Twitter Hesap Dondurma, Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Twitter hesap dondurma silme işlemleri öteki sosyal medyalardan biraz farklıdır. Twitter üyeliğini temelli şekilde silmek istiyorsanız ilk başta hesabınızı devre dışı bırakmanız zorunlu bir durumdur. Bu bağlamda izlemeniz gereken ilerleme şu şekildedir:

 • İlk başta Twitter hesabınıza erişim sağlayın, sol üst köşede yer alan profil simgesine basın
 • Ardından “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna basın
 • Ekranda beliren Hesabın ve Hesabını Devre Dışı Bırak adımlarını dikkatli şekilde izleyin
 • Bu seçeneklerden Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayarak şifrenizi girin
 • “Devre Dışı Bırak” butonuna basın. son olarak “evet, devre dışı bırak” seçeneği ile işleminizi onaylayın
 • 30 günlük devre dışı bırakma işleminden sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir

Eğer hesabınızı kalıcı şekilde silmek istemiyor ve sadece biraz ara vermek istiyorsanız yine aynı şekilde bu adımları takip ederek hesabınızı kolaylıkla dondurabilirsiniz. Fakat 30 gün içerisinde giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde 30 günü geçerse artık hesabınız kalıcı şekilde silinmiş olur.

Twitter Nedir?

Twitter nedir sorusuna değinmek gerekirse; Twitter 21.03.2006 tarihlerinde Amerika’nın Californiya şehrinde ortaya çıkmış olan bir tür sosyal paylaşım platformudur. Diğer sosyal platformu olan Instagram ve Facebook’tan sonra tercih edilerek sıklıkla kullanılan Twitter ’da fotoğraf, yazı, haber ve video paylaşımları yapılmaktadır. Güncel durumu takip eden kişiler için sitenin sol köşesinde birbirinden farklı haber başlıkları bulunmaktadır.

Ayrıca sitenin sembolünde, mavi fon üzerinde beyaz bir kuş yer almaktadır. Bu platformun adı ise; ‘kuş cıvıltısı’ manasına gelen Tweet’ten oluşmaktadır.

Twitter Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Eğer Twitter hesabım çalındı nasıl geri alabilirim diyorsanız, sadece aşağıda yer alan 2 adımı izleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz mümkün. İzlemeniz gereken adımlar kısaca şöyledir;

1-Şifre sıfırlama talebinde bulunun: İlk adım olarak parola sıfırlama e-posta talebinde bulunarak parolanızı sıfırlayın. Kullanıcı isminiz ile e-posta hesabına girerek Twitter hesabınızla bağlı olan adreste şifre sıfırlama olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Sıfırlama işleminden hemen sonra giriş yaparken sorun yaşamıyorsanız, hesabınızın ele geçirilip geçirilmediğini tekrardan gözden geçirin ve duruma bağlı olarak kontrolü elinize alın.

2-Destek ekibi ile irtibata geçin: Bu adımlara rağmen hala giriş yapmakta sıkıntı yaşıyorsanız, Destek isteği göndererek daha uzman yardım almanız gerekmektedir. Destek ekibi ile iletişime geçerken kullanıcı adınız ile hesabınıza en son erişim sağladığınız tarihi mutlaka yazmayı ihmal etmeyin.

Twitter Ne Zaman Kuruldu? Eski Sahibi Kimdir?

Herkesin merak ettiği konulardan biriside budur. Twitter 21.03.2006 tarihinde Amerika’nın Californiya eyaletinde, Jack Dorsey, Noah Glass, Evan Wiliams ve Biz Stone aracılığı ile oluşturularak kurulmuştur. Ancak 25.04.2023’de Elon Musk, Jack Dorsey’ den 44 Milyar dolara satın almıştır. Şuan yeni sahibi Elon Musk’tır.

Twitter Kullanıcı Adı ve Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Şimdi ise sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Kullanıcı ismi değiştirmek hakkında bilgisi bulunmayan kullanıcılar tarafından Sosyal ağda kullanıcı ismi nasıl değiştiriliyor sorusu, son dönemlerde en fazla aratılan konulardan biri haline geldi. Bu konuya ilişkin yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikle Twitter sitesine giderek kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın
 • Sol alt kısımda bulunan gezinme çubuğundaki “Daha Fazla” butonuna basın
 • Sonrasında ise; Ayarlar ve Gizlilik sekmesini açın
 • Ardından Hesap Bilgileri kısmına tıklayın. Bu adımda kullanıcı doğrulamasının yapılabilmesi için şifrenizi girmeniz istenecektir
 • Daha sonra Hesap Bilgileri bölümünün altında Kullanıcı Adı seçeneğine tıklayarak yeni kullanıcı adınızı belirleyerek kaydete tıklayın

Twitter profil resmi değiştirme için ise takip edilmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Üyelik hesabınıza girin
 • Twitter profilinizi açın
 • Profilinizde mevcut olan profil resminize tıklayın ve Düzenle yazmakta olan seçeneğe tıklayın
 • Hemen arkasından Profil fotoğrafınızı değiştirin butonuna basın
 • Bu adımdan sonra Fotoğraf yükle ve Fotoğraf çek seçeneklerinden herhangi birini seçerek işleminizi tamamlayın.

Twitter Bir Sorun Oluştu Hatası Neden Olur?

Twitter bir sorun oluştu hatası birden fazla etkenden dolayı ortaya çıkabilir. Örneğin; Twitter hesabınızı askıya almış olabilir, otomatik şekilde olan oturum açma bilgileriniz güncel olmayabilir. Twitter sürümü olması gerekenden eski olabilir mi ya da telefonunuzun tarih ile saat ayarları doğru olmayabilir. İşte bu nedenlere bağlı olarak, Twitter bir sorum oluştu hatası ile karşılaşmak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu