Maximum Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? 2020

Türkiye İş Bankası tarafından müşterilerine verilen Maximum Kart, ticari ve bireysel olmak üzere iki ana başlık halinde ayrılmıştır. İlk kısımda işletme sahipleri, çiftçiler gibi geniş bir kitleye ticari işlemler için kart verilirken, ikinci kısımda kişilerin harcamalarına göre belirlenmiş limitler dahilinde verilmiş olan kredi kartlarıdır.

Bankacılık yasasında yapılan düzenlemeler ile maximum kredi kartı üyeleri yıllarca ödedikleri aidat bedeli geri alma konusunda talep oluşturabilmekte ve taleplerin lehine sonuçlanması durumunda ödemiş oldukları aidat tutarlarının geri alınması gerçekleştirilmektedir.

Maximum Kredi Kartı Aidat Ücreti Ne Kadar?

Eğer sizde maximum kart üyesiyseniz ve ödemiş olduğunuz yıllık aidat tutarları varsa aşağıdaki adımlar uygulanarak ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarlarını geri alabilmektesiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

Maximum Kart Yıllık Aidatı Ne Kadar?

Maximum kredi kartı sahibiyseniz aidat iadesi alabilmeniz için üç farklı yol bulunmaktadır. Birincisi internet yolu aracılığı ile talebinizi bankaya bildirmek, ikincisi müşteri hizmetleri ya da banka şubesinden talebinizi bankaya bildirmek, üçüncü yol ise bankadan farklı olarak Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaparak aidat iadesinin alınmasını sağlayabilirsiniz. İlk önce birinci adımdan başlayalım.

İnternet üzerinde yer alan Maximum Kredi Kartı resmi internet sitesinde yer alan Bize Ulaşın kısmından talebinizi bildirebilirsiniz. Ya da mobil bankacılık üzerinden uygulamaya giriş yapınız ve orada bulunan müşteri temsilcisine yazabilirsiniz.

Maximum Kart Cinemaximum Sinema Kampanyası

Sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplarından veya İş bankası internet sitesinden kampanyalarda sinema bileti kazanma fırsatlarını yakalayabilirsiniz. İnternet kanalında yapılan başvurular sonuçsuz kaldığı zaman banka şubesine giderek bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Bu kısımda da sıkıntı yaşadığınız takdirde telefonunuzdan müşteri hizmetleri için açılmış olan 0850 724 0 724 numarasını arayarak müşteri temsilcinize bağlanın. Müşteri temsilciniz bu kısımda probleminizi çözecektir.

Sizden kartı açık tutmak sözüyle aidat bedelinin sıfırlanmasını sağlayabilir. Lakin önceki yıllarda aidat tutarının geri alınmasını sağlayamaz. Bu nedenle aidat ödediğiniz yıllara aidat dekontları bularak yazmış olduğunuz iade itiraz dilekçesini ilinizde bulunan Tüketici Hakem Heyetine ulaştırın.

Genellikle müşterilerine lehine karar verir. Böyle bir konuda aksi durum çok zor görülmektedir. İade talebiniz başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde en fazla 3 ay içerisinde aidat tutar toplamı hesabınıza iade edilecektir.

3 Yorum

  1. 2020 yılı iş bankası kredi kartı yıllık kart ücretini geri almak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu