Geri Ödemesiz Burs Başvuruları Güncel 2023

Üniversite öğrencilerinin en çok merak ettiği Geri ödemesiz burs başvuruları ne zaman olmaktadır sorusudur. KYK burslarına başvurmayı düşünen öğrenciler, 2023 -2023 eğitim ve öğretim döneminde öğrencilere verilecek olan burs başvuru tarihleri merak konusu olmaktadır. Henüz Gençlik ve Spor Bakanlığı burs konusunda bir açıklamada bulunmamıştır.

Genel olarak geri ödemesiz burs başvuruları Ekim ayının son günlerine doğru olmaktadır. Geçen yıl yani 2021 -2023 eğitim ve öğretim döneminde KYK burs başvuruları 28 Ekim ile 3 Kasım tarihleri arasında olmuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı bir açıklamada bulunmasa da başvurular 18 Ekim tarihinde başlaması tahmin edilmektedir. Burs ücretleri genel olarak devlet tarafından her yıl belirlenmektedir. Burs ücretleri öğrencilerin öğrenim durumuna göre farklı olmaktadır.

Geri Ödemesiz Burs Başvurusu Nereye Yapılır?

Geri ödemesiz burs başvurusu nereye yapılır? Cevabı olarak, KYK burs veya kredi başvurusunda bulunacaklar e-devlet üzerinden Burs/ Öğrenim Kredisi Başvurusu aramasını yaparak başvuruda bulunabilirler. KYK burs başvurusu yapmak için gerekli belgeler şunlardır.

 • YKS belge örneği
 • Öğrenci belgesi
 • Nüfus cüzdanı
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 1 adet fotoğraf
 • Adli sicil kaydı
 • Nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 • Öğrencinin provizyon sorgulama belgesi
 • Aile içinde öğrenci bulunuyorsa belgeleri
 • Engelli ise engelli raporu

Burs başvurusunda bulunan öğrenciler gerekli belgeleri hazırladıktan sonra belirtilen şartları da taşımaları sonucunda başvuruları kabul edilir. Burs başvuruları kabul olan öğrenciler daha sonra bursun kazanılmasıyla ilgili açıklamayı beklerler.

Geri Ödemesiz Burs Başvuruları Kimler Alabilir, Şartları Nelerdir?

Geri ödemesiz burs başvuruları kimler alabilir sorusunun yanıtını burada bulabilirsiniz. KYK burs şartlarını taşımanız gerekir. Geri ödemesiz burs başvuruları yapıldıktan sonra ciddi bir inceleme yapıldıktan sonra burs almaya hak kazanan öğrenciler açıklanır.

Geri ödemesiz burs ön lisans öğrencileri, 2 senelik olan okulları bitirip, 4 senelik olan okullarda 3. sınıflara dikey geçiş sınavına girip kazanan ve ara vermeksizin kayıt işlemini yaptıran öğrenciler, Yüksel lisans öğrencileri alabilirler. KYK geri ödemesiz burs başvuru şartları,

 • 2. Öğretim talebeleri burs başvurusunu yapabilirler.
 • Üniversite öğrencisi olmanız gerekir.
 • Yurt dışında eğitim görmüş T.C. vatandaşı olan öğrencilerde burs başvurusunda bulunabilirler.
 • E-Devlet üstünden burs/kredi taahhütnamesi zamanında onaylanması gerekir.
 • Açık öğretim ile uzaktan eğitim gören T.C. vatandaşı öğrenciler KYK burs başvurusunu yapabilirler.

Ayrıca Burs Alacak Kişiler Şunlardır

Geri Ödemesiz Burs Başvurusu Yap

Geri ödemesiz burs başvurusu yapmak için KYK burs başvuru formu ile KYK kurumu kredi başvuru formu e-devlet üstünden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. KYK kredi veya burs başvurularını yapacak öğrenci e-devlet uygulaması üzerinden Burs/ Öğrenim kredisi başvuru formunu doldurup başvuru işlemini tamamlar.

Öğrenim kredisi/ Burs başvurularında bulunacak öğrencilerden yalnızca öncelik belgesi istenmektedir. Diğer istenen talimatlar ve gözetimler ile ilgili kamu kuruluşlardan web ortamından alınmasıyla yapılmaktadır. KYK burs başvurularındaki şartları taşıyan T.C. vatandaşı olan bütün öğrenciler başvuruda bulunabilirler.

Geri ödemesiz burs başvuruları için istenilen gerekli evrakların tamamlanması ile KYK’nın Web sitesine giriş yaparak e-devlet üzerinden başvurunuzu yapın. Her yıl binlerce öğrenci geri ödemesiz KYK bursunun kimlere çıkacağını devletin kayıtlarında yapılan ciddi bir inceleme sonucu çıkar.

Bunun için her yıl devlet tarafından açıklanan tarihlerde başvuru da bulunulması gerekir. Başvuru yapıldıktan sonra gerekli değerlendirmeler sonucu kimlerin burs alacağı belli olur. Ayrıca Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limitleri adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu