Şok Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Şok market iş başvuruları internet üzerinden form doldurarak ya da yüz yüze başvurarak yapılır. Eğer internet üzerinden başvuracaksınız şok marketin internet sitesinde bir form bulunuyor ve sizi yönlendiriyor. Bu sayede kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yüz yüze başvuracaksanız eğer bim market iş başvurusu gibi çalışmak istediğiniz yere giderek görevlilerle görüşebilirsiniz. Şok market iş başvurularında gerekli olan evraklardan ve gerekli olan şartlardan yazımızın devamında bahsedeceğiz.

ŞOK Markette Çalışmak İçin Nereye Başvurulur?

Şok markette çalışmak için başvuru formunu doldurmanız ve gerekli olan evrakları doldurmanız yeterlidir. Ve de eğer bir çalışanda bulunması gereken özellikleri karşılıyorsanız işe alınabilirsiniz. Erkekler içinse önemli olan husus, askerliğin yapılmış olması veya 3 senelik bir vaktin bulunması. Bunun dışında yapılması gereken bir şey bulunmamaktadır.

ŞOK Market Çalışma Saatleri ve Gerekli Evraklar Nelerdir?

Şok market çalışma saatleri sabah 09.00 akşam 21.00 vakitleri civarındadır. Fakat mağazaların 11-12 saat hizmet vermesi gereklidir bunun için vardiyalı bir çalışma sistemi hakim. Yani sabah 09.00 ile 18.00 arası ve 12.00 ile 21.00 arası vardiyalar olabilmektedir.

Bazı çalışanlar sabah erken gelip erken vakitte çıkarken bazı çalışanlar geç gelip mağazayı kapatmaktadırlar. Ayrıca gün içerisinde 1 saat yemek molası bulunuyor. Bu molayıda sayarsak günlük 11 ile 12 saat civarında çalışılmaktadır.

Şok markete girmek isteyenler için normal bir başvuru gibi gerekli olan evraklar ise ilk olarak 3 adet fotoğraf , nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah adresi belgesi, sicil belgesi, lise mezunuysanız lise diploması ve üniversite mezunuysanız üniversite diploması ve son olarak ise sağlık raporu almanız gerekmektedir. Bu belgeler haricinde başka bir belge bulunmuyor. Bu belgelerin bazılarını dilerseniz e devlet üzerinden kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Bazılarını ise örneğin ikametgah belgesini muhtarlıktan alabilirsiniz.

Şok Markette Çalışmak Mantıklı Mı?

Şok markette çalışmanın mantıklı olup olmadığı durumlar kişinin isteklerine göre değişmektedir. Kolaylıkları ve zorlukları bulunmaktadır. Vardiyalı olarak çalışabileceği düzenli bir işe sahip olmak isteyenler için gayet mantıklı bir seçenek. Ayrıca burada uzun yıllar çalışarak daha yüksek mertebelere de gelebilirsiniz.

Şok Markette Çalışmanın Zorlukları ve Kolaylıkları Nelerdir?

Şok markette çalışmanın kolaylıkları saatleri. Saatleri her ne kadar çok gözüksede kendi hayat düzeninize göre saatlerini ayarlayabilirsiniz. Çok ağır kaldırılması gereken zorlu bir iş değil. Yer olarak evinize en yakın yerde eleman açığı varsa orada çalışmayı seçerek rahat edebilirsiniz. Düzenli gelir elde etmenize yardımcı olur. Zorlukları ise bu çalışma saatleri size zor gelebilir.

Şok markette işe başladığınızda tek bir göreviniz olmuyor. O an ki yardım ihtiyacına bağlı olarak kasada, depoda veya rafları düzenleme gibi işin ihtiyacına bağlı görevler alabiliyorsunuz. Uzun süreler ayakta kaldığınız için sizi daha çok yorabilir. Ve son olarak maaş açısından kişisine göre yeterli gelebilir yahut yaptığınız işe yeterli olmadığını düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu