Kredi Notu Nedir? 2020

Hizmet veren bankaların tamamı müşterilerine kredi kartı vermektedir. Kredi kartı almak için harcama limitleriniz, gelir düzeyiniz gibi etkenlerin yanında bir de kredi notu gibi bir etken bulunmaktadır.

Kredi Notu Öğrenme İng Bank

Bankalar geçmiş yıllarda yaşanan müşteri kaynaklı borç ödememe mağduriyeti nedeniyle tüm bankalarda kayıtlı olan müşterilerin ortak bir havuzda puanlama usulü ile değerlendirilmesi ne karar verildi.

Kredi Notu Öğrenme ENPARA

Alınan bu karar sonucunda müşterilerin bankalardan talep ettikleri kredi kartlarını çekip çekemeyecekleri belirlenecek. Kredi notu puanı olarak bilinen bu sistemi daha detaylı incelemek gerekirse;

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Bankalarda kaydı olan olmayan herkesin puan başlangıcı olarak kayıt edilmiş bir havuz bulunmaktadır. Eğer hiçbir bankadan hizmet almıyorsanız bu havuz içerisinde kredi notu puanınız 1300 olarak başlatılır.

Kredi Notu Öğrenme Halkbank ile Nasıl Yapılır?

Bankacılık hizmetlerinizi aktif ettikten sonra yaptığınız işlemlere, ödemelere, çekilen kredilere, kredilerin borcunun ödenip ödenmemesine gibi konularda oldukça geniş bir yelpazede belli bir algoritma sonucu puanlama yapılmaktadır.

Kredi Notu Hesaplama Programı Kaç Olmalıdır ?

Örneğin bankadan bir kredi kartı aldınız. İlk etapta puanınız 1300’dür. Aldığınız kredi kartının ödemelerini düzenli bir şekilde yaparsanız, otomatik fatura ödeme talimatı verirseniz, belirli periyotlarda limit artışı gerçekleştirirseniz kısa sürede kredi notu puanı yükselir.

İşbank ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Maximum olarak 2000 notuna kadar giden bu sistemde yukarıdaki işlemlerin tersi durumda puanınız 1300 aşağısına düşer. Eğer 1300 puanın altında düştüğünüz zaman bankacılık hizmetlerinde yapacağınız başvuruların çoğu olumsuz sonuçlandırılır. Aynı şekilde puanınız 1300’den çok daha yukarıda ise bankacılık hizmetleriniz arttırılır ve başvurular genellikle olumlu cevaplanır.

Kredi Notu Olmadan Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Eğer hiç banka müşterisi olmadıysanız ya da kredi kartını hiç almadıysanız bu durumu göz önünde bulundurarak sitemizde kategoriler de yer alan kredi kartları ve özellikleri konularına göz atarak size uygun olan kredi kartı için gerekli bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken Bir diğer konu ise alacağınız kredi kartının yıllık hizmet ücreti bedeli yani aidat miktarını öğrenmenizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu