Ev Hanımlarına 60.000₺ Anında Hibe Kredi Şartları 2023

Ev hanımlarının artık ev ekonomisinde söz sahibi olmak istemesine asıl temel neden, kişilerin ekonomik olarak geçim sıkıntısı çekmelerinden kaynaklanmaktadır. Bitmek bilmeyen faturalar, aidatlar ve bir sürü ucu bucağı görünmeyen ödemeler, ev hanımlarını da aile ekonomisinde söz sahibi yapmak istemiştir.

Bu nedenlerden kaynaklı olarak, ev hanımlarının da sosyal ekonomik feraha kavuşabilmeleri adına çeşitli fırsatlar devlet desteği ile kolay bir şekilde sunulmaktadır. Bunun için en önemli şart çalışmaya istekli olmak ve bu koşullarda yapılacak işi seçmektir.

Ev Hanımlarına Hibe Şartları 2023

Ev ekonomisine katkı sağlanmasına yönelik olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve devlet desteği ile ev hanımlarına yardım konusuna yönelik fırsatlar çıkmaktadır. Bu fırsatların başında da “ev hanımlarına 60.000 TL anında hibe” desteği gelmektedir.

Aslında bu hibe miktarı maksimum 60.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Site ve ihtiyaca uygun olarak 10.000 TL, 20.000 TL, 30.000 TL ve 50.000 TL çeşitlerinde başvuruları da mümkün olmaktadır.

Hibe Kredisi için Aranılan Şartlar

kosgeb kadın girişimci destekleri

Kendi parasını kazanmak isteyen bayanlara özel olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 60.000 TL hibe krediye başvuru şartlarını belirlemiştir. Bu şartlar aşağıdaki gibi listelenmiştir;

 • TC vatandaşı olmak ve TC ‘ de ikamet etmek gereklidir.
 • Ev hanımlarının 18 yaş üstü olması gerekmektedir. 30 yaşından gün almamış olmak gereklidir.
 • 60.000 TL değerinde hibe kredisi alabilmek için başvuruda bulunmak gereklidir.
 • Bu başvuru sırasında da bir projesi olması ve bu projenin taslağının sunulması gerekmektedir.
 • Proje kabule dildiği takdirde bu ücreti almak mümkün olacaktır.

Ev hanımlarının bu hibeye başvuruda bulunması için, herhangi bir sosyal güvenliğinin bulunmaması gerekmektedir. Aktif bir şekilde bir yerde sigortalı çalışan olmaması ya da esnaflık yapmaması gerekmektedir. İşsiz ve ev hanımı olması gerekmektedir. Kişinin sahip olduğu düzenli bir gelirinin hatta gelirinin bulunmaması gerekmektedir. Sunulan projenin hiçbir şekilde başka yerde hibe almış olmaması gerekmektedir.

kosgeb bayanlara kredi hibe

Ev Hanımlarının Girişimcilik Kurs İmkanları 2023

Son yıllarda popülerlik gösteren ve bunun eğitimleri de KOSGEB tarafından sunulan organik bahçe ürünleri yetiştiriciliği ya da satışının gerçekleşeceği organik Pazar kurma imkanı sağlanabilmektedir.

 • Halı Dokuma atölyesi açılışını gerçekleştirmeleri mümkündür.
 • Terzilik eğitimleri ile birlikte terzi atölyesi açılışı gerçekleşebilir.
 • El işi ve örgülerden çeşitli oyuncak, el sanatı vb. üretim gerçekleştirme
 • Seramik, çanak ve çömlek yapımı
 • Oyuncak – ahşap oymacılık

Hibe Kredisi Başvuru Şartları Nedir

Hibe kredisine başvuruda bulunulması için dikkat edilmesi gereken en önemli konunun, kişinin bu projeyi oluşturduğunda aynı zamanda eğitimi ile ilgili olması veya bu işin eğitiminin alınmış olması gerekmektedir. Hibe desteği verilecek ise bu parayı iş hayatına katkı sağlayacak ve eğitim almış, kişilerin projeyi ilerletme imkanının bulunduğu kişilere sağlanır.

KOSGEB tarafından girişimcilik fikrinin desteklenmesine yönelik eğitimleri, ilgili KOSGEB sitesinden bulabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca Devletten Ev Hanımlarına Yardım Kampanyası 2023 adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

2 Yorum

 1. Hayırlı günler ben ev hanımıyım bana onbin TL kredi ihtacim var borçlarımı kapaticam hicralik olmuşum bir destek ciksaniz memnun kalırım sogulun

 2. Hıbe kuredı ıstıyorum durumum hıc yok koronik hastasıtımcok kotu durum dayım bana yardım etmenızı ıstıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu