1 Ton Odun Talaş Fiyatları Listesi 2023

1 Ton odun talaş fiyatı, Talaşlardaki fiyatlar oduna gelen son zamlar ile zamlı olmaktadır. Odun talaş fiyatları odunun cinsine göre değişmektedir. Diğer yandan fiyatları etkileyen talaşın türü de etki yapmaktadır. Talaş 2 grupta satılmaktadır. Çam talaşı kaba ve ince çam talaşı olmak üzere.

Burada odun talaşı alırken ne kadar talaş alacağınızda fiyatı belirlemektedir. Torba odun talaşı almanız durumunda fiyat biraz daha artacak. Dökme odun talaşı almanız durumunda işçilik olmadığı için fiyat biraz düşük olur. Normal 1 ton odun talaş fiyatı ise 500 lira ile 3000 lira arasında olmaktadır. Talaş fiyatlarını iyi bir araştırma yapmak karlı alış olabilir.

1 Ton Kaba Talaş Fiyatı

1 Ton kaba talaş fiyatı, kaba talaş almak istediğiniz zaman talaşın hangi ağaç türünden olduğuna karar vermeniz gerekir. Kaba talaş fiyatları ağacın türlerine göre değişim göstermektedir. Talaşlar sert çam talaşı ve zayıf çam talaşı olarak belirlenmektedir. Diğer ağaç türünden olan talaşlarda ki fiyatlarda farklı oluyor.

Diğer yandan dökme talaş olursa işçilik ve çuval olmadığı için fiyat biraz düşük tutulmaktadır. Ortalama bir talaşın fiyatı 450 lira ile 2750 lira arasında değişmektedir. Kaba talaş fiyatı ton olarak 600 lira ile 1500 lira arasında olmaktadır. Burada fiyat farkı ağacın cinsine göre değişmektedir. 1 ton kaba talaşı çuval ile alırsanız fiyat artmaktadır. Talaş almak için fiyat araştırması uygun olur.

1 Ton Toz Talaş Fiyatı

1 Ton toz talaş fiyatı, ağacın türüne göre değişmektedir. Çam toz talaş ve kaba cins çam talaş olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunun yanında talaş fiyatını etkileyen bir durumda alınacak talaşın miktarı olmaktadır. Talaşı çok alırsanız fiyat biraz daha düşer. Fakat alacağınız toz talaş az olursa fiyatta öne göre değişmektedir.

Çam toz talaşı ve diğer ağaç toz talaş fiyatları farklı olmaktadır. Ortalama 1 ton toz talaş fiyatı 500 lira ile 3000 lira arasında değişmektedir. Torba toz talaş fiyatları daha farklı olur. Çuvalla alınan toz talaş pahalı olmaktadır. Kendinize uygun fiyatı bulmak için biraz araştırma yapmak gerekir. Günümüzde odun fiyatlarının artması nedeniyle talaş fiyatları da artmış durumdadır.

1 Ton Altlık Talaş Fiyatı

1 Ton altlık talaş fiyatı, talaşın üretildiği ağacın türüne göre değişmektedir. Çuval ile alırsanız fiyat biraz daha artmaktadır. Talaşlar çam talaşı ve diğer ağaç talaşları olarak farklı olmaktadır. Çam talaşlarının fiyatları da çok yüksek tutuluyor. Altlık talaş fiyatı genel olarak 250 lira ile 750 lira arasındadır. Burada da ağacın cinsi önemli rol oynamaktadır.

Dökme talaş işçilik ve çuval istemediği için daha ucuz olmaktadır. Talaş almadan önce talaşın üretildiği ağacı söylemek gerekir. Ağacın türlerine göre talaş fiyatları değişim gösterir. Normal bir talaş fiyatı ton olarak 500 lira ile 3000 lira arasında değişmektedir. Günümüzde odun fiyatlarının artması sonucu talaş fiyatları da artma yaptı.

1 Ton Tavuk ve At Talaş Fiyatı

1 Ton tavuk ve at talaş fiyatı, alınacak talaşın ne amaçla kullanılacağı fiyatlara etki yapmaktadır. Talaşlar genel olarak ağaçların işe yaramayan parçaları olarak ayrılmaktadır. Tavuk ve at talaş fiyatları ortalama olarak 250 lira ile 750 lira arasında değişmektedir.

Talaş üretimi çam talaş ve diğer ağaç talaşları olarak olmaktadır. Satılan talaşın ağaç türüne göre fiyatı da farklı oluyor. Kaba talaş ton olarak 600 lira ile 1500 lira arasında satılmaktadır. Normal bir talaşın fiyatı genel olarak 500 lira ile 3000 lira arasında olup buna göre satışı oluyor.

Talaş almak istediğiniz zaman iyi bir fiyat araştırması yapılması gerekir. Uygun olan fiyat ile talaş almış olursunuz.

Dünya Talaş Fiyatları Güncel

Dünya talaş fiyatları güncel, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş nedeniyle odun fiyatlarında aşırı oranda yükselmeler oldu. Rusya Avrupa ülkelerine doğalgaz akışını da kesince odun fiyatları bir anda yükselmeye başladı.

Odun fiyatlarındaki artış nedeniyle talaşın fiyatı da yükselmiş oldu. Talaş fiyatları ülkelere göre değişmektedir. Bazı ülkeler talaşı fazla kullanmaz iken, bazıları ise kullanmaya devam ediyorlar.

Talaşın ortalama fiyatı, 250 ve 350 Euro arasında oldu. Talaş fiyatlarında % 700 oranında bir artış yaşanmış oldu. Talaşta yaşanan fiyat artışlarının devam etmesi beklenmektedir. Dünya ülkeleri kış gelemeden talaş ve odun stoklamaya başladılar. Bu kış özelliklede Avrupa ülke vatandaşları tarafından zor geçeceği söylenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu