Araba ile Sebze ve Meyve Satma Kazancı ve Şartları Nelerdir?

Arabayla sebze ve meyve satışı yapmak çok karlı olabilecek fikirlerinden biridir ve çok az sermayesi mevcut ve çok para kazandırabilir. Kuracağınız meyve sebze satış şirketine bir ticari araba almalısınız işe bununla başlamalısınız.

Şirket arabası ve 1 ile 2000 TL arası sermaye ile uygulayabileceğiniz temiz ve düzenli bir iştir. Hepinizin bildiği gibi insanlarımız sebze meyve türü almak için bakkala veya markete gidiyorlar, semt pazarlarında ki fiyatlar makul ama genelde haftada 1-2 kez açıldığından insanlar her zaman taze meyve ve sebze alamıyor.

Araba ile Sebze ve Meyve Satmak Mantıklı ve Kaarlımıdır?

Evet, karlıdır çünkü insanlar bir yere gitmek yerine evlerinin önünden geçen sebze meyve arabalarından alışveriş ederler. Neden bir de markete ya da pazara kadar yürüyeyim ki fikrinde olurlar. İşte bu da sizin karınızı arttırır. Hem daha çok satış yapar hem de ev hanımları tarafından tanınırsınız.

Bu işte kar elde etmek içim kendinize bir günlük satış karı elde etme hedefi koymalısınız. Araba 2023 senesinde günlük 300 TL yakıt yaksa sizin en az günde 1000 TL lik satış yapmanız gerekir ki elinize 300-500 TL para kalsın.

Araba ile Sebze ve Meyve Satmak için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Araba almanız gerekmektedir. Kötü bir araba alsanız 300 Bin TL tutar. Her gün toptancılardan mal almak için 1000 TL’ye ihtiyacınız olur. Her gün yakıt almak için 300 TL ye ihtiyacınız olur ve buda sizin ortalama giderinizi ortaya çıkarır. Günlük olarak 500-600 TL kazandığınızı varsayarsak aylık kazancınız 15.000 TL den aşağı olmayacaktır.

Araba ile Sebze ve Meyve Satmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Hangi şehirde yaşıyorsanız o şehrin belediyesine seyyar satıcı olmak istiyorum diye başvurmanız gerekmektedir. Zabıta müdürlüğü bu konuyla alakalı size yardımcı olacaktır. Sağlık Raporu ve Türk Gıda Kodeksine uygunluk belgeniz olmak zorundadır. Bu belgeleri de edindikten sonra seyyar satıcılık yapabilirsiniz. Zabıtalar size bir ruhsat verecektir. Bu ruhsat ile satış yapma hakkınızı kazanmış olacaksınız.

Araba ile Sebze ve Meyve Satma İzinleri Nasıl Alınır?

Belediyenin ilgili bölümlerine başvurunuzu yapabilirsiniz. Bazı belediyeler de bulunan gıda güvenliği gibi belgeleri izinleri tamamlamanız istenecektir. Mobil gıda satış ruhsatı gibi ruhsatlar da alınması gerekir. Bu izinlerin hepsini tek bir yerden çıkartamazsınız. Çıkartılma süreleri de ortalama 2 ayı bulmaktadır. Ayrıca motorlu araçlarla satış yapmak ve ittirmeli araçlarla satış yapmak belgeleri ayrıdır.

Gıda kodeksine uygunluk ve bir bulaşıcı hastalığınızın olmadığına dair sağlık raporu almanız gerekir. Hastaneden sağlık raporunu heyet doktorlarından çıkarabilirsiniz. Her iş de olduğu üzere seyyar satıcılık ya da araba da gıda satıcılığı da zorlu süreçlere tabiidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu