işlemlerde ise ücret 4.90 TL olarak belirlenmiştir. Bunların yanı sıra banka şubesi üzerinden doğrudan EFT yapılmak istenildiğinde kasadan ya da hesaptan eft için 55 TL ile 450 TL arasında ücret ödemesi yapılır. Eğer geç eft olursa tutar 45 TL’ dir.

Garanti Eft Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti eft sorgulama işlemi yapmak için bankanın müşteri hizmetleri ya da doğrudan banka şubesi kullanılabilir. Müşteri hizmetleri aracılığıyla sorgulama için 444 0 333 aranıp işlem için geçerli olan sorgu numarası ilgili müşteri temsilcisine bildirilir. Şube aracılığıyla eft sorgusu yapmak için ise en yakın Garanti Bankası şubesine gitmek yeterlidir.

Garanti Eft İptal Etme Nasıl Yapılır?

İşlem saatleri içerisinde yapılan Garanti Bankası EFT iptal etme işlemi kısa sürede tamamlanır. Bu işlemi yapabilmek için hiç vakit kaybetmeden garanti müşteri hizmetleri aranır. Şubeye gitmek bu işlem için vakit kaybı olacağından doğrudan müşteri temsilcisine bağlanarak iptal işlemi gerçekleştirilir.  

İptalin onaylanabilmesi için gönderilen paranın banka eft havuzunda olup olmadığı önemlidir. Eğer para karşı bankanın havuzuna geçmiş ise bu durumda işlem süreci biraz daha uzayacak ve karşı bankanın müşteri temsilcisi ile irtibata geçmek gerekecektir.

Ayrıca Bkz; Garanti Kredi Kartı Borcu Sorgulama ve Limit Öğrenme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu