Bankaların Pos Cihazı Komisyon Oranları

Pos cihazı komisyon oranları birçok işletme için son derece önemlidir. Güncel oranlar ise her bankada değişmektedir.

Pos cihazı komisyon oranları her banka için değişiklik göstermektedir. Çünkü kredi kartı kullanım ve taksitlendirme seçenekleri gibi birçok avantajın gündeme geldiği durumlar için komisyonlar değişmektedir. İşletmeler, genelde yapılan işlemler için en sık çalıştıkları bakayı seçmeye meyillidir. Birçok pos cihazı temassız özelliğe sahip olmakla birlikte, bazıları taksit yapabildiği için daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.

Pos cihazı komisyonları bankanın size bu cihazı kullandırma karşılığı aldığı komisyondur. Hem aylık komisyon olarak hem de genel kullanım sürecindeki komisyonlar olarak iki farklı komisyon almaktadır. En çok tercih edilen bankaların komisyon oranlarını ele alarak size bir fikir vermeye çalıştık. Her bankanın işlem limiti ve kotası değişik olduğundan fiyatlar da değişmektedir.

Bankaların Pos Kampanyaları 2023

Bankaların pos kampanyaları müşterilerine özel teklifleri sunmalarıyla gündeme gelmektedir. Doğru komisyon oranlarıyla pos kampanyalarının kabul edilmesi sayesinde avantajlardan yararlanmak mümkün olabilir. Beyaz eşya gibi birçok sektörde komisyonlar ve taksit oranlarının gündeme geldiği birçok avantaj için çalıştığınız bankayla iletişime geçebilirsiniz.

Bazı bankalar, pos ücreti olarak aylık belirli bir limit dahilinde ödeme alırlar. Bazıları da komisyon alır ve kullanma kotası karşılığında değişen oranlarla kesinti yaparlar. Ancak genelde pos cihazınızın ücretlerini belirli taksitler karşılığında alırlar. Yazar kasa ve pos cihazınızın birlikte olduğu seçenekler gündeme geldiğinde de birçok değişik fiyatlandırma söz konusu olur. Kampanyalar kapsamında değerlendirilen bu durum için bankalar farklı ücretlendirmeler gerçekleştirmektedir.

Pos Cihazı Türleri

Bankalar, fiziki pos cihazları yanında sanal pos ve paket servisçiler için kullanılan poslar da vermektedir. Hangi cihazın tercih edileceğine göre alınacak komisyon ücretleri ve detaylar da değişiklik göstermektedir. İnternetten satış yapanlar arttığı için sanal pos cihazları çok popüler olmuştur. Bu yüzden pos cihazı türleri tercih edilirken, ilgili çalışmaların başarıyla sonuçlanmasını sağlayacak cihazların tercih edildiği alternatiflerin değerlendirilmesi gündeme gelebilir. Hangi cihazı seçecekseniz ilgili süreçle ilgili size özel tekliflerin sunulması mümkün olacaktır.

Paket servis seçeneklerinin de artış gösterdiği son yıllarda, pos cihazı seçimi yapan kişilerin ihtiyaçlarına özel çözümler ortama çıkmaktadır. Mobil pos cihazları da son derece pratik olduklarından günümüz işletmelerinde güvenle tercih edilebilmektedir.

Garanti Bankası Pos Komisyonları

En çok tercih edilen ve taksitlendirme özelliği nedeniyle birçok esnafın ilk tercihi olan Garanti Bankası, 12 ay taahhütlü olarak yapılan işlemler için 20 bin TL, limitle %1.80 komisyon almaktadır. Yapılacak işlem limiti ne kadar düşükse, alınan komisyon da o kadar yüksek olmaktadır. Bu yüzden belirli bir süre dahilinde ne kadarlık işlem yapacağınızı tahmin ederek, ne kadar komisyon ödeyeceğinizi keşfedebilirsiniz.

Ziraat Bankası Pos Komisyonları

Ziraat Bankası’na ait pos ücretlendirmesi cihaz çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Ziraat Bank kartları için %0.48 olan komisyon oranı kredi kartları için de %0.98 olmaktadır.

TEB Pos Komisyon Oranları

TEB komisyon oranları biraz daha yüksektir. Taksit sayıları arttıkça komisyonlar da artmaktadır. %8’i geçebilen komisyon oranlarının söz konusu olduğu bilinmektedir. Komisyon konusunda taksitlendirme durumuna göre değişecek fiyatlandırmalar söz konusu olmaktadır. Bu yüzden detaylar için bankayla görüşerek detaylı bilgileri öğrenmeniz mümkün olabilir.

ING Bank Pos Komisyon Oranları

Banka pos cihazları için %1,88 ve %1,29 oranlarında komisyon ücretleri verilmektedir. Bu ücretlendirmeler yapılacak tahsilatlara göre değişmektedir. Yapılacak kesintiler için her müşteriden değişik fiyatlar alınmaktadır. Bu yüzden komisyonlar her durumda değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu