Garanti Bankası Kredi Kartı Aidat Ücretleri ve İadesi 2023

1946 yılında başkent Ankara’da kurulan ve aradan geçen onca zaman diliminde sürekli büyüme göstererek bugün ülkemizin en büyük ikinci özel sektör bankası konumundadır.

Çıkardığı kart tipleri, kampanyalar ile ön plana çıkmaktadır. Bu yazımızda Garanti bankasının sunduğu kart tiplerini ve kart için yıllık garanti bankası kart aidat ücretleri hakkında bilgi vereceğiz.

Eğer yeni bir kart çıkartacaksanız ilk başta yapılan sözlü anlaşma sonrasında kart ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz. Gelin şimdi kart tiplerini ve ücretlerini inceleyelim.

Garanti bankasının en çok satılan ve en çok çeşitliliğe sahip olan Bonus kartın 7 farklı tipi bulunmaktadır. 4 tanesi 4 büyük futbol takımına özel olan bu bonus kart bir tanesi klasik diğer ikisi ise American Express ve Trink olarak seçenek halinde sunulmuştur. Bonus klasik kart istiyorsanız yıllık ücret bedeli olarak 124 TL ödenmesi gerekmektedir.

Klasik kartın gold ve platinium serisi ise 144 TL ve 162 TL olarak yıllık aidatı bulunuyor. Bonus American Express kart ise 162 TL yıllık aidat ücreti isterken Bonus Trink kartı 124 TL olarak ücretlendirilmiş. Trink kartta klasik kart gibi gold ve platinium serisine sahip. Bunlarında fiyatları 144 ve 162 TL olarak belirlenmiş.

Garanti Bankası Kart Tipleri ve Aidat Ücretleri
Garanti Bankası Kart Tipleri ve Aidat Ücretleri

Futbol takımlarına özel olarak hazırlanan Bonus GS, Fenerbahçe Bonus, BJK Bonus, Trabzonspor Bonus kartları da 124 TL olarak yıllık aidat ücretine sahip. Bu kartlarında altın ve platin serileri sırasıyla 144 ve 162 TL ücrete sahip.

Bonus kartları dışında Money ve Flexi kartları bulunan Garanti bankasının Money kart için belirlediği yıllık aidat ücreti 124 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Money kart altın ve platin serilerine sahip kartlardandır. Bu kartlar için de sırasıyla 144 ve 162 TL olarak belirlenen fiyatlar Flexi karta geldiği zaman değişkenlik gösteriyor. Flexi kart ise 363 TL’ye kadar ücret belirleme seçeneğine sahiptir ve bu fiyatı müşteri belirlemektedir.

Garanti Bankası Kart Aidat Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Garanti Bankası Bonus Kart İade Nasıl Alınır diye soruyorsanız ilk yolu anlatalım. Banka kartınıza tanımlanmış olan cep telefonu numaranızdan Garanti bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 333 numarasını arayın. Karşınıza otomatik yapay zeka telefon botu çıkacaktır. Burada sizden sesli talimat isteyecektir. Bu kısımda kart aidatı söyleyerek sizi yönlendiren kısımda istenilen bilgileri girmeniz gerekiyor. Bilgilerin girişinden sonra müşteri hizmetlerine aktarım süreci başlıyor.

Müşteri hizmetleri görevi gereği sizi kart aidat iadesi konusunda vazgeçirmek için kampanyalar sunsa dahi kararınızdan vazgeçmediğiniz takdirde sizden küçük bir söz vermenizi rica ediyorlar. 1 yıl boyunca bonus kartınızı açık tutma seçeneği ile kart ücret bedeli iptal edilebiliyor. Garanti Bank müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için su adımları izleyin;

Hızlı Yöntem;

  • 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetlerini arayın.
  • Sesli komut sonrasında “kart işlemleri” diyin.
  • Sonrasında sayılan menüler bittiyse bunların dışında diyerek bağlanabilirsiniz.

Kesin Yöntem;

  • Garanti müşteri hizmetleri “444 0 333” veya “0850 222 0 333” numarasını arayın.
  • Sesli komut başladığında giriş yaparak şunları uygulayın.
  • Hızlıca ardı ardına 1 – 3 – 5 tuşlama yaparak anında müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Şu zamana kadar ödediğiniz paralar için ise 2. yolu denemeniz gerekmektedir. Bankanızın size en yakın şubesine giderek bankacılık hizmetleri kısmından fiş alınız. Görüşme sırası size geldiği zaman kart aidat bedellerinin tarafınıza ödenmesi için dilekçe vermeniz istenecek. Dilekçeyi verdikten sonra kısa bir süre içerisinde bütün bedeller tarafınıza iade edilecektir.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu