ATM’den Bağkur Primleri Ve Bağkur Yapılandırma Nasıl Ödenir?

ATM’den Bağkur primleri nasıl ödenir? ATM’lerden Bağkur primi ödemek, pek çok kişinin pratik bir şekilde gerçekleştirebildiği ödeme işlemleri arasında yer almaktadır. Makalemizde Bağkur prim ödeme işlemleri ve yapılandırması hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

ATM’den Bağkur primleri nasıl ödenir? Bağkur prim ödeme ve yapılandırma işlemleri son derece basit bir biçimde gerçekleştirilmektedir. ATM’den pratik olarak yapabileceğiniz prim ödemeleri, son ödeme tarihinden önce yapılabilir. Prim ödemeleri söz konusu olduğunda, vadesi geçmiş işlemleri ödemeniz gerektiğinde, web sitesinden internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını bankacılık işlemleri için de kullanabilirsiniz. Özellikle kamu bankaları bu işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir.

İnternet üzerinden kolayca ödeme yapılabilen Bağkur hizmet ekstresi, e-devlet üzerinden kısa sürede takip edilebilmektedir.

Atm’den Vergi Borcu Yapılandırma

Bazı durumlarda ATM’den vergi borcu yapılandırma işlemleri de yapılmaktadır. Ancak bunun için internet vergi dairesi aracılığıyla başvurmanız gerekecek. Kısa sürede yapılandırılmış vergileriniz için de bir ödeme planı görünecektir. Birçok prim ve kesintiyi detaylı olarak ödemek mümkün olacaktır.

Tüm anlaşmalı bankalardan ve PTT şubelerinden prim ödemesi yapılabilecek. Mobil veya internet bankacılığı üzerinden yüksek komisyon ödemeden başarılı işlemler için birçok çözüm bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ATM ödemelerini 7 gün 24 saat günün farklı saatlerinde yapabilirsiniz.

Devlet Bankalarında Ödeme İşlemleri

Bağkur ATM borç ödeme, emeklilik ve prim ödeme günlerinin şartlarını oluşturmak için e-devlet üzerinden sisteme giriş yaparak ilgili prim hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha sonra bu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlayacak ATM işlemleri ile işleme devam edebilirsiniz. Bu ödemeleri Ziraat Bankası ve Halk Bankası gibi bankalar başta olmak üzere birçok bankadan yapmak mümkün olacaktır. Ayrıca 7256 SGK konfigürasyonu ve ödemelerini sistem üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmek mümkündür. Bilgi almak için hemen e-devlete giriş yapabilirsiniz.

Atm’den Bağkur Prim Ödemesi

Tahvil primlerinizi ATM’den ödemek için sırasıyla aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Menüler bankaya göre farklılık gösterebilir.

  • SGK ödemeleri veya SGK Prim Ödemeleri,
  • 4b Bağkur Cari Prim (Vadesini geçmemiş prim borcunuzu buradan ödeyebilirsiniz.
  • 4b Bağkur Geçmiş Dönem (Vadesi geçmiş tahvil prim borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Atm’den Bağkur Yapılandırma Ödemesi

4b tahvil prim borcunuzu ATM’den ödemek için aşağıdaki adımları izleyin;

  • SGK ödemeleri veya Prim Ödemeleri,
  • 4b Bağkur Geçmiş Dönem,
  • Bu menüde yapılandırma kapsamında vadesi geçmiş tahvil primi ve prim borcunu göreceksiniz.
  • Yapılandırma kapsamındaki prim borcunu seçin. Toplam tutarı silin ve ödemek istediğiniz tutarı yazın.
  • Ardından devam diyerek işlemi tamamlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu