Çok Borcum Var Ne Yapmalıyım Çaresizim 2023

Birçok kişi çok borcu olmasından yakınır. Özellikle borcun miktarı fazla olduğu zaman bu durum birçok kişi için artık bir soruna dönüşür. Ancak bu sorunun çözülmesi için düzenli bir iş gereklidir. Düzenli bir iş ile kişi bu borçlardan kurtulabilir. Burada borcun çokluğu kimi zaman çalışarak da ödenemeyebilir.

Ancak böyle bir durumda düzenli ve planlı olacak bir ödeme şekli çıkartılabilir. Yani aylık belli periyotlar etrafında düzenli olacak şekilde ödeme yapılarak bu işlem kısa süre içinde çözülebilir. Ancak bunun için düzenli periyotlar gereklidir. Özellikle çoklu borçlar için bu önem taşır.

Borç Batağından Nasıl Çıkılır?

Borç batağı günümüz sorunları arasında yer alır. Ancak bunun için kredi çekme veya borç alarak borcu kapatma durumu çok sık yaşanmaktadır. Bu yüzden borç kapatma kredisi veren bankaların sayısı bir hayli fazladır. Eğer kredi çekilecek ise en düşük faiz oranlarına sahip olan bir kredi çekme işlemi uygulanabilir.

Aksi halde borç ödense bile bu sefer de yüksek faiz oranları size kalır. Bu tür durumlara karşılık detaylı bir araştırma yapılabilir. Buna ek olarak başkalarından borç alarak ödeme yapmak da riskli bir durum olabilir. Bunlar yerine borcun miktarı hesaplanarak aylık ödeme ortaya konabilir. Bu yolla hem borç alınmamış olunur hem de borç kısa sürede ödenmiş olunur.

Çok Borcum Var Devlet Yardım Eder mi?

Çok borcu olan kişiler için sosyal yardım durumları söz konusu olabiliyor. Bunun için kişi sosyal yardım vakıflarına ya da derneklere başvuru yapabilir. Öncelikle size bir form verilecektir. Bu form aracılığı ile tarafınızca detaylı bilgi dökümü istenir. Forma ayrıca mevcut olan borçlar da yazılabilir. Tüm bunlar kişinin ne kadar ihtiyaç sahibi olduğu ile alakalı olmaktadır.

Burada gerekli inceleme yapılarak kısa süre içinde dönüş sağlanır. Ayrıca belli dönemlerde devlet destekli olacak borç silinmesi ve faiz ertelenmesi durumu da söz konusu oluyor. Tüm bunlar için gerekli araştırma yapılarak detaylı bilgi edinilebilir. Özellikle sosyal yardım vakıfları aranarak onlara danışmakta fayda vardır.

Çok Borcum Var Aileme Söyleyemiyorum

Çok borcu olan kişilerin diğer sorunu ise bunu ailelerine söylememeleridir. Çünkü aile üyelerinin bu borçtan ötürü kendilerini kötü hissetme durumu söz konusu olabilir. Ancak böyle bir durumda en doğru olan şey aile ile paylaşılmasıdır.

Böylece aile birliği etrafında borcun nasıl ödeneceği ile ilgili bir fikir sahibi de olunabilir. Aileler kan bağının mevcut olduğu bir ortam sunar. Bu yüzden çekinmek yerine her şeyin konuşulması en doğru karar olacaktır. Böylece daha kapsamlı düşünme ve en iyi çözümü bulma da söz konusu olabilir. Kişinin bu sorunu kendi içinde yaşaması borçlu olan kişi için de iyi olmaz. Borç durumu aile ile paylaşılarak en doğru çözüm ve karara varmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu