Akbank EFT Saatleri, Sorgulama, Limitleri ve İptali 2023

Hesabınızda bulunan parayı başka bir bankanın hesabına göndermek istediğinizde EFT işlemi gerçekleştirirsiniz. Akbank da EFT ile para gönderme imkânı sunan bankalar arasındadır. Her bankanın EFT saatleri ve ücreti farklılık gösterir. Bu bağlamda Akbank müşterileri belirli saat aralığında ve belirli bir ücret karşılığında EFT işlemi gerçekleştirir.

Akbank EFT İptal Etme Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Türkiye’nin öncü bankalarından olan Akbank’ın EFT hizmeti bulunmaktadır. Bu sayede müşteriler farklı banka hesaplarına para transferi gerçekleştirebilir. Buna ek olarak Akbank EFT iptal etme işlemi de yapmak mümkündür.

EFT gönderimlerinde gönderen kişiden alıcının IBAN numarası ve isim soy ismi istenir. Aynı zamanda hesap numarası ile gönderim yapmak mümkündür. Söz konusu bu bilgilerden birinin yanlış girilmesi veya işlemden vazgeçilmesi gibi durumlar EFT iptali ile sonuçlanır.

İptal işlemini gerçekleştirmek için acele etmek gerekir. Zaman kaybı, gönderilen miktarın geri iadesini zorlaştırır. Burada temel amaç, hızlı davranarak EFT işleminin Akbank EFT havuzundan çıkmadan önce iptal edilebilmesidir.

Akbank Eft Saati ve Ücreti 2023

Akbank sadece hafta içi EFT hizmeti vermektedir. Hafta içi EFT saatleri 09:00 – 17:15 şeklindedir. Akbank EFT ücreti ise şube üzerinden yapılan işlemlerde 35 TL, mobil veya internet bankacılığıyla yapılan işlemlerde 3 TL, ATM’den yapılan işlemlerde ise 10 TL şeklindedir.

Akbank EFT Sorgulama

Akbank’ın müşterilerine sunduğu hizmetin başında EFT gelir. EFT işleminin kolaylığı ve hızlı olması nedeniyle bu hizmete olan ilgi bir hayli artmıştır. Bu nedenle müşterilerin en çok merak ettiği konuların başında Akbank EFT sorgulama işlemi gelir.

akbank direkt işlemler sorgulama

EFT işlemleri belirli saatler içerisinde yapılmaktadır. Bu saatler dışında yapılan işlemler kayda alınır ve sonraki gün Akbank çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Bu noktada müşteriler gönderdikleri paranın karşı tarafın hesabına geçip geçmediğini sorgulayabilirler.

Aynı zamanda bazı durumlarda müşteriler mesai saatleri içerisinde gerçekleştirdikleri EFT’nin karşı tarafın hesabına geçip geçmediğinden emin olmak isterler. Bu gibi durumlarda bankanın herhangi bir şubesine gidilerek veya çağrı merkezini 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralı hatlardan arayarak bilgi sorgulama işlemi yapmak mümkündür. Aynı zamanda internet veya mobil bankacılıktan da EFT durumu incelenebilir.

Akbank Hafta Sonu EFT Saatleri Nedir?

Akbank aracılığıyla EFT işlemi gerçekleştirmek için öncelikle hangi saat aralığında işlem yapılabileceği hakkında bilgi almak gerekir. Bilindiği üzere EFT, Akbank hesabından başka banka hesabına para transferine verilen addır. Akbank’ın hafta içi EFT kapanışı 17:15 olarak belirlenmiştir. Bu bağlamda Akbank hafta içi EFT saatleri 09:00 – 17:15 arasıdır.

akbank eft havale saatleri ücretleri

Akbank şubelerinden veya mobil/internet bankacılıktan hafta sonları EFT gönderimi yapılmaz. Bir diğer anlamda Akbank hafta sonu EFT saatleri için herhangi bir zaman aralığı bulunmamaktadır. Aynı zamanda mesai saatleri dışında, özel günlerde ve tatil günlerinde EFT işlemi yapılamaz.

Akbank Çalışma Mesai Saatleri 2023

Ancak mesai saatleri içerisinde 5 – 20 dakikalık bir süreç sonunda başka hesaba para göndermek mümkündür. EFT ile gönderilen miktar yoğunluğa bağlı olarak maksimum 1 saat içerisinde karşı tarafın hesabına aktarılır. Karşı hesaba gönderilmemesi durumunda ise Akbank müşteri hizmetleri veya şube çalışanlarından yardım alınabilir. Ayrıca Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Sorgulama ve Limit Öğrenme işlemleri için TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu