Yapı Kredi Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri Bağlanma 2023

Kurulmuş olduğu 1944 yılından beri müşterilerine kesintisiz ve sorunsuz hizmet sağlayan Yapı Kredi Bankası kendisini her geçen gün yenilemektedir. Ancak yine da Yapı Kredi müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma noktasında birçok banka kullanıcısı problem yaşayabilir 444 04 444 ya da 0850 222 04 44 bireysel müşteri iletişim kanalları ile Yapı Kredi Bankası şubelerine gitmeden bütün bankacılık işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bireysel ya da kurumsal müşteri hizmetleri iletişim merkezi Türkiye’nin her yerinde 444 04 444 ya da 0850 222 04 44 hat üzerinden Yapı Kredi Bankası müşterilerine hizmet vermektedir. Yurtdışında yaşayan ya da yurtdışı seyahatinde bulunan Yapı Kredi Bankası müşterileri ise 0850 222 04 44 müşteri hizmetlerini arayarak bireysel kart/hesap ile Yapı kredi Mobil ya da Yapı Kredi İnternet Şubesi hakkında 7/24 saat boyunca uzman Yapı Kredi ekibi ile her türlü işlemler hakkında bilgi alımları gerçekleştirilebilir. 

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne ulaşan müşteriler; Yapı Kredi Mobil/Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi, Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi Şifresi ya da kart bilgileri ile şifreleri tuşlanarak işlemlere devam edilmektedir. 

Banka sisteminde kaydı bulunmayan telefon numaralarından arayan Yapı Kredi Bankası müşterileri, sistemde kayıtlı olan telefon iletişim bilgilerine sms gönderilerek tek kullanımlık olan şifre doğrulaması talebi bulunulacaktır.

Yapı Kredi Bankası Mobil kullanıcısı olan müşteriler, müşteri hizmetleriyle gerçekleştirebilecekleri işlemleri “AKILLI BİLDİRİM” sayesinde Yapı Kredi Mobil üzerinden doğrulama işlemlerini yapabileceklerdir.

Şayet cep telefonu numaralarının güncel olmaması söz konusu ise, Yapı Kredi Mobil üzerinden doğrulama taleplerinde bulunulması mümkündür.

Yapı Kredi Şube Çalışma Saatleri 2023

Yapı Kredi Müşterilerine her zaman müşteri hizmetleri ile 7/24 kesintisiz hizmet sağlar. Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil çağrı merkezi ya da SMS hizmeti gibi birçok kolaylıklar sunmaktadır. Yapı Kredi bankasının şubeler ile işlem yapmak isteyenler mesai olarak şube çalışma saatleri şu şekildedir;

 • Yapı Kredi Açılış: 09:00
 • Yapı Kredi Öğle Arası: 12:30- 13:30
 • Yapı Kredi Kapanış: 17:00

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi telefon bankacılık hizmetinden yararlanmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız maddeleri uygulayarak müşteri temsilcisine doğrudan direk bağlanabilirsiniz;

 • İlk önce 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini aramalısınız.
 • Türkiye Cumhuriyeti numaranızı ve hesap bilgilerinizi doğruladıktan sonra Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanma için gelecek olan menüde 2 tuşuna basınız.
 • Bir sonraki menüde ise 0 tuşuna bastığınızda doğrudan hızlıca müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2. Yöntemi 2023

Yapı Kredi Bankası Müşteri İletişim kanalları ile bütün bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Telefon Bankacılığı sayesin de EFT, Havale vb. para transferleriyle birlikte kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurusuna ait diğer işlemler de yapılabilmektedir. Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma 2. Yöntemi 2023, yollarını deneyerek Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine direkt bağlanmayı gerçekleştirerek bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirme imkanı sağlanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için aşağıda yer alan adımları uygulamak yeterli olacaktır.

 • 0850 222 04 44 veya 444 04 44 müşteri hizmetleri hattı aranır.
 • T.C. kimlik numarası ve hesap bilgileri tuşlanarak bir sonra ki menü de 4 tuşuna basım işlemi yapılır.
 • Daha sonra 6 tuşuna basarak Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma İşlemi gerçekleşir. 

Eğer müşteri temsilcileri müsaitse anında bağlanabilmektesiniz. Şayet müşteri temsilcilerinin tamamı görüşmede ise bir müddet bekleyebilirsiniz. Ancak beklemenin ardından direk bağlanıp görüşebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankasına ait bankacılık işlemlerinin yapılabilmesi için; Yapı Kredi tarafından belirlenen doğrulama yöntemlerini kullanarak veya sesli yanıt sistemi kanalıyla sisteme aktarılacak bilgilerle müşteri temsilcilerine ulaşılması sağlanmaktadır. Bu bilgilerin sistem tarafında teyit edilmemesi durumun da işlemeler gerçekleştirilmemektedir.

Yapı Kredi Mobil Uygulamaları İndirme

Bireysel, kurumsal ihtiyaçlarda; İOS veya Android işletim sistemi bulunan cihazlar da ya da Huawei telefonlarda bankacılık işlemlerinin hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu uygulamanın indirilmesi Apple cihazlar için bulunan Apple Store giriş yapılarak indirim sağlanması yeterli olacaktır. Android telefonlarda ise Google Play Store kanalından indirilmesi mümkünken, Huawei telefonlarda Huawei Mağazalarından indirilmesi mümkündür. İsteyenler Yapı Kredi mobil uygulamaları aşağıdan direk indirebilir;

Apple Store İndirGoogle Play İndir

Yapı Kredi Kayıp ve Çalıntı İhbar Hattı

Yapı Kredi Bankası WORLD güvencesiyle; kartların kaybolması veya çalınması gibi kötü durumlarda “KAYIP-ÇALINTI” güvencesi bulunmaktadır. Bu gibi durumlar da yapılması gereken ilk şey, meydana gelen durumun Yapı Kredi Kayıp, Çalıntı İhbar Hattı 444 04 44 Müşteri Hizmetleri kanalına bildiriminin yapılmasıdır. 

 • Yapı Kredi İletişim kurumsal hattı: 444 04 44 – 0850 222 04 44
 • Genel Merkez Tel: 0 212 339 70 00

Yapı Kredi Başvuru ve Kampanyalar İşlemi

World Mobil uygulamasına arkadaşlarını davet eden Yapı Kredi Bankası müşterileri 1-20 Ocak 2023 süresi zarfında her arkadaş için 10 TL ve toplamda 50 TL değerinde World puan Yapı Kredi tarafından hediye edilmektedir.

Yapı Kredi Bankasından kredi başvurusunda bulunmak isteyenler internet şubesi üzerinden, mobil uygulama üzerinden veya internet şubesi üzerinden bireysel ihtiyaç kredileri başvurusu yapılabilmektedir. Yapı Kredi https://www.yapikredi.com web adresi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirerek kredi kullanımı sağlanabilmektedir. 

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuruları işlemelerine sms yoluyla devam etmek için mesaj yaz kısmına “KREDİ TÜRÜ- T.C. KİMLİK NO- AYLIK GELİR yaz 4411’e gönder” işleminin yapılması gerekmektedir. 

Yapı Kredi Mail Adresi ve Fax Numarası

Yapı Kredi Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası WhatsApp hizmetiyle canlı destek sağlamaktadır. Yapı Kredi WhatsApp servisiyle bu platform kanalıyla banka ürünleri ve servisleri hakkın da bilgi alım işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. WhatsApp uygulaması eşliğiyle yapay zeka olan BankacıBot alt yapısıyla entegre olarak Yapı Kredi Canlı Destek hizmetinin verilmesi sağlanmaktadır. 

Yapı Kredi WhatsApp üzerinden canlı destek almak için ise şu adımların gerçekleştirilmesi gerekmektedir:

 • 0 850 222 04 44 müşteri hizmetleri iletişim hattı mobil cihazın kişilere kaydedilir.
 • WhatsApp kişiler güncellenir.
 • Daha sonra da kayıtlı numara üzerinden Canlı Destek alımı sağlanır.

Yapı Kredi Sosyal Medya Hesapları

 • Facebook: m.facebook.yapikredi
 • Twitter: @yapikredi
 • Instagram: /yapikredi

Yapı Kredi Kartı İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Yapı Kredi, kredi kartı iptalini yapmak isteyen Yapı Kredi Bankası müşterileri detaylı hizmet için Müşteri Hizmetleri hattına başvurarak işlemleri yapabilmektedir. Bununla birlikte Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet bankacılığı üzerinden de kredi kartı iptali işlemleri yapılabilmektedir. 

Kredi kartı aktifliğinin tamamen kapatılması için Yapı Kredi Bankası şubelerinden destek alınması da mümkündür. Bunun için en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidilerek yetkili bireysel satış uzmanlarından destek alınmalıdır. Destek sonrasında kredi kartı ya da kredi kartlarının iptalleri için İPTAL DİLEKÇESİ yazılarak teslim edilmelidir. 

Yapı Kredi SMS ile Kredi Kartı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

444 04 48 Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı aranarak daha sonrasında “SIFRE boşluk KREDİ KARTININ SON 4 RAKAMI ile KREDİ KARTININ ARKASINDA YER ALAN 3 HANELİ GÜVENLİK KODU boşluk 4 HANELİ ŞİFRE yaz 4440’a gönder.” İşleminin yapılması gerekmektedir. Bu sayede sms ile yapı kredi banka yada kredi kartı şifresi alınır. Ayrıca bir diğer yazımız olan Yapı Kredi Kart Özellikleri Sorgulama ve Borç Öğrenme adlı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu