Bim Makarna Fiyatları 2023

Bim ve diğer tüm zincir marketler geçen senelerden bu yana kendi isimlerini taşıyan kendi markalarını kurmuşlardır. Tüm bakliyat ve ev mutfak gereçlerinde bu markalar da artık raflar da yerini almaktadır. Bimin de kendi markası olan saban ve cardella bu tarz bakliyat ürünleri çıkarmaktadır.

Cardella isimli makarna markası bimde satılan bir markadır ve diğer makarna çeşitlerine oranla daha ucuz fiyatlı şekilde satışa sunulmuştur. Cardella makarna 500 gr Bimde 7 TL ye satılmaktadır. Filiz Makarna 500 gr bimde 9 Lira 75 kuruşa satılmaktadır. Pastavilla markalı makarna 500 gramı bimde 13 Türk Lirasına satılmaktadır.

Bim Makarna Nereden Geliyor?

Bim’in kendi makarnası olan cardella marka Gaziantep’te üretilmektedir. Göymen makarnacılık isimli şirkette üretimi yapılmaktadır. Düşük maliyetli bir makarna olan bu marka yumuşak bir durum buğdayından yapılmaktadır. 

Makarnaya kısaca değinecek olursak eğer makarna, İtalya da çok tüketilen bir üründür. İtalya mutfağının en geleneksel ana ve ulusal yemeğidir. Kuru hamurun farklı formları ile yumurtaların irmik veya makarnalık buğdaydan elde edilmekte olan un ile karıştırılması sonrasında bu hamur ile yapılmaktadır. İtalyanca maccherone kelimesinden Türkçeye çevrilmiştir.

Makarna yapılırken buğdaylar öncelik ile irmik haline getirilir, su ile karıştırılır ve şekillendirilir. Makarna üretiminde genellikle durum buğdayı kullanılır. Kullanılan bu durum buğdayı, yumuşak buğdaydan çok daha farklıdır. Protein ve B vitaminleri açısından zengindir ve makarna kompleks bir karbonhidrat olduğundan metabolizma sürecinde hızla parçalanır ve hızla enerjiye dönüştürülür. Bu nedenle makarna, sindirimi kolay bir besindir.

Ayrıca birçok makarna çeşidi vardır ve hatta bu çeşitlere ayrılmadan önce de 3e ayrılır. Minik makarnalar, Kısa makarnalar ve yumurta makarnalar (taze).

Çubuk makarna, kulak makarna, uzun ( spagetti) makarna, Burgu makarna, bukle makarna, fiyonk makarna gibi çeşitler vardır. Makarna genel olarak 600 çeşidi olan bir yiyecek türüdür. Tüm çeşitleri yazmakta yapmakta mümkün değildir.

Makarnaları düz kesim olarak kesip lazanya makarnası olarak da kullanabilirsiniz bu da bir çeşididir. Ayrıca makarnalar en güzel ve en taze şekilde de yapılır. Kurutulan makarnalar da vardır ama İtalya da genelde taze kesim makarna kullanılır. Paketli olan bilindik makarnalar ise normal kuru makarnadır.

A101 Makarna Fiyatları

 • Spagetti Makarna 9 Lira 89 kuruş
 • Bendo İnce Uzun Makarna 5 Türk Lirası
 • Berona Spagetti Makarna 7 Lira 95 kuruş
 • Pastavilla Kalem Makarna 9 Lira 90 kuruş
 • Bendo Burgu Makarna 5 Türk Lirası
 • Berona Burgu Makarna 7 Lira 90 kuruş

Şok Makarna Fiyatları

 • Piyale Yüksük Makarna 5 Lira 39 kuruş
 • Piyale Uzun Makarna 5 Lira 47 kuruş
 • Barilla Burgu Makarna 15 Lira 85 kuruş
 • Filiz Spagetti Makarna 9 Lira 23 kuruş
 • Filiz İnce Uzun Makarna 9 Lira 23 kuruş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu