Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama ve Cihaz Alma Şartları 2023

Türk Telekom, müşterilerine taksitli veya peşin ödeme ile satın alabilecekleri pek çok telefon kampanyası sunuyor. Peşin ödeme ile herkes telefon satın alabilirken taksitli ödeme yoluyla sadece belirli Türk Telekom müşterileri satın alabiliyor. Taksitli ödeme ile telefon satın almak isteyen müşteriler hakkında öncelikle cihaz puanı sorgulaması yapılıyor ve ardından müşteri uygun görülürse cihaz taksitli olarak müşteriye verilebiliyor.

SMS İle Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama

Türk Telekom aracılığıyla sadece 1 kısa mesaj göndererek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sistem ücretlidir ve vergiler dahil 9 TL karşılığında bu hizmet sağlanır. Telefonunuzun mesaj kısmına girerek alıcı kısmına 1122, mesaj alanına da TC KİMLİK NUMARANIZ BOŞLUK DOĞUM YILINIZ şeklinde yazarak mesajı göndermelisiniz.

Sistemden size 1 ile 1900 arasında bir kredi notu belirlenir. Bu puan ne kadar yüksekse Türk Telekom üzerinden cihaz alma imkanınız da o kadar yüksektir. Genelde kredi puanı 1 ile 700 arasında olan müşteriler, Türk Telekom üzerinden taksitli ödeme yoluyla cihaz satın alamazlar. 700 ile 1500 arasındaki müşteriler belirli fiyat aralığındaki telefonlardan kefil göstererek satın alabilir.

Kredi puanı 1500’ün üzerinde olan kişiler de herhangi bir kefil göstermek şartı aranmaksızın istedikleri telefon modellerini taksitli ödeme yoluyla satın alabilirler.

Türk Telekom Cihaz Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom aracılığıyla cihaz satın alabilmek için öncelikle bir Türk Telekom bayisine uğramanız gerekiyor. Bayiye taksitli cihaz satın almak istediğinizi belirttiğiniz durumda öncelikle cihazı alabilmek için uygunluğunuzu öğrenmek adına hakkınızda cihaz puanı sorgulaması yapılıyor.

Bu puan sizin kredi ve banka borcu ödeme durumunuz, telefon faturanızı ödeme durumunuz gibi finansal işlemlerinizin incelenmesi sonucunda oluşturulan bir puandır ve internetten öğrenmenin herhangi bir yolu yoktur.

Genellikle düzenli bir geliri olan ve faturalarını düzenli ödeyen, ayrıca bankalarda borcu bulunmayan kişilerin büyük bir kısmı cihaz alabilir. Bunun ardından kimlik fotokopinizi çektirdikten ve gerekli evrakları imzaladıktan sonra cihazınızı satın alabilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Alma Şartları 2023

Türk Telekom’dan cihaz almak için bugüne kadar çektiğiniz kredileri aksatmamış ve düzenli olarak ödemiş olmanız gerekir. Ayrıca hakkınızda açılan herhangi bir icra dosyası olmamalıdır. Buna ek olarak bugüne kadar kullandığınız mobil operatörlere herhangi bir borcunuz olup olmadığı da sorgulanır. Eğer aranan kriterleri sağlıyorsanız Türk Telekom’dan cihaz satın alabiliyorsunuz.

Türk Telekom Cihaz Yenileme Kampanyası 2023

Türk Telekom cihaz yenileme kampanyası, elinizde bulunan eski tablet veya telefonları Türk Telekom’a getirerek yeni cihazlar alabileceğiniz bir kampanyadır.

Kampanya kapsamında 3’e kadar cihaz getirebilirsiniz. Getirdiğiniz cihazların kozmetik, dayanıklılık ve sağlamlık kriterleri göz önünde bulundurularak cihazlara değer biçilir ve bu değerler almak istediğiniz cihazın fiyatından düşülür. Eğer yeni cihazı taksitle alacaksanız ödemeniz gereken tutar vadelere bölünerek ve faiz komisyonu eklenerek aylık ödeme tutarınız hesaplanır.

Ayrıca Bkz; Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu