League of Legends (LOL) Fps Arttırma Ve En İyi Combolar

Riot Games tarafından 2009’da çıkartılan League of Legends MOBA türünün en önde gelen oyunları arasındadır. Birçok kahraman bulundurmakta ve her kahramanın kendilerine özgü yetenekleri bulunmaktadır. Onlarca kahraman içerisinden kişilere en uygun kahraman seçilmeli ve 5v5 oynanan online savaşlar yapılmalıdır. Savaşlarda amacınız karşı takımdaki oyuncuları kesmek ve onlara ait kuleleri yıkarak en büyük kulelerini de yıktıktan sonra oyunu kazanmaktır.

Oyun içerisinde combolar ve özel taktikler bulundurmaktadır. Karakterlerin kendilerine has yetenekleri ile combolar etkili kullanıldığında karşıdaki oyuncular kolayca alt edilebilmektedir. Ayrıca refleksler çok önemlidir. Comboları yaparken hızlı reaksiyonlar verilmelidir. Yüksek FPS ile oynandığında ise reaksiyon hızı artmakta ve oyunda daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. 

LOL FPS Arttırma Taktiği

League of Legends yüksek FPS değerleriyle daha etkili oynanılabilmektedir. Özellikle saniyede 60 kare üzeri FPS değerleri oyuncular için yeterlidir. Bu değerleri daha fazla yükseltmek için yapılabilecek taktikler bulunmaktadır. Taktikler uygulandığında LOL daha akıcı grafiklerle oynanabilmektedir. Öncelikle oynadığınız cihazın ısınması bütün oyunlarda olduğu gibi League of Legends oyununda da FPS düşmesine neden olmaktadır.

Bu yüzden bilgisayarınızı serin ortamlarda bulundurmalı ve iyi soğutma sistemleriyle donatmalısınız. Böylelikle oyun oynadıkça akıcılıkta sorun çıkmamaya başlayacaktır. Bir diğer donanımsal taktik ise bilgisayarlarınızın parçalarının eskimemiş olması gerekmektedir. Ayrıca oyun oynarken arka planda açık programların bulunmaması işlemciyi daha az yoracağından daha yüksek FPS sağlanabilmektedir. 

LOL En İyi Ayarlar

Oyun içi ayarlar arasından bütün grafik ayarları en düşüğe çekilmelidir. Yalnızca FPS değerini arttıracak olan akıcılık grafikleri en yüksekte bulunmalıdır. Oyun içi görsel kalite ve dokular kaybedilmesine rağmen FPS değerinde yüksek artışlar sağlanmaktadır. Oyuncuların daha etkili maçlar çıkarmayı görsellikten daha ön planda tuttuğu düşünülecek olursa bu grafik ayarları oyun içi kaliteyi arttıracaktır. 

LOL En İyi Karakterler

Oyunda diğer karakterlerden daha etkin karakterler bulunmaktadır. Yetenekleri bakımından gelişmiş olan şampiyonlar sık sık oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Oyuncuların oynayış tarzına göre karakter seçimleri değişmekte ve kişiye özel en iyi karakterler bulunmaktadır. Fakat en güçlü ve üstün karakterler ise aşağıdaki listededir. 

  • Thresh Şampiyonu
  • Lee Sin Şampiyonu
  • Master Li Şampiyonu
  • Yasuo Şampiyonu
  • Ahri Şampiyonu
  • Vayne Şampiyonu
  • Lissandra Şampiyonu
  • Garen Şampiyonu
  • Volibear Şampiyonu
  • Syndra Şampiyonu

LOL En İyi Combo Taktikleri 2023

Combolar karakterlerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Yüzlerce şampiyon bulunduğundan tek bir combo taktiği vermek mümkün değildir. Fakat comboların çalışma mantıkları kavrandığında her karakter için kullanılabilmektedir. Asıl mantık karşıdaki rakibi sersemletip bütün güçleri sersemlemiş rakibin üzerinde kullanmaktır. Doğru combonun yapılabileceği mesafeler ve anlar vardır.

Bu noktada ise refleksler devreye girecektir. Doğru anda karşıdaki rakibi sersemleterek hasar almadan egale etmek mümkündür. Comboların nasıl çalıştığını anlamak için sık kullanılan Sona karakterinin combolarına bakılabilir. Örneğin E + Q ve E + AA + Q combosu basit combolardandır. Ve rakibe yüksek hasar verir. R + Q + AA + W + AA + E + AA combosu ise LOL’deki zor combolardan ve rakibi öldürebilecek combolardandır. 

LOL En İyi Derece Nasıl Kasılır

Derece kasmak yapılacak maçları kazanmaktan geçer. Bu yüzden kullanılabilecek düzenli bir oynanış stili ve şampiyonu seçilmelidir. Tekrar tekrar oynanacak tek şampiyonda ustalaşmak oyunda sizi ileri taşıyacaktır. Dereceli maçlarda oynayacağınız koridor seçilmelidir.

Orta koridor en çok savaşların döndüğü koridor olduğundan bu koridorda daha iyi dereceli kasılabilmektedir. Ayrıca takım başarı bireysel başarıdan daha iyi dereceli kasılmasını sağlar. Bu yüzden agresif oynamaktan ziyade daha güvenli bir oynanış dereceyi hızlıca arttırmaktadır, Genel olarak LOL yüksek seviye hesap kullanıcıları hep bu tarz oyun stilini kullanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu