Almanya’da Kredi Veren Veren Türk Bankaları 2023

Bir bankadan kredi almak normal yoldur. Bir banka kredisinin en yaygın şekli tüketici kredisi veya taksit kredisidir. Bununla, örneğin daire satın alımları veya tatil gezileri gibi her türlü finansmanı sağlayabilirsiniz. Krediyi alan kişinin bankaya paranın kullanıldığına dair kanıt sağlaması gerekmez.

Kredinin tutarı bir banka hesabına aktarılır. Aylık ipotek ödemeleri de bu banka hesabından düşülür. Yurtdışında bu süreçlerin daha karmaşık olabilmesinden ötürü, Türk bankaları Türk vatandaşlarına özel olarak kredi sunmaktadır. Böylece hem Alman ekonomi mevzuatına hakim olmanız hem de Almanca bilmeniz gerekmez. İşte Almanya’da kredi veren Türk Bankaları:

Almanya’da Kredi Veren Diğer Türk Bankaları

BankaŞube Sayısı
Garanti Bankası 4
Halk Bankası7
Yapı Kredi Bankası4
Ziraat Bankası7

İş Bankası

Yıllardır, Türkiye’nin en büyük bankası olan Türkiye İş Bankası A.Ş., dış pazarlarda var olmanın da önemini anlamıştır. Türkiye İş Bankası A.Ş. Yurt dışında iştirakler kuran ilk Türk bankasıdır. Almanya’da ilk olarak 1932’de Hamburg’da faaliyet gösteren bir Alman şubesi açmıştır. II. Dünya Savaşı sırasında bu şubenin kapanışı gerçekleşmiştir.

işbank kredi kartı çeşitleri ücretleri

İş Bankası AG şimdi Türkiye İş Bankası A.Ş. Almanya merkezli en saygın ve deneyimli Türk bankalarından biri olarak, ana şirketinin uluslararası genişleme planlarının uygulanmasında kilit rol oynamaktadır. İş Bankası AG, şu anda Avrupa’da Türk sermayesiyle önde gelen finans kuruluşlarından biridir.

Banka, Bundesverband deutscher Banken’in (Alman Bankalarının Federal Birliği) bir üyesidir ve özel sektör bankaları için mevduat koruma sistemine katılmaktadır. Ayrıca Almanya’daki Türklere kredi verilmesi gibi hizmetler de sunmaktadır.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Almanya’nın ilk İslami bankası olarak hizmet vermek amacıyla yola çıkmıştır. Banka bu zihniyet tarafından oluşturulmuş bir yönetim kuruluyla yönetilir. Perakende ve kurumsal müşteriler için çok yönlü ürün portföyü bulunur. Frankfurt, Mannheim, Berlin ve Köln’deki Kuveyt Türk şubelerinde İslami bankacılık ilkelerine uygun ürün ve hizmetler sunulmaktadır.

Kapsamlı, düzenli olarak güncellenen portföy, cari ve katılım hesapları, emlak finansmanı, Türkiye’ye para havalesi, taksitli krediler, taksitli ticari finansman ve işletme finansmanı dahil olmak üzere çok çeşitli İslami finansman ve yatırım ürünleri ve hizmetleri içermektedir.

küvvet türk kredi kartı aidat ücretleri

Tüm ürünler ve hizmetler İslami uyumlu ve faizsizdir. Bunun anlamı şudur: İslami inancın prensiplerine tabidirler. Aynı zamanda, hizmetler tüm insanlar için cazip bir seçenek haline getiren genel kabul görmüş etik normlara uygundurlar. Kuveyt Türk Bank AG’nin misyonu, tüm din ve milletlerden müşteriler için sosyal sorumluluk sahibi ve ilk tercih edilen Türk bankası olmaktır.

Banka, Almanya’da bulunan Müslüman toplumu ve etik bankacılığa ilgi duyan milyonlarca müşteriyi kendine çekmektedir. İslami bankacılık, müşterilerle kar paylaşımı temelinde faizsiz, varlığa dayalı bankacılık anlamına gelir. Yüksek riskli işlemlerin yanı sıra, alkol, domuz, kumar, silah ve tütün içerenler gibi, İslami ilkelere aykırı sayılan mal veya hizmetler sunan işletmelere yatırım yapmak ve bunun için kredi almak yasaktır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu