Birinin Beni Sevmesi İçin Ne Yapmalıyım

İnsanlar birinin onu sevmesi için genelde farklı taktiklere başvuruyor ve bu süreçte kendi karakterlerinden çıkarak bambaşka bir hale bürünüyorlar. Önceliklere bu şekilde yapılan karaktere hiç uygun olmayan taktikler sizi tamamen başka biri yapacağından çok yapmacık ve itici gösterecektir.

Bu yüzden karşı tarafı etkilemek için kendinizden bambaşka insanlara bürünmeye çalışmamalısınız. Zaten karşı tarafı bu şekilde etkileseniz bile bu şekilde bir ilişkiye başlamak hiç sağlıklı olmayacaktır. Bir süre sonra siz ister istemez kendi halinize döneceksiniz ve karşı taraf bu yeni halinizden memnun olmayacağı için ilişkiniz bozulmaya başlayacaktır.

Sevdiğim Kişinin Beni Sevmesini Nasıl Sağlarım?

Sevdiğiniz kişinin sizi sevmesini sağlamak için yapmanız gereken o kişiyle olan yakınlığınıza göre değişmektedir. Örneğin o kişiyle konuşuyorsanız ve arkadaşsanız o kişiyi zaten tanıyorsunuzdur. Sevdiği ilgi alanlarını ve hoşlandığı etkinlikleri biliyorsanız onunla beraber aktiviteler yaparak duygusal bir bağ kurmaya çalışabilirsiniz.

Eğer arkadaşınız değilse ve uzaktan görüyorsanız önce sevdiği şeyleri sosyal medya üzerinden araştırarak onunla tanışabilirsiniz. Konular illaki hobilere vs. geldiğinde bildiğiniz şeyleri kendiniz de seviyor gibi konuşursanız karşı taraf size ister istemez bir yakınlık hissedecektir.

Ortak noktaların olması herkesin hoşuna gider. Bunu yapmacık bir şekilde yapmaktan kaçınmak adına sizin kısmen de olsa sevdiğiniz şeylerden konu açarak ilerleyebilirsiniz.

Beni Sevip Sevmediğini Nasıl Anlarım?

Birinin sizi sevip sevmediğini anlamak için mutsuz olduğunuz bir zamanda sizin yanınızda olup olmamasına bakabilirsiniz. Biri sizi seviyorsa üzüldüğünüz bir olayı en az sizin kadar önemseyecek ve ciddiye alacaktır.

Eğer uzaktan anlamak istiyorsanız size olan bakışlarını sizden tamamen uzaklaştırıyorsa ve bu abes derecedeyse yahut size sürekli olarak bakıyorsa bu garip tavırlardan da anlayabilirsiniz. Biri sizi seviyorsa illaki sizinle konuşmaya da çalışacaktır. Sizin yanınıza durup dururken mutlu şekilde gelip konu açmak için çabalıyorsa sizi yüksek ihtimalle seviyordur.

Beni Seviyormu Testi

Şimdi birinin sizi sevip sevmediğini anlamak için 6 adet soru yazacağım. Bu sorular genellikle gösterilen tavırlar lakin bunu en iyi anlamanın yöntemi içten hissedilen duygudur. Durup dururken birinin sizi sevdiğini hissetmezsiniz. Şimdi sorulara geçelim.

  1. Sizinle konuşurken veya bakışırken eli ayağına dolaşıyor, garip tavırlarda bulunuyor mu?
  2. Toplu bir ortamdaysanız içeri girdiğinde ilk olarak size bakıyor mu?
  3. Sizinle konuşmak için yollar arıyor, anlamsız sorular soruyor mu?
  4. Hayatındaki olayları sana anlatmak istiyor mu?
  5. Yanınızda karşı cinsten biri olduğunda sizi inceliyor ve sizden uzaklaşıyor mu?
  6. Sizin dediğiniz olayların neredeyse hepsini hatırlıyor ve size bunları laf arasında söylüyor mu?

Kendimi Ona Nasıl Sevdirebilirim?

Bir insanın sizi sevmesi için en iyi yöntemlerden biri onun kötü zamanlarında yanında bulunmaktır. Normal zamanlarda yapacağınız hiçbir şey kötü anında onun yanında olmak ve desteklemek kadar etkili olmayacaktır. İnsanlar kendilerini kötü hissettiklerinde başka birine hislerini dökme ve yakınlık gösterme eğilimindedirler. Bu dönemlerde yanında olmaya çalışabilirsiniz.

Bunun dışında ona küçük jestler yapabilirsiniz lakin bunun dozajını iyi bilmelisiniz. Karşı taraf bu durum karşısında size yakınlaşmak yerine daha da çok uzaklaşabilir. Birinin üzerine çok gitmek onu sizden uzaklaştırır. Bu yüzden küçük adımlar attıktan sonra karşı tarafın sizi yanında isteyip istemediğine bakarak ona karşı yaklaşıp yaklaşmamaya karar verebilirsiniz.

Eşim Beni Seviyormu?

Eşinizin sizi sevip sevmediğini anlamak adına onunla kendi sıkıntılarınızı paylaşıp yanınızda olup olmadığına bakabilirsiniz. Ya da sizinle olan özel günleri hatırlayıp hatırlamadığına ve evde beraber vakit geçirdiğinizdeki mutluluğuna. Tüm bunlar aynı evin içerisinde zaman geçirirken hissedeceğiniz durumlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu