Çiçekçi Dükkanı Açma Fiyatları, İşlemleri ve Kazancı 2023

Bir çiçekçi dükkanı açıp işletmek, düşük sermaye ile kurulmakta olan en kazançlı iş biçimlerinden biridir. Üstelik açacağınız çiçekçinin dekorasyonu, çiçek çeşidi, müşterilerin güveni, memnuniyetleri ve beklentisinin karşılanıyor olması gibi birçok faktör sayesinde kar oranınızı her geçen gün artırabilirsiniz. İlk olarak, canlı, sıra dışı ve güzel bir bölgede bir dükkân kiralayın.

Kiralama işlemi tamamlandıktan sonraki burası çok önemli çünkü kiranızın aylık kazancınızı geçmemesi gerekiyor daha sonra ise gerekli belgeleri toplayıp belgeleri de alıp belediyeye gitmeli ve işletme ruhsatı almalısınız. Ticari ruhsattan sonra çiçekçinin kar marjını etkileyen en önemli faktörlerden biri olan çiçekçi dükkânı dekor açısından iyi yapılmış, çekici ve profesyonel ellerin değmiş olması gerekir.

Bunun için profesyonel bir iş yeri tasarımcısı ya da mimarlık işi yapan bir ofisle çalışıp işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Satılık olan çiçekleriniz için ve ürünlerinizi satın almak için bir çiçek toptancısı ile anlaşma imzalamanız gerekir. Ülkemizde çiçekçilik sektörü iyi durumda olduğundan çok sayıda toptancı bulunur yani en iyi ürünleri en düşük fiyata satan ve uzun süre işbirliği yapabilen bir toptancı ile anlaşma sağlayabilirsiniz.

Çiçekçi Dükkânı Açmak Mantıklı ve Karlı Mıdır?

Çiçek satmak dünyanın en güzel işi olabilir çünkü çiçeklerle dolu bir dükkân ya da ofisin içinde olmayı herkes ister. İşe gitmek sıkıcı olmaz çünkü çiçekler insana mutluluk verir. Tıp dünyasında bile çiçeklerle haşır neşir olmanın stresi azalttığı ve mutluluk hormonunu arttırdığı ispatlanmıştır. Çiçekçi dükkân açmak çok mantıklı bir karardır. Laleleriyle ünlü olan bir ülke olarak çiçek toptancıları fazladır ve çok fazla çiçeği uygun alabilirsiniz. Kar marjınızı siz belirlersiniz. Kısaca gayet karlı bir iştir.

Çiçekçi Dükkânı Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Dükkân açmak, gerekli belgeleri almak ve toptancıdan çiçek almak şehre göre değişse de büyük şehirlerde en az 50000 TL ye küçük şehirlerde ise 20000 TL ye mümkündür. Çicekci dükkanlarında gider pek az olduğu icin çok tercih edilir.

Kazançlar büyük şehirlerde bir hayli artmaktadır ve ortalama olarak 22.500 TL olarak geçmektedir. Aynı zamanda hatırlatmak isteriz ki belirli şartları taşıyan kişiler için işyeri ve dükkan açmak isteyenlere devlet ve Kosgeb destekleri bulunmaktadır.

Çiçekçi Dükkânı Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Belediyeye başvurmak iş yeri açma belgesi almak ve daha sonra vergi dairesine başvurmak vergi levhası almak gerekmektedir. İlk önce vergi levhası ve dükkân işini halletmek sizin yararınıza olacaktır. Ustalık belgeniz yoksa bir ustalık belgesi edinmeniz eğer bir şirketle anlaşacaksanız da o şirketin bilgilerini getirmeniz ve işlemlere o şekilde başlamanız gerekmektedir.

Çiçekçi Dükkânı Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Belediye başvurusu için 2 tane vesikalık, kira sözleşmesi ya da tapu, oda kaydı, kimlik, itfaiye uygunluk raporu, vergi levhası, ustalık belgesi gerekmektedir. Çiçekçiler odasına gidip tüm bu evrakların nasıl alındığını sorabilir bir yol gösterilmesini isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu