Banka Kartı Kaç Günde Teslim Edilir?

Banka kartlarının teslimleri belli bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. Banka kartı kaç günde teslim edilir merak ediyorsanız makalemizi okumalısınız.

Banka kartı kaç günde teslim edilir? sorusu kart başvurusu yapanlar veya yeni banka kartı talebinde bulunanlar tarafından merak edilmektedir. Banka kartı başvurularından sonra veya kayıp veya yenileme durumlarına bağlı olarak kart taleplerinden sonra kartların teslimleri belli bir süre almaktadır. Peki, banka kartı kaç günde teslim edilir?

Banka kartı teslim süresi, bankalara bağlı olarak değişebilmektedir. Fakat genel olarak ortalama bir teslim süresi bulunmaktadır. Yaşanılan bölge, başvuruda bulunan veya talep edilen kart gibi unsurlarda kartların teslim zamanlarını etkilemektedir.

Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok kişi için son derece önemli bir yere sahip olan banka kartına sahip olabilmek için başvuru yapılması gerekmektedir. Banka kartı başvurusu yapabilmek için talep edilecek bankanın şube üzerinden kimlik bilgileri kullanılmaktadır. Ayrıca şubelerden anından hızlı kart isteğinde bulunmak mümkün olacaktır. Bunların yanı sıra bankanın müşteri olunmaması halinde bankanın müşterisi olmak için web sitesi üzerinden müşteri olabilir ve kart talep etme şansına sahip olunmaktadır.

Banka Kartları Ne Zaman Gelir?

Banka kartları ne zaman gelir? Sorusunun cevabı bankalara göre farklılık göstermektedir. Bir banka veya bir kredi kartına sahip olanlarının alışverişlerini gerçekleştirebilmesi veya ATM kullanarak işlem yapabilmesi için karta sahip olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra işverenler aylık maaşları kişilerin banka hesaplarına yatırmaktadır. Bu nedenle birçok kişi birçok işlem amacı ile günümüzde banka kartlarına ihtiyaç duymaktadır. Bir banka veya kredi kartına sahip olabilmek için öncelikle tercihe bağlı olarak bir bankaya talepte bulunulmalıdır.

Kişiler bir hesap, banka kartı edinebilmek için öncellikle banka şubelerine gerekli belgeler ile başvurularını gerçekleştirmektedir. Bu başvuru sırasında banka kartlarının müşterilere direkt teslim edilmesi mümkün olmadığı için kartlar işlemler tamamlandıktan sonra başvuru sırasında alınan adres bilgilerine bağlı olarak teslim edilmektedir. Kartların eve teslim edilebilmesinin yanı sıra banka şubelerine teslim edilmesi de mümkündür. Banka kartlarını kısa zamanda teslim almak isteyenlerin bu yolu tercih etmeleri gerekmektedir.

Banka kartlarının eve teslim süresi tüm bankalar için geçerli olması koşuluyla yaklaşık 2 hafta sürmektedir. Fakat genellikle bu süreden daha kısa bir zamanda teslimler gerçekleştirilebilmektedir. Banka kartı eve gelme süresi bazı unsurlar ile de uzayabilmektedir. Bu unsurlar arasında başvurulan kart türü, başvurulan banka, ikamet edilen adresin merkezi yerleşimlere uzak olması veya başvurulan banka şubesine uzak bir bölgede yaşama gibi nedenler bulunmaktadır.

Banka Kartının Onaylama Süresi

Banka kartı başvurusu sonrasında karta sahip olabilmek için onaylanması gerekmektedir. Bundan dolayı banka tarafından onayı yapılan kart ortalama olarak 10 gün içinde basımı yapılarak çıkmaktadır. Kartın tamamlanmasından sonra kargoya verilerek yaklaşık 15 gün içinde alıcıya ulaşması mümkün olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Kartın onaylanmasından sonra mesaj ya da çağrı yolu ile kişiye bilgi verilmektedir. Banka kartı onaylama süreci genel olarak kısa bir değerlendirme sonrasında hem fiziki hem de sanal ortamda tüketici tarafından kabul edilmiş sözleşmenin sonrasında hızla tamamlanmaktadır. Daha sonra kart basımı yapılmaktadır.

Bu sürecin çok daha kısa sürede olma ihtimalinin yanı sıra genel olarak 10 içinde tamamlanmaktadır. Bankalar normal kartın dışında hızlı kartta vermektedir. Bu tarz kartların adrese gelmesine gerek kalmadan başvuru yapılır yapılmaz banka gişesinden anında hızlı kartı almak mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu