Akıllı Telefonlarda Ekran Resmi Nasıl Alınır? 2023

Birçok kişinin merak ettiği konulardan bir kaçı da de akıllı telefonlarda ekran resmi alma işlemenin hangi yöntem olduğudur. Akıllı telefonların markaları ne olursa olsun hepsinde ekran görüntüsü almanın tek bir yolu vardır. O yolda ses düğmesi ve güç düğmesine aynı anda basmaktan geçmektedir.

Apple, samsung, xiaomi, huawei gibi tüm telefon markalarında aynıdır. Güç tuşuna basılması gerektiği hepsinde aynıdır ama bazen ses tuşlarında bazı telefonlarda ses kısma tuşu bazı telefonlarda da ses açma tuşu olarak kullanılır.

Akıllı Telefon Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu noktada bazı çok önemli kriterler vardır. Ancak öncelikle siz telefonu en çok hangi amaçla almaktasınız o önemlidir. Fotoğraf çekmeye eğilimli iseniz fotoğraf ve kalitesine bakarak bir telefon almalısınız. Teknolojiye çok düşkünseniz son model bir telefon almalı ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmelisiniz.

Hemen hemen herkesin bildiği gibi Android akıllı bir telefon almak isterseniz dikkat edilmesi gerekmekte olan bir şey, akıllı telefonun işlemcisidir. Android telefonlar da genel olarak ‘ Qualcomm’un Snapdragon ‘ işlemcisi tarafından desteklenmektedir.

Bu durumda tercih edilen işlemci seçeneği azaltılır. Snapdragon’un 800 modelleri işlemcisi genelde üst düzey cihazlar yani son modeller de bulunur. 600 modeller ara segment, 00 model ise erişme düzeyi akıllı telefondur. Ayrıca, yüksek kaliteli bir cep telefonu tercih edecekseniz telefonunuzda Snapdragon 800 model işlemci olduğundan emin olmalısınız.

Tabii ki ekran telefonunuzun en çok kullanıldığı ve en çok dokunulduğu yerdir. Bu yüzden çok iyi ekran çözünürlüğüne ve çok iyi dokunma özelliklerine sahip olan bir telefon seçmelisiniz. İşlerimizin çoğunu telefonlarımızda yapıyoruz, bu yüzden bütün gün telefonlarımızı elimizden düşürmüyoruz. Bu nedenle cep telefonlarımızın pil ömrü kısadır ve pil gün sonunda bitecektir. Pil ömrünü uzatmak istiyorsanız lütfen cep telefonunuzun pilinin en az 3000 mAh olduğundan emin olun.

Akıllı telefon performansını etkileyen donanım bileşenlerinden biri kesinlikle telefondaki RAM miktarıdır. Modern akıllı telefon üreticileri, üst düzey akıllı telefonlarında sıklıkla GB RAM kullanır. Bazı orta sınıf telefonlar bile 4 GB RAM kullanmaya başlıyor. Bir telefon satın alırken, 4 GB veya daha fazla RAM’e sahip bir Android telefon seçmelisiniz.

Akıllı Telefonlarda Ekran Şifresi, Desen Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer cep telefonunuzun garanti süresi dolmuş ise yapmanız gereken şey telefonunuzun ekran şifresinin kilidini açmak için yönetim sayfasına giriş yapmanız olacaktır. Bu, bazı telefonlarda farklı olabilir. Bu panele genellikle cihaz açılırken ses kısma ve kilit düğmelerine basılı tutularak erişilir. Sesi kısma düğmesi çalışmıyorsa, ses açma düğmeniz varsa ana sayfa düğmesini de deneyebilirsiniz.

Samsung da genellikle bir ana sayfa düğmesi bulunur, ancak bazı durumlarda bu panele erişmek için kullanılabilir. Bu şekilde telefon açıldığında yukarıda bahsedilen telefon şifresini sıfırla penceresi görünecektir.

Aşağıdaki ekranlar modele göre farklılık gösterebilir ancak genel olarak aynıdır. Kontrol panelinde Verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini bulmak ve seçmek için telefonunuzun ses düğmelerini kullanmanız gerekecektir. Bundan sonra, telefon sıfırlanacaktır. Ancak sıfırlama işlemine ek olarak şifreniz de verileriniz ile birlikte silinecektir. Bu, telefonunuzu tekrar kullanmanıza izin verecektir.

Akıllı Telefonlarda Yedekleme Nasıl Yapılır?

Google One’ı açmanız gerekmektedir. Cihaz Yedeklemeleri bölümüne gidin ve Görüntüle’ye tıklayın. Denetlemeyi arzuladığınız sigortalı olmak zorunda olan cihaza tıklayın. Google One ailenizin diğer üyeleri tarafından yedeklenen cihazları da göreceksiniz.

Ailenizin yedeklediği içeriğin ayrıntıları üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur. Kontrol etmek istediğiniz aygıtın altındaki Ayrıntıları Kontrol Et’e tıklayın. Bu şekilde Yedekle diyin ve yedekleme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Akıllı Telefonlarda Isınma Sorunu Nasıl Çözülmelidir?

Telefon sorunları birçok kişinin problemidir. Isınma problemleri için ilk yapılması gereken şey telefonunuzu %80’e kadar şarj etmektir. Cihazınızda gerekmeyen programları tutmayın ve işinizin bittiği uygulamayı hemen silin. Telefonunuzu uçak modunda kullanın. Telefonda Virüs olması telefonun ısınmasındaki faktörlerden birisidir. Virüs programlarının yüklenmesi de ısınma sorununu çözmektedir. Güç tasarrufu modunu yalnızca gerekli olduğunda açın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu