Karkas Et Fiyatları 2023 – En Son Kesim Fiyatları

Karkas et, en taze ve doğal halleriyle sunulmaya devam ediliyor. Türkiye’nin geneline et dağıtım hizmeti veriliyor. En son kesim et fiyatları 2023 yılında da belirlenmiş oldu. Karkas et fiyatlarıyla ilgili olarak son dönemde daha da fazla artış yaşanmaya başladı.

Karkas etinde kuzunun iç organları komple çıkartılır. Sadece kemik ve etlerden kalan, kas ve sinir bulunan etin geneline denmektedir. Karkas etinin de lezzetli olmasından dolayı pek çok kişi tarafından sevilerek tüketimi yapılır.

Karkas Et Fiyatları 2023 Nasıl?

Karkas et, kalitesine bağlı olarak fiyatlarıyla ilgili bir değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden dolayıdır ki et ile ilgili olarak net bir rakam verilmesi mümkün değildir. Fakat Karkas etinin ortalama fiyatının ne kadar olduğuna bakıldığında ise ortalama 60 TL’dir. Birinci kalitedeki hayvan alımları yerli bir şekilde yapılırken, kesimlerinde helaldir.

Karkas etinde yeni fiyatlar alınan kararlarla birlikte değişikliğe de uğramaya başladı. Konsey tarafından fiyatı 69 TL şeklindedir. Geçen ayla ilgili olarak bir kıyaslama yapıldığı zaman ise %10 oranında bir artış durumun yaşanmış olduğu gözlemlenmiştir.

Karkas Et Fiyatları Arttı!

Et ve Süt Kurumu üreticiden almış olduğu etin fiyatlarını daha da arttırmaya başladı. Buna göre Büyükbaş hayvan etiyle ilgili olarak bir inceleme yapıldığı zaman geçen yıla oranla %10 artış göstermeye başladığı fark ediliyor.

Hayvanların et ve kemiklerinden elde edilen Karkas etinin de diğer et çeşitlerinde olduğu gibi fiyatlar arttı. Kemikli olan etin üzerinde olan yağ ve deri kısmıdır. Karkas üzerinde neler var diye bakıldığı zaman ise kas, deri, kan damarı, sinir kısımlarına denir.

Hayvancılıkta kırmızı ette yaşanan son durumlar tüketicilerinde çıkmaza girmesine neden oldu. Çünkü ülkemizde pek çok konularda bir zam olayı varken, kırmızı etle ilgili olarak da yaşanan %10luk zamlar halkın kara kara düşünmesine neden oluyor. Öyle ki geçen sene ile bu sene arasında fiyat konusunda bir farklılık durumu oluşmaya başladı. Bundan böyle sofralarımıza gelecek olan kırmızı etleri daha da pahalı bir fiyatlarla satın almak durumunda kalmış olacağız.

En Son Kesim Fiyatları Nasıl Oldu?

Ülkemizde besicilik faaliyetleri devam ederken, et fiyatlarında zamlar yansımaya başladı. Normal de geçen seneye bakıldığı zaman fiyatlar orta düzeyde bulunurken, 2023 yılı itibariyle daha da fazla artmaya başlamıştır. Et ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketiciler de bundan böyle en son kesim fiyatları doğrultusunda daha da zamlı bir şekilde alabilecektir.

En son kesim fiyatlarıyla ilgili olarak sonucun ne olduğuna bakıldığı zaman artış fark ediliyor. En son kesim fiyatlarına bakıldığında karkas eti 69 TL gibi bir fiyatlarla artık tüketicilere sunulmaya başlanmış olacak.

Ülkemizde zamlar ardı arkası kesilmeden devam ederken, et sektöründe de bir zamla karşı karşıya kaldık diyebiliriz. Et ile ilgili fiyat gelişmelerine göz atıldığı zamanda en son kesim fiyatlarıyla ilgili olarak bir artış durumu yaşanmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu