Fatih Wifi Bağlanma ve İnternet Şifresi Güncell 2023

Günümüzde internet yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Fatih wifi nasıl bağlanır araştırmaları çok yapılmaktadır. Fatih wifi ağına bağlanmak için bütün internet bağlantılarında olduğu gibi şifre girmenize gerek kalacaktır. Fakat Fatih ağı, ilave olarak bir belge yüklemeniz gereken bir ağdır. Belgenizi yükledikten sonra internete giriş yapmak için ve sosyal medya siteleri içerisinde gezinti yapabilmek için VPN indirmek zorunludur.

Fatih wifi’ye bağlanmak için, ilk olarak telefonunuzdan veya bilgisayardan ağ bağlantısı kısmına girin. Daha sonra F@tih adındaki ağ görünmesi durumunda şifreleri deneyin. Fakat F@tih ağı görünmediği durumunda ağ ekle bölümünden ağ ekleyerek tekrar şifreleri deneme yapın.

Fatih İnternet Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de yaygın olarak birçok okullarda kullanılan Fatih WİFİ internet ağına bağlanan ve kullanmaya başlayan öğrenci sayısı oldukça fazladır. Bazı öğrenciler ve öğretmenler, Fatih İnternet nasıl kullanılır sorularını sormaktadır. MEB, Fatih projesi kapsamında okullarda akıllı tahta uygulamasına geçtiler. Öğretmenler ve öğrenciler bu uygulama ile interneti ücretsiz olarak kullanmaya başladılar.

Fatih internet kullanmak için WİFİ ağına bağlanılması gerekir. WİFİ şifresi bütün okullarda aynı olması gerekir. WİFİ şifreleri hiçbir okulda veya bölgede değişik değildir. İlk önce sertifika.meb.gov.tr adresine giriniz. Bu adreste bulunan sertifikayı indirmeniz gerekir. Fatih projesi, Windows 7 ile üstündeki işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda sorun yaşamadan çalışmaktadır.

Sertifikanın indirilmesinde İnternet Explorer kullanılabilmektedir. Ayarlar bölümünü giriniz. Ayarlar bölümü içerisinde bulunan Wİ-Fİ kısmına gelin. Burada F@tih Wifi ağı gelir ve buraya tıklayın. Burada tıklama işleminin ardından şifreleri girin. Şifreler yazılırken büyük ve küçük harflere dikkat edilmesi gerekir. Büyük ve küçük harfleri yanlış yazmanız durumunda internete bağlanamazsınız.

Fatih İnternet VPN

Fatih internet VPN ayarlarını şu yolu takip ederek yapabilirsiniz.

  • İlk olarak Fatih bağlantı VPN ayarını yapabilmeniz için Thunder VPN APK programını indiriniz.
  • Daha sonra indirmiş olduğunuz VPN uygulamasını kurup uygulamaya başlayın.
  • Karşınıza çıkacak ülkeler içerisinde Türkiye hariç başka bir ülke seçin.
  • Ülke seçiminizi yaptıktan sonra, Bağlan butonuna basıp VPN’nin başlamasını bekleyin.
  • Bağlantı kurulumu bazen çok uzun olabilir, bu nedenle biraz bekleyin.
  • Bağlantı kurulduktan sonra VPN’yi kullanarak Fatih İnternet ağına bağlanma işleminiz tamamlanmış olur.

Buralarda girilen harflerin büyüklük ve küçüklük durumlarına dikkat etmeniz gerekir. Büyük ve küçük harflerin yanlış girilmesi sonucu internet bağlantısını kuramazdınız.

Fatih Wifi Bağlanma Uygulamaları

Türkiye’de okullarda uygulamaya geçilen akıllı tahta sayesinde internet okullarda ücretsiz hale geldi. Fatih Wifi bağlanma uygulamaları bazı sorunları yaşamaktadır. Fatih wifi bağlanma uygulamalarında okullarda wifi ağına bağlanmak için şu adımları yapmamız gerekecektir.

İlk önce sertifika.meb.gov.tr adresine girişinizi yapın. Sertifikayı indirin. Fatih projesi windovs 7 ve üstündeki işletim sisteminin bulunduğu bilgisayarlarda sorun yaşamadan çalışmaktadır. Sertifikayı indirebilmek için internet Explorer kullanılabilmektedir. Farklı olan tarayıcılardan girmeniz durumunda sertifikayı indirmede bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Daha sonra ‘’Ayarlar’’ sekmesine geçin.

Wifi bölümüne gelin ardından F@tih wifi görünür ve bunun üzerine tıklayın. Bundan sonra şifreleri girerek ağa girişinizi yapın. Şifreleri girerken büyük harflere ve küçük harflere dikkat ederek girişinizi yapın.

Fatih İnternet Çalışmama ve Çekmeme Sorun Çözümü

Fatih internet çalışmama ve çekmeme sorun çözümü internete bağlanma sorunları yaşamanız durumunda ilk yapacağınız işlemler şunlar olabilmektedir.

  • Şimdi ilk başta Ethernet kablolarını kontrol etmelisiniz.
  • Bilgisayarınızda ağ bağdaştırıcısının etkinliğini kontrol ediniz.
  • Browseriniz açıkmı değilmi kontrol ediniz.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen internete bağlanma sorunu giderilemediyse, 0 312 296 94 00 numaralı telefonu arayınız. Bu telefon numarasını aradıktan sonra ortaya çıkan sorunlar çözülmüş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu