1 Ton Gübre Fiyatları Listesi 2023

Solucanların dışkılarından elde edilmekte olan Solucan gübresi çok faydalıdır ve birçok yerde kullanılır. Bu gübre sayesinde bitki, meyve ve sebzeler ihtiyaç duyduğu besinleri daha verimli karşılar. Aynı zamanda bitki, meyve ve sebzeler daha dayanıklı hale gelir ve kök bölgesinde dayanıklılık artar. Bu sayede bitki başta olmak üzere meyve ve sebze de haşerelere ve iklim şartlarına karşı dirençli olur.

Çiftçilerin en çok kullandığı gübre çeşitlerinden olan solucan gübresi, fiyatı itibari ile birçok gübreye nazaran daha makuldür. Hal böyle olunca çiftçiler de solucan gübresini tercih etmektedir. Pekâlâ oldukça rağbette olan solucan gübresinin 1 tonu ne kadardır.

Solucan gübresi 2023 yılı itibari olarak kilosu 30 TL’den satılmaktadır. Ancak gübre daha fazla alınırsa toplu alımda gübrenin fiyatı daha uyguna gelmektedir. Buna karşın 1 Ton solucan gübresi fiyatı ortalama olarak 7.000 TL’dir. Bu tekabül geçtiğimiz yıllarda yarı fiyatına olsa da günümüzde solucan gübresi fiyatı diğer gübrelere göre çok daha uygundur.

1 Ton Ahır Gübresi Fiyatı

Ahır gübresi, diğer gübrelerden farklı olarak çok yönlü özellik göstererek bitki, sebze ve meyve köklerine müdahale etmektedir. Bu gübrenin asıl kullanım amacı toprağın su alma kapasitesinin arttırılarak toprağın daha fazla hava almasını sağlamaktır. Daha çok az yağış alan bölgelerde kullanılan ahır gübresi, toprağın verimini arttırarak bitki, sebze ve meyvenin de daha kaliteli olgunlaşmasını sağlar.

Ahır gübresi, fiyatı ucuz olmasına karşın gübre çeşitleri arasında en fazla ilgi gören çeşitlerdendir. Toprağın hava almasını sağlayarak verimliliği arttıran ahır gübresi, gördüğü rağbeti mahsullerdeki etkisine de borçludur.

Ahır gübresi, 2023 yılı güncel verilerine göre 1 tonu 5.550 TL civarlarında satılmaktadır. Fiyatta ürünün kalitesi ve verimliliği belirleyici olmaktadır.

1 Ton Organik Gübre Fiyatı

Organik gübre, topraktaki mikroorganizma sayısının artmasına yardımcı olarak toprağın besin değerinde değişime neden olur. Böylelikle organik gübre, mahsullerin ve bitkilerin daha hızlı yetişmesini sağlar. Aynı zamanda bu işlem sırasında toprağın pH değeri de düzenlenir.

Mahsullerin verimliliği açısından oldukça sık tercih edilen organik gübre, fiyat açısından da çiftçilerin yüzünü güldürebilmektedir. Pekâlâ 1 ton organik gübre fiyatı ise 2023 yılı güncel verilerine göre yaklaşık olarak 5.400 TL bandındadır.

Dünya Gübre Fiyatları Güncel

Gübreler mahsullerin verimliliği ve gelişimi için olmazsa olmazdır. Çiftçiler için vazgeçilmez olan bu şeyin çeşitleri bulunmaktadır. Gübre çeşitlerinin her biri farklı etki yaratıp farklı bir işe yaramaktadır. Bu amaçlara göre de gübrelerin fiyatlarında değişiklik olmaktadır. Halihazırda dünya gübre ortalama fiyatları güncel verileri aşağıda yer almaktadır.

  • 26 Nitrat Gübre 2023 Fiyatı: 8.400 TL
  • Üre %46 Gübre 2023 Fiyatı: 835 TL
  • AS %33 Gübre 2023 fiyatı: 830 TL
  • DAP.18-46 Gübre 2023 Fiyatı: 810 TL
  • Can %26 Gübre 2023 Fiyatı: 550 TL
  • Üre Granül 2023 Fiyatı: 14.500 TL
  • Dap Gübre 2023 Fiyatı: 13.300 TL
  • Ultra Azot Gübre 2023 Fiyatı: 11.000 TL
  • 20.20.0 Gübre 2023 Fiyatı: 8.800 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu