Alçıpan Tabaka Fiyatları Güncel 2023

Alçıpan inşaat yapımı sırasında kullanılan malzemelerden biridir. Genellikle asma tavan ve duvar inşasında kullanılan bir malzeme çeşididir. Alçıpan Tabaka Fiyatları Güncel 2023 ekonomisine göre düzenlenmektedir.

Dolayısı ile inşaat malzemelerinde de bütçeyi zorlayan artışlar söz konusudur. Bu yüzden alçıpan tabaka alırken fiyat incelemesi yapmak çok akıllıca bir davranış olacaktır. Alçıpan malzemesi alçıdan üretilmiştir.

Bununla birlikte bu malzemenin çift tarafında da kağıt kaplıdır. Bu nedenle malzemenin bir diğer adı da kartonlu alçı levhası olarak bilinmektedir. Birçok çeşidi bulunmaktadır.

Flex, Karo, karolam, karolaj bazı alçıpan türlerine örnektir. Alçıpan koruyuculuk özelliklerine göre de sınıflandırılmıştır. Suya ve yangına dayanıklı alçıpan çeşitler de bulunmaktadır.

Alçıpan Duvar Fiyatları 2023

Alçıpan asma kat dışında dış cephelerin yapımında kullanılır. Özellikle duvarlar alçıpan desteği ile bugünkü görünümüne kavuşur. Oldukça makul olan alçıpan duvar fiyatları 2023 yılında daha da makul seviyede satış sağlamaktadır.

Alçıpan malzemeler renklerine göre belirli özelliklere sahiptir. Buna göre beyaz alçıpan klasik olarak özelliklere sahipken yeşil renkli alçıpan suya, kırmızı renkli ise yangına dayanıklı olarak üretilmektedir. Mavi alçıpan malzeme ise darbelere karşı oldukça dirençlidir.

Duvar yapımı için kullanılan alçıpan ürünlerin ücretleri en düşük fiyattan başlayarak giderek yükselmektedir. Her bir ürün çeşidinin boyu 3 metre tabakalar halinde satılmaktadır.

Tavan U Alçıpan3 metresi 7.25₺
Duvar C50 Alçıpan3 metresi 13.50₺
Duvar U50 Alçıpan3 metresi 12.00₺
Duvar C75 Alçıpan3 metre 17.00₺
Duvar U75 Alçıpan3 metresi 14.00₺

Alçıpan duvar tabakaları bölme, taşıyıcı, iç ve dış duvarlarda kullanılır. Tabakaların bir boyu standart olarak üç metredir.

Alçıpan Levha Fiyatları 2023

Alçıpan tabakalar inşaat malzemelerinde oldukça önemlidir. Alçıpan levha fiyatları 2023 yılında yine makul fiyatlarla alıcı ile buluşmaktadır. Levha fiyatları malzemenin özelliğine, nakliyesine ve satış yerine göre değişiklik göstermektedir.

Bu yüzden inşaat işi ile uğraşan kişiler geniş bir fiyat araştırması yaparak bütçelerine uygun olan alçıpan levhaları temin edebilirler. Bir bina inşa ederken duvar çok önemli bir bütünün parçasıdır. Dolayısı ile alçıpan olmadan duvardan söz etmek imkansızdır. Bu yüzden bu malzemeyi ekonomik şartlarda sağlayabilmek oldukça önem taşır.

ALÇIPAN FİYATLARI

Beyaz Alçıpan Levha120*250 12.5mm plakası 40 liradır.
Yeşil Alçıpan Levha120*250 12.5mm plakası 55 liradır.
Kırmızı Alçıpan Levha120*250 12.5mm plakası 55 liradır.

Alçıpan Tabaka Fiyatları Bursa

Alçıpan fiyatları illere göre de farklılık göstermektedir. İnşaat sektörünün ve malzemelerinin yoğun olduğu illerde fiyat aralıkları daha düşecektir. Çünkü rekabet had safhadadır. Alçıpan tabaka fiyatları Bursa ilinde oldukça pahalıdır. Bursa ilinde tabaka olarak alçıpan satın almak istiyorsanız birkaç piyasa araştırması yapmanız çok yerinde olacaktır. Klasik beyaz alçıpan Bursa’da yetmiş liradan alıcı bulmaktadır. Özellikler arttıkça alçıpan fiyatları da yükselmektedir. Kırmızı ve yeşil alçıpan adet fiyatı yüz liradadır.

Alçıpan Tabaka Fiyatları Ankara

Alçıpan tabakaları daha uygun fiyatta almak istiyorsanız Ankara iline yönelmeniz çok mantıklı olacaktır. İnşaat alanında Ankara oldukça caziptir. Elbette ki her satıcıda farklı fiyatlar bulmak kaçınılmazdır. Bu yüzden alım yapmadan önce genel bir piyasa araştırması içerisine girmek çok doğru olacaktır. 

Alçıpan Tabaka Fiyatları Ankara ilinde biraz daha makul seviyededir. Beyaz alçı levha altmış beş lira, kırmızı levha ve yeşil levhalar doksan lira olarak müşteri satışına sunulmaktadır. Elbette ki markalara, satış yerine göre de farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkündür.

Alçıpan Tabaka Fiyatları Tekzen

Tekzen yapı marketler toptan alım için çok uygundur. Alçıpan tabaka fiyatları Tekzen farkı ile oldukça makuldür. Tekzen firmasında alçıpan malzemesi kırk beş liradan satın alınabilmektedir. Bina duvarlarının inşasında sıkça kullanılan alçıpan ne kadar ekonomik fiyattan alınırsa o kadar kar sağlayacaktır.

Alçıpan Tabaka Fiyatları Koçtaş

Koçtaş yapı malzemelerinin kolayca bulunduğu yapı marketlerden biridir. Alçıpan tabakalarda Koçtaş’ta kolaylıkla bulunabilmektedir. Alçıpan tabaka fiyatları Koçtaş firmasında malzemenin boyutlarına ve türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tavan U profilinde olan malzeme 12.99 olarak fiyatlandırılmaktadır. Duvar C50 ise 28.99 olarak satışa sunulmaktadır. Genel olarak baktığımızda alçıpan tabakaların Koçtaş firmasında daha uygun olduğunu gözlemlenmektedir. Ancak daha derin araştırmalar sonucunda daha uygun fiyatlı alçıpan tabakalar almak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu