PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama ve Öğrenme

PTT kart hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme işlemleri için öncelikli olarak uygulamanın indirilmesini sağlayın.

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama ve Öğrenme işlemleri için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda internet bankacılığının yaygınlaşmasıyla birlikte çözüm bulmanız gereken nakit ihtiyaçlarınızı PTT üzerinden karşılamanız söz konusu olabilmektedir.

Birçok yerde bulunmayan banka şubelerinin aksine her yerde bulunan PTT şubeleri banka gibi çalışmaktadır. Artık gerçek bir bankaya dönüştükleri için birçok işlem de PTT sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. PTT kart bakiyesi sorgulama işlemleri için mobil uygulamayı indirerek bakiyenizi kullanabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığı şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. 

Gişeden Bakiye Bilgisini Sorgulama

İlk olarak en klasik yöntemlerden biri olan gişeden bakiye bilgisini sorgulama işlemleri son derece basittir. Bu işlemler için herhangi bir şubeye giderek gişe görevlisine sorabilirsiniz. Ancak bunun için kartınızı vermeniz gerekmektedir. Kimlik beraberinde vereceğiniz kartınızın içine ne kadar olduğu ortaya çıkacaktır. Hiç bir müşteri ilişiğiniz olmasa bile adınıza para geldiğinde ödeme alabileceğiniz bu şubeden para gönderip almak mümkün olmaktadır. PTT’den para gönderip almak için TC kimlik numaranızın yazılı olduğu kimliğiniz olması gerekir.

Genelde hesabı ve kartı olmayanların tek alternatifi gişeden bilgi almaktır. Bu konuda bilgilenmek istediğiniz birçok detayı öğrenebileceğiniz en yakın PTT şubesine gitmeniz mümkün olmaktadır. Güncel bakiye bilgileri ve benzer birçok detayı öğrenebileceğiniz bilgiler için siz de PTTBank müşterisi olabilirsiniz.

ATM’den Bakiye Sorgulama

Her zaman uzun uzadıya kuyruklarıyla dikkat çeken PTT şubelerinde bakiye sorgulamak istediğinizde çok zaman kaybedebilirsiniz. Ancak ATM’den kolaylıkla bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. PTT hesabıma para yatmış mı yatmamış mı öğrenmek isteyenler ATM üzerinden kartlarındaki hesap hareketlerini kontrol ederek bunu öğrenebilirler. Ancak kartı olmayanlar için bu seçenek mümkün değildir.

Ada yatan paraların takip edilmesi biraz zordur. Bu yüzden sık sık size en yakın PTT şubesini ziyaret ederek sormanız gerekmektedir. Bazen ödemelerin geldiğinden haberiniz olmaz ve para çeken olmadığı için iade edilir. Bu durumda yapmanız gereken hemen bir battaniye bulunup dinlemek olacak. ATM’den kartınız yoksa sorgulama da yapamazsınız.

ALO PTT

Bakiye ve bilgi sorgulamanın bir diğer yöntemi olarak Alo PTT aranabilir. Bunun için 444 17 88 aranarak ilgili bilgiler girildiğinde bakiyeler öğrenilebilir. Hesap bakiyesi öğrenme işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayacak olan bu numarayı arayarak, ya da mobil uygulama üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. PTT kartı olmayanların sosyal yardım gibi paralar yattığında haberdar olmamaları sık rastlanan bir sorundur. Bu yüzden kartı olmayanlar, haftada 1 ya da 10 günde bir şubeyi ziyaret ederek süreç hakkında daha detaylı bilgi edinmeniz mümkün olacaktır.

Sanılanın aksine PTT üzerinden yapılan sorgulamalar her zaman güncel olmayabilir. Bu durumda bakiye sorgulaması yapmak istediğinizde sisteme kısa sürede dahil olabilirsiniz. TC kimlik kartınız yeniyse ve e imza gibi uygulamalarınız varsa daha fazla işlem yapmanız mümkün olabilir.

PTT Bonus Kart

PTT Bonus kartınız varsa tıpkı kredi kartı kullanır gibi kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle cihazınızla işlem yapmanızı sağlayacak çok sayıda güncellemeyi yapmanız gerekecektir. Güncellemeler sonrasında da ilgili yüklemeleri yaparak özelliği hemen kullanabilirsiniz. Kartınız içindeki bakiye durumu, bitecek taksitleri ve benzer hesap hareketlerini de takip edebilirsiniz.

Birçok açıdan gelişen ve gelişmeye devam eden PTT ile yapacağınız sorgulama işlemler için pratik bir şekilde cevap alacağınız bir çağrı merkezi yoktur. Bu yüzden en iyi seçenek olarak şubeden yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu