Kara Cuma Black Friday Nedir? Hangi Ürünler İndirimde Olacak

Son dönemlerde giderek popüler olmasından dolayı internet üzerinden Kara Cuma Black Friday nedir? şeklinde yapılan araştırmalar da arttı. Kara Cuma Black Friday, 1960’lı yıllardan beri uygulanan bir indirim sistemidir. Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma’dır. 23 ile 29 Kasım arasında bir güne denk gelen Black Friday günü Amerika’da resmi tatil ilan edilir.

Bu durum artık gelenekselleşmiştir. O gün, indirim kampanyaları ve çok büyük alışveriş fırsatlarıyla doludur. Ayrıca Black Friday, o yıl ki alışveriş sezonunun başlangıç günüdür. O gün mağazalar her zamankinden daha erken açılır, daha geç kapanır ve birçok üründe şaşırtıcı derecede indirim uygularlar. Amerika merkezli olsa da artık dünya geneline yayılan bir indirim fırsatı olduğundan o gün internet üzerinden satış yapan birçok firma da büyük indirim kampanyaları ile satış yaparlar. 

Kara Cuma denilmesinin sebebi, çok büyük oranda uygulanan indirimlerden dolayı izdiham oluşması ve buna bağlı olarak da ölüm ve yaralanmaların yaşanmasıdır.

Kara Cuma Black Friday Ne Zaman ve Ne Kadar Sürecek? 

Kara Cuma Black Friday indirimleri gece yarısı başlar ve bütün gün boyunca devam eder. Mağazalar ile online alışveriş sitelerinde yüzde elliyi geçen indirimler uygulanır. Ayrıca kupon, çekili ve hediye çekleri ile Kara Cuma Black Friday adeta bir alışveriş festivaline dönüşür.

Bahsedilen indirimler, dönem dönem farklı firmalar tarafından uygulanan indirimlere nazaran çok daha büyük çaplı, benzeri görülmemiş indirimlerdir. Bu sene Black Friday, 25 Kasım Cuma gününe denk gelmektedir. Yani 25 Kasım gecesi 00:01’de başlar, bir sonraki geceye kadar devam eder. 25 Kasım 23:59’da sonlanır. Markalar ve e-ticaret platformları kendi insiyatiflerine göre süreyi uzatabilirler.

Kara Cuma Black Friday boyunca ev tekstil ürünlerinden teknolojik ürünlere, kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinden gıda ürünlerine kadar her kategoride akıl almaz indirimler uygulanmaktadır. İlk kez 1960 yılında uygulanan ve giderek tüm dünyaya yayılan alışverişte indirim çılgınlığına tüm mağaza ve internet satış firmaları dahildir.

Kara Cuma Black Friday Hangi Ürünlere Yönelmek Gerekir? 

Kara Cuma kadar bu önemli günde hangi ürünlerin satışının daha çok yapıldığı da araştırılmakta. Kara Cuma Black Friday hangi ürünlere yönelmek gerekir diye soranlar için, bebek bakım ürünlerinin bu bağlamda öne çıktığını söyleyebiliriz. Bebek bezi başta olmak üzere anne bebek ürünleri, büyük indirim gününde en çok rağbet gören ürünlerdir. Bunu teknolojik aletler izler. Giyim, çanta ve ayakkabı, Kara Cuma Black Friday en çok satılan ürünlerdir.

Kitap, sağlık, kozmetik ve süpermarket ürünlerinde de Kara Cuma günü çok büyük oranda indirimler yapıldığı ve dolayısıyla bu kategorilerinde çok fazla rağbet gördüğünü söyleyebiliriz.

Kara Cuma Black Friday Bilgisayar Malzemeleri İndirime Girermi? 

Kara Cuma Black Friday günü tüm alanlarda büyük indirimler uygulanır. Herkes, kendi ihtiyacı olan ucuz ürünleri indirimli fiyatlarla almak için bu günü takip eder.

Kara Cuma Black Friday bilgisayar malzemeleri indirime girermi? sorusunun cevabı da bu nedenle çok fazla araştırılıyor. Kara Cuma’da bilgisayar malzemeleri dahil tüm teknolojik cihazlarda yüzde 50’ye varan oranda indirimler uygulanmaktadır. Dolayısıyla bilgisayar malzemeleri üzerine alışveriş yapacak olanlar, Black Friday Kara Cuma gününü takip edebilir.

Kara Cuma’da bilgisayar malzemeleri şeklinde arama yapıldığında, istenilen fiyata kolayca erişilebileceği garantidir. Çünkü o gün mağazalar ile online satış platformlarının neredeyse hepsi Kara Cuma Black Friday indirimi uygular. İndirim kampanyaları arasında en çok dikkat çeken günde, bilgisayar malzemelerini çok avantajlı fiyatlarla satın almak mümkündür. Aynı avantaj, diğer tüm teknolojik cihazlar için de geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu