18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Devlet Yardımı 2023

18 yaş altında olan kişiler için devlet tarafından 100 TL lik bir ödenek ödenir. Bunun dışında sağlık alanında da bir takım bakım ve hizmet sunulur. Göz ve diş alanında ücretsiz olacak muayene sunulur. Ayrıca online olacak danışmanlık hizmeti de yine hastaları bekler.

Çocuklar için bu yaşlarda oluşan danışmanlık hizmeti ücretsiz sunulur. 18 yaş altı çocukları olan her aile için ayrıca 600 TL lik bir ödenek sunulur. Çocuk sayısı burada önemli değil. Yani çocuk sayısı 1 ya da 2 olabilir. Daha fazla da olabilir. Buradaki amaç 18 yaşın altında olmasıdır.

18 Yaş Altı Çocuk Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

18 yaş altı çocuk yardımı için e devletten başvuru yapılabilir. Bunun dışında sosyal yardım vakıfları ve dernekleri aracılığı ile de yardım yapılması mümkün. Bu alanlara başvuru yapılırken bir form tarafınıza sunulur. Bu form aracılığı ile sizden bir takım bilgiler alınır. Bu bilgiler etrafında gerekli inceleme yapılır. Eğer uygun görülür ise tarafınıza geri dönüş sağlanır.

Çünkü bu ödenek herkese ödenmez. Sadece yardıma muhtaç olan aileler için sunulan bir yardım ödeneğidir. Bu alanda maddi açıdan zorluk çeken aileler için bu yardım sunulur.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Devlet Kredisi

18 yaşın altında olan çocuklu aileler için devlet tarafından bir takım krediler de sunulur. Bu krediler ev kredisi ve araba kredisi olabilir. İhtiyaç kredisi de buna dahildir. Ancak bunun için ailenin yardıma muhtaç olması ve belli bir çalışma gelirinin de olması gerekir. Bu gelir genelde teminat için gereklidir. Prosedürlere uygun olarak gerekli başvuru yapılabilir. Bunun dışında Geliri Olmayan Vatandaşlara Devlet Yardım başvurularıda bulunmaktadır.

Yapılan başvuru sonucunda da devlet kredisi belli bir miktara kadar sunulur. Yani krediyi yüzde yüze yakın almak mümkün değil. Sadece ihtiyaç halinde yüzde 50 ye kadar olan kısım alınabilir. Üstelik bu kısım için de gerekli inceleme yapılır. Eğer uygun görülür ise kredi almaya hak kazanılır.

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlara Devlet Yardımı Şartları Nelerdir?

Şartlar arasında ilk etapta yardıma muhtaç olmak yer alır. Eğer belli bir bütçenin altında maaş eve giriyor ise bu durumda devlet yardımından faydalanılabilir. Çünkü 18 yaş altı çocuğu olan birçok aile mevcut. Ancak her biri için prosedür ne ise o uygulanır. Bir evde sadece bir çocuk 18 yaş altında ve diğerleri 18 yaşın üstünde olsa bile yine de yardım alınabilir.

Sadece bir çocuğun 18 yaş altında olması yeterli olacaktır. Gerekli tetkik ve incelemeler yapılır. Sonuç kısa süre içinde açıklanır. Özellikle yardım için aile ile görüşme de sağlanır. Tüm bunlar sonucunda devlet tarafından aileye belli bir süreye kadar bu yardım yapılır. Yardım için e devlet ve sosyal yardımlaşma vakfından yardım alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu