Turkcell Ücretsiz Hediye İnternet Gönderme

Turkcell hat sahipleri istedikleri zaman sevdiklerine ücretsiz hediye internet gönderebilir. İnternet üzerinden kolaylıkla internet hediyesi paylaşabilmek artık çok kolay. Turkcell hediye internet nasıl gönderilir? Gönderirken nelere dikkat etmek gerekir?

Turkcell’in abonelerine tanımış olduğu çeşitli ayrıcalıklardan biri de hediye internet paylaşabilme hakkıdır. Bu faturalı veya faturasız tüm Turkcell’lilerin faydalanabilmesi için bir başkasına internet transferinde bulunabilme işlemidir. 

Başkasına Hediye İnternet Nasıl Gönderilir?

Turkcell müşterileri kendi hatlarına tanımlanmış olan internet paketini hediye olarak başkasına gönderebilirler. Başkasına hediye internet nasıl gönderilir? dendiğinde şu talimatları takip etmelisiniz:

 • Öncelikle Turkcell abonesi olmanız gerekmektedir.
 • Turkcell hattına sahip olan telefonunuzun mesaj kısmını açmanız gerekiyor.
 • Mesaj kısmına büyük harfler ile HAFTALIK yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra 1 GB yazmalısınız.
 • Hemen ardından bir boşluk bırakarak hediye internet göndermek istediğiniz telefon numarasını yazınız.
 • Göndermeniz gereken telefon numarası kısmına 2222 yazarak kısa mesaj yolu ile mesajınızı gönderin.

Turkcell İnternet Transferi Yapmanın Yolları Nelerdir?

Turkcell hattınızdan kazanmış olduğunuz ücretsiz hediye interneti bir başkasına gönderebiliyorsunuz. Turkcell’in müşterilerine tanımış olduğu hizmetlerden biri de bir başkasına internet transferi gerçekleştirebilmektir.

Bunun için öncelikle kullanmış olduğunuz aktif Turkcell hattının içerisinde faturalı ya da faturasız olması değişmeksizin 1 GB’lık bir internet transferi ücreti olarak 15₺ faturanıza yansıtılmaktadır.

Turkcell internet transferi gerçekleştirebilmek için hediye internet paketinin kodunu yazarak telefon aracılığı ile 2222‘ye kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Turkcell’den Vodafone’a Hediye İnternet Nasıl Gönderilir?

Turkcell hattına sahip olanlar Vodafone hediye internet göndermek için; Turkcell faturalı yada faturasız hatta sahip olan kişiler farklı bir operatör olan Vodafone’a hediye internet ya da hakları olarak telefonlarında bulunan interneti gönderemezler.

Turkcell hattına sahip olan bir kişi yeni Turkcell hattına sahip olan bir kişiye bir GB değerinde hediye internet transferi yapabilirler. Sadece iki Turkcell abonesi arasında gerçekleştirilen bu işlem sonucunda belirli bir fatura ücreti yine telefona yansıyacaktır.

Turkcell’den Türk Telekom’a Hediye İnternet Nasıl Gönderilir?

Faturalı veya faturasız hatta sahip olan kişilerin çok da merak ettiği konulardan birisi de bir operatör farklı bir telefon operatöre hediye olarak internet gönderebilir mi?

Eğer Turkcell hat kullanan biriyseniz Türk Telekom hattına sahip olan birine internet gönderme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Yalnızca Turkcell kendi abonelere içerisinde hediye internet kampanyasını kullanabilmektedir. Bunun dışında Türk Telekom aboneleri istedikleri zaman paket yüklemesi yapmak için internet ya da Türk Telekom’un mağazaları aracılığı ile iletişime geçebilirler.

Turkcell Haftalık 1 GB Hediye İnternet Gönderim Koşulları Nelerdir?

Turkcell abonelerine özel olarak çeşitli kampanyalarda bulunan Turkcell’in aktif olarak sunmuş olduğu haftalık 15 TL’ye 1 GB hediye internet kampanyası devam etmektedir.

Hediye internet paketlerinden Turkcell’e abone olmuş olan bireysel hat kullanıcıları faydalanabilmektedir. Bunun dışında bireysel ses hattı müşterileri de yine 1 GB’lık cepten internet paketini telefonlarına yükleyebilmekteler. 

Eğer o haftanın sonunda internet paket aşımında herhangi bir fazlalık görülürse paket aşımından kaynaklı olarak kullanılan 200 MB için 5 TL ücret alınmaktadır.

 • Burada bilinmesi gereken şey; bu işlemin yaklaşık 20 kere tekrar edişidir.
 • Bu şu demektir; hattınızda tanımlanmış olan hediye internet paket aşımı 20 kere tekrar eden süreçten geçer. Taki siz bunun farkına varıp durdurana kadar.

Sahip olmuş olduğunuz 1 GB’lık hediye interneti farklı bir Turkcell abonesi ile paylaşabilirsiniz . Hediye etmek istediğiniz numarayı telefonunuzun mesaj kısmına büyük harfler ile hediye haftalık 1 GB yazdıktan sonra hediye edilecek telefon numarasını yazmanız gerekir.

Hediye İnternet Paketi Kalan Tutarı Nasıl Öğrenebiliriz?

Telefon hattını da tanımlamış olduğunuz haftalık 1 GB interneti isterseniz başka bir hatta hediye olarak gönderebilmek için telefonunuza tanımlanmış olan internet paketinizin ne kadar kaldığını öğrenebilmek ve kalan bunu öğrendikten sonra bir başka hatta transferini gerçekleştirebilmek için kalan tutarı merak edebilirsiniz.

 • Bunun için telefonun mesaj kısmına büyük harfler ile KALAN yazdıktan sonra 2222‘ye kısa mesaj olarak ücretsiz gönderimde bulunabilirsiniz.

Turkcell Hediye İnternet Paketleri Nelerdir?

Turkcell’in faturalı ya da faturasız hatta sahip olan abonelerine özel olarak kullanıma açtığı bir başka hatta hediye internet gönderebilme özelliği bulunur.

Bu özellikten faydalanmak isteyen kişilerin en çok sordukları sorulardan birisi de hangi internet paketleri aracılığı ile hediye internet gönderebilirim, sorusudur.

Turkcell hediye internet paketleri nelerdir? dendiğinde Turkcell’in müşterilerine sunmuş olduğu şu paketleri sıralayabiliriz:

 • Günlük 2 GB ve 6 GB paketi
 • Yeni 1 GB, 2 GB, 4 GB, 6 GB ve 8 GB paketi
 • Aylık gece 2 GB paketi
 • Hotspot 2 GB, 4 GB, 6 GB ve 10 GB paketleri

Bir Başkasına Hediye İnternet Gönderme Mesajı Ücreti Nedir?

Hattınızda bulunan hediye interneti bir başka Turkcell abonesi ile paylaşabilmektesiniz. Turkcell’in sağlamış olduğu bu kolaylıktan sonra pek çok kişi hediye internet nasıl gönderebilirim? sorusunu sormaya başlamıştır.

Bir başka hatta hediye internet gönderebilmenin mümkün olduğu Turkcell aboneleri mesaj gönderirken ödeyecekleri ücret genel olarak bir başkasına hediye internet gönderme aşamasında hesaplanır ve istenen ücret içerisine dahil edilir. Bu da toplamda 15 TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu