Samsung Ekran Kilidi Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım? 2023

Son zamanlarda akıllı telefon kullanıcıları tarafından Samsung ekran kilidi şifresini unuttum ne yapmalıyım sorusu merak konusu haline gelmiştir. Samsung telefonuna ekran kilit şifresi koyduktan sonra, şifreyi unutmak, stresli anlar yaşatabilir. Telefonunuz bir daha açılmayacak sanabilirsiniz. Ancak bunun da bir çözümü vardır.

İlk olarak Samsung telefonunuzdaki Telefonumu Bul adlı uygulama ile telefondaki kilidi uzaktan açabilirsiniz. Samsung hesabınıza giriş yaptıktan sonra telefonunuzla ilgili her detay bulunan bir sayfa önünüze çıkacaktır.

Sistem sayesinde telefonunuzun hem konumunu öğrenebilir, hem de kilidini açabilirsiniz. Girmiş olduğunuz sayfada karşınıza UNLOCK sekmesi açılacaktır, oraya tıklayıp ardından açılan sayfada yine UNLOCK sekmesine tıklayın.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra sistem tarafından telefonunuzun kilidi açılacaktır.

Deneyebileceğiniz diğer işlem ise, telefonu tuşlar yardımı ile sıfırlamaktır. Ancak bu işlem telefon verileri açısından tavsiye edilmemektedir.

Samsung Telefon Reset Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefonu yavaşlayan veya yeniden eski haline getirmek isteyen kişiler Samsung telefon reset atma işlemi nasıl olur ? Diye araştırma yaparlar. Bu işlem için sayacağımız adımları izleyebilirsiniz.

 1. Telefonunuzdaki güç düğmesini kullanarak cihazı kapatın.
 2. Home tuşuyla birlikte ses açma ve kapatma tuşuna basılı tutarak Boot menüsüne ulaşın.
 3. Daha sonra önünüzde açılan sayfadaki Wipe Data Reset sekmesine gelin. Bu sekmeye ulaşma işlemlerini ses açma ve kapatma tuşlarıyla yapın.
 4.  Ardından güç düğmesi yardımıyla sekmeyi okeyleyin.
 5. Son olarak ise, delete all user data yazılı yere basarak telefonunuzu resetlemiş olursunuz.

Eğer kullanmış olduğunuz cihazda Home tuşu yok ise, ses açma düğmesiyle güç düğmesine aynı anda basmanız yeterli olacaktır.

Samsung Bilgisayara Yedekleme İşlemi Nasıl Olur?

Akıllı telefonlar gün geçtikçe depolama alanlarını arttırıp kişiye özgür bir alan sunmaktadır. Ancak durum böyle olsa bile telefonlarda saklı tutulan verilerin yedeklenmesi güven verir. Telefonlarda kırılma veya istemeden de olsa veri silinme gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı yedekleme yapmak en doğrusudur. Peki Samsung bilgisayara yedekleme işlemi nasıl yapılır? Adım adım anlatacağız.

Bu işlem için birden çok seçenek vardır. Smart Witch Mobile, Google, Samsung Cloud bunlardan bazılarıdır. Şimdi Smart Witch Mobile ile nasıl yedekleme yapılacağını inceleyeceğiz.

 1. Öncelikle Telefonunuzdan Smart Witch Mobile uygulamasını açın. Eğer cihazınızda bu uygulama yüklü değilse, yükleyin.
 2. Telefonunuzda SD kart takılı değilse, takın.
 3. Uygulamaya giriş yaptığınızda üst tarafta SD kart işareti olacaktır. Oraya tıklayın.
 4. Daha sonra yedeklemek ve yüklemek istediğiniz verileri seçin ve onaylayın.
 5. Böylece yedekleme işlemi başlamış olur. İşlem bitene kadar bekleyin ve ileri diyip sonlandırın.

Samsung Isınma Sorunu Nasıl Giderilir?

Samsung telefonlarda da diğer cihazlarda olduğu gibi bazı durumlarda ısınmalar meydana gelebilir. Öncelikle bu ısınmaların kaynağını bulmalı ve bunları yapmaktan kaçınmalıyız.

Mesela sıcak bir ortamda park halindeki araba içerisinde bırakmak veya aşırı sıcak bir yerde cihazı bulundurmak, ısınmayı tetikleyen faktörler arasındadır. Peki Samsung ısınma sorunu nasıl giderilir? birkaç çözümle açıklayalım

 1. Yöntem : kullanmadığınız uygulamaları tamamen kapatın. Arka planda çalışan uygulama bırakmayın.
 2. Yöntem : Kullanmadığınız zamanlarda Wifi ve Konum bilgilerini kapatın.
 3. Yöntem : Telefonunuzu sürekli optimize edin ve güç tasarruf modunu açın.

Samsung Özel Numara Acma Kapatma Nasıl Olur?

Telefonlar üzerinden özel arama adı altından aramalar yapılmaktadır. Bu numaralardan rahatsız olan kişiler telefonlarında birkaç işlem yaparak özel numaradan gelen aramaları kapatabilirler. Samsung özel numara açma kapatma nasıl olur anlatalım.

Özel numara aramalarını kapatabilmek için telefonunuzun tuşlar yerine *253# yazıp arama butonuna basınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra özel numaralardan bir daha arama almazsınız.

Özel numaralardan arama işlemini açabilmek için telefonunuzun ayarlar ve özel numaralar bölümünden açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung IMEI Sorgulama

Samsung marka telefonunuzdaki IMEI numarasını sorgulayabilmek için telefonunuzun tuşlar bölümüne girdikten sonra *#06# yazıp aramanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza IMEI numaranız çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu