Android Cihazlarda Oyun İçi Fps Açma Ve Kapatma 2023

Android olan bazı cihazlar sürüm gereği oyunlara entegre edilemez. Yani bu alanda yetersiz bir sürüm durumu ortaya çıkar. Bu durum ise cihazlarda görüntü kalitesinin düşmesine neden olur. Ancak akıllı her cihaz için gerekli çözüm sunmak mümkün.

Bunun için ayarlar menüsünden giriş yapılarak gerekli düzenlemeler uygulanabilir. Ancak burada en önemli olan şey cihaz android olsa bile akıllı bir teknolojik cihaz olmasıdır. Çünkü diğer cihazlar bu uygulama için işlem sunmaz. Bu durum ise doğrudan oyunların kalitesini düşürerek sağlıklı oynanmasına engel olur.

Android Cihazlarda Fps Nasıl Açılır?

Fps kelimesi saniyelik görüntü anlamına gelir. Oyun içinde kaliteli bir görüntü yaratmak için bu uygulama ya da taktik kullanılır. Öncelikle akıllı telefonun ayarlar menüsü açık tutulur. Bu alanda cihaz hakkında diye bir bölüm vardır. Bu bölüme tıklanır. Daha sonra açılan sayfada geliştirici seçenekler vardır. Bu seçenekler kısmına uzun uzun birkaç defa basılır.

Bu basımdan sonra cihaz uyarı verecektir. Bu uyarı sonucunda da geliştirici seçenekler menüsü otomatik olarak listeye eklenmiş olacaktır. Ancak bunun için teknolojik bakımdan akıllı bir cihaza ihtiyaç duyulur. Yapılan bu işlemler sonucunda da artık fps ayarı yenilenmiş olacaktır. Böylece daha kaliteli olacak şekilde istediğiniz oyunu yüksek çözünürlükte oynamış olacaksınız.

Android cihazlarda FPS acma ve kapama işlemi şu şekilde yapılır:

  • Öncelikle telefonunuza Magisk Manager programını yüklemeniz gerekmektedir.
  • Magisk Manager programını açın ve KFMartk Enabler adlı uygulamayı arayın.
  • KFMark Enabler adlı programı indirip kurun.
  • Magisk Managerin sağ alt köşe kısımda bulunan Reboot tuşuna basın.
  • KFMark App’ı indirin ve kurun.
  • KFMark App içerisinde bulunan erişimlere girin.
  • Sonra ana ekranda bulunan mavi olan butona basıp FPS gösterge ayarını görmek istediğiniz oyunu seçin
  • Açtığınız oyunun alt bölümünde bulunan oynat butonuna bastıkdan sonra test işlemini yapabilirsiniz.

Android Cihazlarda Fps Arttırma Programları

Android olan her cihaz için bu durum söz konusu olmaz. Burada en önemli olan şey cihazın akıllı bir teknolojik alt yapıya sahip olmasıdır. Cihaz akıllı olduğu halde kaliteli bir görüntü sunamayabilir. Bu durum oyunlar için daha çok göze çarpar. Ancak ayarlar menüsü ile anında gerekli işlem yapılır. Sadece birkaç işlem basamağı ile bu durum anında çözüme kavuşur.

Çünkü teknolojik bakımdan akıllı cihazlar yenilenmeye hazır bir alt yapıya sahiptir. Bu yüzden kullanımdan dolayı en ufak bir sorun da yaşanmaz. Sadece tek yapılması gereken şey gerekli işlemleri sırası ile uygulamaktır. Kısa sürede görüntü iyileşmeye başlayacaktır. Üstelik görüntü fps ayarı ile anında kendini onaracaktır.

Fps Arttırma Hilesi

Fps arttırma hilesini birçok kişi bilmez. Ancak android olan birçok cihaz ile bunu yapmak mümkün. Teknolojik bakımdan cihaz eğer yeteli bir seviyeye sahip ise bu işlem kısa süre içinde uygulanır. Üstelik bunun için birkaç işlem basamağı yeterli olacaktır. Fps ayarı düşük olan bir cihazdan sağlıklı bir görüntü almak söz konusu olamaz. Bu tür cihazlar istenilen işlemi de size sunamaz.

Bunun için ilk etapta cihazınızı tanımak ve ayarlar kısmını kontrol etmek gerekir. Çünkü tüm işlemler aslında bu ayarlar alanında ortaya çıkar. İşlem uygulanır uygulanmaz da fsp ayarı yükselmiş olacaktır. Her oyun içeriğini kaliteli izleyebilirsiniz. En yüksek çözünürlük etrafında kaliteli görüntüler bir arada sunulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu